Autoga Šveitsis

JUNGFRAUJOCH. Palun kasulikku-praktilist informatsiooni sellest raudteesõidust. Kas peab broneerima nii nagu Slovakkias et peale saaks. Kui kõrgele tasub autoga parkida. Ette tänades.

http://www.jungfraubahn.ch Jälgi ilmateadet, hommikul enne minekut vaata veebikaamera pildist ilmaolud järgi. Kui ikka pilves, siis pole mõtet minna. Broneerimisvajadust minu teada pole, võimalus on küll selleks ("kuidas Slovakkias on" ei tea).

Autoga saab kaugeim punkt olla Lauterbrunnen või Grindelwald, mõlemad asuvad oru põhjas. Kuhuni autoga minna - sõltub sinu muudest plaanidest, autoga pole sealkandis nagunii mitte midagi teha, võid veel kaugemale auto jätta (Interlaken).

Kas saaks kuidagi suvel suusatada mael kui asume Zyrichis ja kui jah, siis kust saaks suusavarustust laenata ja kui palju on see lobu maksumus?

Eks oleneb kui kauaks Šveitsi plaanite jääda ja kuhu edasi liigute jne. Aga tõesti, kui reisi siht on šveits, siis soovitaks ilma autota minna või vähemalt seda mitte seal autot rentida. Rongisüsteem on super - toimib hästi, sõita väga mugav.

Käisime augustis 2006 Bernese Oberlandis ja thorntree foorumist saadud soovituste põhjal jätsime auto rentimata. Kuigi väike kahtlus jäi (olime 10-kuuse lapsega). Aga see oli tõesti väga õige mõte.

Meie Šveitsi reisipäevik piltidega Bernese Oberlandist

Jungfraujochile sõiduks osta pilet raudteejaamast, ettebroneerimist küll ei peaks vaja olema, saab edukalt ka samal päeval. Soodsaima hinnaga on ainult päeva kõige esimene väljumine kell 7.00, edasised on veelgi kallimad.Veebikaamerat tasub jälgida, et mitte asjata kalleid pileteid osta. Ostsime eelmisel aastal piletid esimesele väljumisele, ilusat ilma jätkus kuni eelviimase rongipeatuseni, kuid Jungfraujochil oli pilves, sadas lund ja nähtavus piiratud. Autoga saab jah ainult Lauterbrunneni või Grindelwaldini, kindlasti ei saa vahepeatus Kleine Scheideggini. Suusatada tahtjale vastaks, et kindlasti saab suvel suusatada Zermatti lähedastel mägedel, varustust laenata sealtsamast külast, aga odav lõbu see küll ei tule, juba mäkketõus tõstukiga on 800.-EEK ümber.Aga autot rentida võib kogenud autojuht küll.Rongisüsteem on Šveitsis tõesti suurepärane, kuid igasse huvitavasse kohta rongiga ei saa. Pealekauba on autosõit käänulistel, kuid heas korras mägiteedel elamus omaette.