Autoga Stockholmi shoppama

Tere, oskab keeg head nõu anda, kas oma autoga on mõtet minna paariks päevaks Stocholmi shoppama. Eelistame riidepoode, laste mänguasju ja lasteriideid. Ööbida tahaks kulude kokkuhoiu mõttes autos. Reisiaeg oleks august. Sooviks siis mõnda kaubamaja nõuannet ja kuhu autoga ööseks jääda ja millised probleemid võivad tekkida sellise tripi tegemisel.

Tänud ette.

Autoga sõidukulud ületavad ostetava kauba väärtuse ikka mitmekordselt, siiski enam kui 4000km pikkune sõit :)

Sõidad autoga Stockholmi ja kulude kokkuhoiuks ööbid autos?? :-)

Kui sa juhtumisi näiteks Uppsalas ei ela vaid Eestis, siis selle raha eest, mis kulub auto üleveole marsruudil Tallinn -- Stockholm -- Tallinn, saad auto asemel hotellis ööbida... Laevafirmade ja hotellide hinnakirjadega oled tutvunud?

Ma hästi ei kujuta ette, mida ja kui palju peaks Stockholmis shoppama, et see tegevus end rahaliselt ära tasuks ning selle nimel veel autos ööbima peaks...

Kui palju raha sa kavatsed mitmepäevase ostlemise peale kulutada?

Ega ma suurt pole viitsinud internetis surfata (ei meeldi see tegevus) nii siis siia kirjutasingi, ja juba olen saanud asjalike nõuandeid:) Nii et selge pilt on sells osas et autoga minna pole mõtet. Tuleb siis jalgsi ja minna ja ühistransporti kasutada. Osta kavatsen kuni 10 000 krooni eest. Selle raha eest ma ei taha mingisuguseid tohutuid brändikaupu, vaid lihtsalt lastele ja üldse perele mõne riideeseme või jalatsi. Kindlasti on plaan Brio mänguasjapoest läbi käia. Nüüd peab siis välja selgitama millisesse kaubanduskeskusesse minna tasub, kus on normaalne öömaja ja kuidas ühte või teise kohta hõlpsamini pääseb? On kellelgi vastuseid? Ahjaa kas keegi teab kuna seal need allahindluse hooajad on?

Tänud

Mina olen juba ammu aru saanud, et mõistlikum on minna Helsingisse ja shopata seal, kuna enamik Rootsi kette on ennast ka Helsingis sisse seadnud. Praegu on alede aeg kõikjal.

Hetkel jah, tundub nagu kogu Soomemaa oleks allahinnatud ja poole hinnaga saadaval, kõikjal kirendavad alede reklaamid ja poodides on proovikabiinide uste taga pikad järjekorrad. Soomlanna ostab ikka kohe hunniku kaupa, kui odavalt saab, eks siis pärast kodus ole aega järele vaadata kas mõni hilp ka kanda kõlbab. Aga kas nende aledega pole mitte nii, et nüüd peale jaanipäeva müüakse kõik kevad- ja suvekaubad allahinnatult maha ja augustis on lettidel juba sügiskaup, ja siis ikka täishinna eest. Mis siis omakorda jaanuaris alla hinnatakse. Pole küll ise lastekaupade hindadega väga kursis, aga mulle tundub et kvaliteetne lastekaup on siin päris krõbeda hinnaga. No muidugi oleneb see ostja rahakoti paksusest, samas ei mäleta ka enam eesti hindasid. Aga siiski, see autoga ülelahe sõit paari riideeseme ja jalatsipaari pärast koos autos magamisega tundub ikka...veidi kandiline. Soovitaksin hoopis minna laevaga ja nautida Stockholmi, sellel suvel kuninglike pulmade auks on linn eriliselt kauniks üles mukitud.