Autoga Veliki Novgorodi

On plaan minna augusti lõpus mõneks päevaks Veliki Novgorodi ja selle ümbrusesse. Kas on kellelgi soovitusi, nõuandeid vaatamisväärsuste ( nt parkimine ja turvalisus vanalinnas), hotellide ja toitlustuse osas. Olen kuulnud, et teed olla sealkandis veel aasta tagais kehvas korras. Kas on keegi sealpool lähiajal liikunud? Eelmisel aastal Pihkvat - Petserit külastades oli pool sellest teest üsna auklik, see eest teine pool suht kobe. Kuidas on asjad Novgorodi pool? Tänud ette!!

Tere, Käisin Veliki Novgorodis 2011 aasta lõpus. Pihkva- Peterburi tee oli väga hea. Kui keerasin sealt ära Novgorodi peale läks asi käest ära. Võib olla on nüüd need augud ära parantaud. Linnas sees ei käinud ega oska midagi soovitada.

Ei usu, et midagi parandatud on, teed on ikka samas seisus ja juba mitu aastat nii. Ise pole sel aastal käinud seal. Käisin Novgorodis korra läbi Pihkva-Nikolajevo-Shimsk,see oli õudne tee.Läbi Pihkva-Porhov-Solzq-Shimsk-Novgorod (tuleb rohkem kilomeetreid), tee oli natuke parem, aga ikkagi suht auklik/lapatud Sai 30-80 km/h sõita, enamus muidugi 50.

Olen käinud nii Jaanilinna kui ka Pihkva poolt, üks jubedam tee kui teine. Viimati eelmisel aastal. Vast nii, nagu denx soovitab, on kõige mõistlikum sõita. Vaatamisväärsused - Kreml ja Sigtuna väravad, kirikud, vabaõhumuuseum. Olen ööbinud hotellis Sadko - talutavalt nõuka-aegne. Hotelli ees on ka parkimisplats, probleeme ei olnud. Linnas parkimine on nii ja naa, pigem kasutada võimalikult avalikke kohti, mitte nurgataguseid.