Autoga Slovakkiasse

Kas keegi teab kui rangelt konrollitakse nüüd Poolas ja Slovakkias auto rehve? Kas peavad olema naastrehvide asemel lamellid või saab ka kuidagi naastrehvidega? Tänud ette!

Poolas tihtipeale politsei seda jälgib, eriti just põhjamaade autojuhtidel.
Nende jaoks hea raha kasseerimise viis.
Mina soovitaks lamell alla panna ja siis minna.
On olnud juhuseid, kus politsei kohe peale piiri kükitab ning "klõbinat" kuulab.

Usun et spetsiaalselt ei kontrolli keegi, kuigi kui auto pargid, siis naelad helgivad vastu ja neid võidakse märgata. Sõidu ajal kui kiirusega vmt vahele ei jää, ei juhtu tõenäoliselt midagi. Sellele küsimusele ei saagi minu arvates täpselt vastata - juhuse asi. Kindlasti eksisteerib vahelejäämise võimalus.

Ka siit foorumist leiad mõlemapidiseid kommentaare. auto24 foorumis on ka teemat räägitud, näiteks siin ka liiklusjuristi kommentaar:
http://www.auto24.ee/foorum/foorum.php/tid=38360

Foorumis seletab tark mees et seaduse järgi võib sõita kuid reaalselt ei saa. Juba POOLAS ei tohi kasut. naastrehve ja ei soovita proovima hakata.
POOLA politsei on eriti valvas võõraste autode vastu ja igal võimalusel pressib raha välja.altkäemaksu võetakse tihti.
Mind peatati ükskord et sõitsin udutuledega(Eestis on nii lubatud vastavatel tingimustel)kuid Poola politseinik väitis et ei tohi ja maksa 100 zlotti. Kuna zlotte kaasas polnud tahtis vedada mind jaoskonda aresti! Lõpuks pakkusin 20 eur ja protokoll rebiti puruks, sain dokumendid tagasi ja sooviti viisakalt head teed!
Saksamaal on ka naastrehvid keelatud.

Soovitan lamell naeltega. Risk suurem, poolakas ju natsa tõrges aga kui maxta viitsid seal siis pole probleemi;)))

Ka mind on korra tagasi teel maha võetud .Sõitsin külavahel ühtlases rivis sajaga auto oli auto otsas kinni aga ju siis politseinik passis numbrimärke .Esimene asi oli kohe ,et kolmsada zlotti ja võid oma teed minna kuna mul ei ole harjumust niisama raha jagada siis ütlesin ,et pole seda raha , kirjuta aga trahv välja jõuan eestisse maksan ära . Kohe hakati arestiga ähvardama millega ma kohe nõustusin , et viige aga kui arvate ,et seal mul raha hakkab taskus kasvama . Selle peale nad vadistasid midagi oma vahel poola keeles , andsid dokumendid ja ütlesid ,et ma jalga laseksin.