Autoreis München-Veneetsia-Horvaatia/Montenegro

Plaan minna see aasta jälle Horvaatia/Montenegrosse, aga natukene teist teed pidi. Seoses sellega on tekkinud mõned küsimused.
Marsruut umbes selline: Tartu-Hitleri hundikoobas-Kutna Hora-München-Veneetsia-Makarska vms-plitvice rahvuspark-auschwitz-Tartu

  1. Plaan teiseks päevaks jõuda Kunta Hora-sse. Oskab keegi soovitada norm hinnaga öömaja seal?

  2. Münchenist minnes veneetsiasse, millist teed valida? Google pakub kolme varianti(kiireim ja odavam). Kas itaalias on kiirteedel putkad nagu Horvaatias või vinejet vms?
    Kus parkida veneetsias? Keegi siin pakkus välja sellise koha http://www.veniceparking.it/en/find-parking/Venezia%20Tronchetto%20Parking/ Või tasub jätta auto eemale ja minna laevaga?

  3. Eelmine aasta sai käidud Promajnas. See aasta tahaks kuhugi mujale. Ise vaatasime Zadari kanti. Oskab keegi soovitada külakest vms kus rand lähedal ja hind max 400€ 6-7 ööd? Või hoopis minna Montenegrosse?
    Samuti kui keegi sealkandis võiks märku anda. Eestist liigume ilmselt 24juuli ja Horvaatias plaanime olla 30jul-6aug.

  4. Horvaatias oli kuskil rahvuspark vms kus mööda kitsast teed sai sõita mäetippu(Makarskaja juures asus minu arust). Ei leia enam seda lehte ülesse. Kus see asub ja mis ajal sinna kõige mõistlikum minna oleks(liiklust kõige vähem)?

  5. Mida arvata sellisest uudisest eriti kui Montenegrosse minna. Seal vist ka päris palju moslemeid? http://maailm.postimees.ee/3249483/albaanias-lasti-maha-kaks-tsehhi-turisti

See mäetipp on Sveti Jure ja tee algab Makarskast ning on tasuline.

Ise tulime eelmine nädal Horvaatiast ja olime Brelas. Väga mõnus ja ilus koht. Kui on apartmendi soov, siis selle raha eest leiab kindlasti, meie maksime näiteks 30 € päev. Minu arust ilusamad kohad jäävad Omišist allapoole. Kui Promajnas oldud, siis on sellest kandist ettekujutus olemas. Mägi kuhu saab tippu välja sõita on jah Sveti Jure, sai sealgi ära käidud, 23 km kitsast mägiteed ja serpentiine, väga lahe elamus. Sõit sinna maksab 50 kuunat inimese kohta.
Montenegros sai eelmisel aastal käidud ja sinna läheks kindlasti tagasi. Samuti väga ilus ja huvitav maa. Mingit moslemi kogukonda seal küll ei näinud, täitsa tavalised ja sõbralikud inimesed olid, nii-et mingit hirmu küll sinna reisimise ees pole. Kui aega on siis tasub kindlasti minna.

Itaalias on jah kiirteeputkad ja tuleb päris mitmete €-ga arvestada.
Üks Itaalia trafficu link ka abiks:
http://www.autostrade.it/autostrade_en-gis/traffico.do?mapLevel=mega&mapType=traffico
Mina sõidaks Veneetsiasse läbi Innsbrucki ja Verona, hoolimata teemaksust. Kui on aega, läheks ka Garda järve äärest mööda. See võtab küll tempo maha, kuid on kena kulgeda ja soovikorral ka vette kasta. parkimisega ei ole lihtne, kuid mina pole seal hätta jäänud.
Veneetsias olen parkinud kiirel külastusel automajja/parklasse, hoolimata krõbedamast hinnast (20-25.- € 24h kui õigesti mäletan.), kuid seltskonnaga minnes säästad aega ja transpordiraha, et üldse mandrilt Veneetsiasse saada. Samuti pole sattunud palju kirutud ummikutesse. Kui üldse kuskil ummikud on, siis Tallinnas.
Kui on nt Mestres ööbimine, siis loomulikult auto maha jätta ja minna ühistranspordiga Veneetsiasse.
Veneetsias veebussihinnad on 2-sugused. 1) Üheotsa pilet u 7.- € (@2013), kui soov nt jalgsi läbi Veneetsia tagasi parkimismajja jalutada 2) Päevapilet 20.- €.

Kinnitan Cocoboco juttu, et läbi Innsbruki ja kui tahad kiirelt kohale jõuda kasuta Itaalias kiirteid. Kohalikel teedel sõitmisel arvesta keskmiseks kiiruseks 40 kuni 50km/h ( Verona/ Padova kaudu minekul)- kohalik tee läheb mõlemast linnast läbi. Mina olen peatunud Veneetsia külastamiseks Lido di Jesolo kandis, neeme tipus on kämpinud, pikk mererand ja saab laevaga Veneetsia südamesse. Garda järve ääres saaksid troopilise tunde sisse aga Veneetsia ümbrus meenutab pigem Matsalu!
Austrias ja Sloveenias on vinjetid ja kui lähed Salsburgi kaudu, siis on Austrias lisaks veel tunnelimaks 10.-€ Villachist alla Veneetsia peale tulles on ka kohalik tee täitsa kiirelt sõidetav!

Ilmselt läheme see aasta Horvaatia asemel Montenegrosse. Bookingus majutust vaadates hakkavad hinnad seal juba 112€ 7ööd. Kas seal samuti kohapeal tee ääred majutuse pakkujaid täis või tasuks midagi ette vaadata? On reaalne sealt leida u. 200€ eest nädalaks öömaja?