Viimased kommentaarid
Pehme ja max mõõtudega 55x40x20(täistopituna 25-27cm). Aga ülesse pressima ei pidanud, jäi veel ruumi(vbla oleneb konkreetsest lennukist ka).


https://eu.cabinmax.com/en/home/109-santiago-tech-cabin-backpack.html

Pühapäeval tulin Maltalt. Kellel priototyt ei olnud siis nende kotte uuriti lähemalt. Priority omadel oli paljudel silma järgi kotid üle mõõdu ja ei huvitanud kedagi. Ise mõõtsin ka oma kotti enne lendu veel ja paksus 25-27cm ning mahtus ilusti ülesse ära.

Huvitav mul ka prioriti ja lend peale esimest novembrit, aga pagasi mõõdud midagi muud. 

Siiani korjasid nad 10kg pagasi väravas ära kui sul polnud prioritit.  Aga tundub jah, et alates 1.nov tuleb see pagasilauda vms ära anda.
The 10kg wheelie bag must be deposited at the airport bag drop desk prior to entering security.To Ste:

mul sama seis ja täna kanti ka prioriti raha tagasi :)

Jep, kuna sa läbid selle kotiga enne turvakontrolli ja seal ei tohi sul olla rohkem vedelikke.

Lennanud ka nendega mõned korrad Riiast ja pole ühtegi probleemi olnud. Lennukid ja personal tundub normaalsem olevat kui ryanairil. Ise lendaks nendega küll veel.

Eelmine aasta sai käidud nii Berliini kui ka Wroclawi loomaaias. Wroclaw ei jäänud millegagi alla ja seal on okeanaarium mida Berliinis pole.

Viimane kord ryanairiga minnes pandi seljakotile kleeps peale kuigi oleks vabalt läinud mõõtmetesse. Võtsin kleepsu enne lennuki minekut maha ja kott tuli minuga salongi kaasa :)  Tagasi tulles oli kott täis, aga kleepsu ei pandud. Vedamise asi!

1) Sakamaa ja Island. Kindlasti põnevaim oli Island
2) Inglismaa, uuesti saksamaa ja kindlasti tahaks jõuda kuhugi palmi alla(bulgaaria, kreeka, montenegro)
3) Aasia(vietnam,tai)

Sai eelmine aasta käidud 12 päevasel reisil nendega. Kui bussireis meeldib siis soovitan. Giid tasemel, buss ok, seltskond oli super :) Sõitmist palju, vabaaega väga pole nagu ikka selliste reisidega.

Endal okt lõpp minek ja niipalju kui uuritud sai siis midagi ületamatut ei pidanud olema. Telgis ei ööbi ja pikemaid sõite ei plaani. Soe pole seal vist kunagi :D

Selline plaan endal.

Berliinis käidud, aga rohelise kaardi otsimine läks keerulisemaks kui arvasime. Dekra oli lahti, aga ühtegi hindelist ei olnud, niiet loobusime sellest.
Jätsime auto Blankenfelde-Mahlow raudteejaama ja sealt rongiga edasi. Parkimine tasuta, rongid liikusid iga 20 minuti tagant ja 7,70€ päevapilet odavam kui linnas autoga parkimine.

Tulime eile Poolast. Valga-riia teel mitu teetööd valga pool otsas. Riia veehoidla juures pikalt ootama ei pidanud. Augustowis ja Lomzas saime istuda ummikus tunnike. Varssavi sissesõit(eesti poolt tulles) oli parajalt umbes rekadest. Częstochowa oli parajajalt umbes ja Katowices ka üks lõik.
Ega teetöödest ei pääse, raudset närvi ja head puhkust :)

Tulime just paar nädalat tagasi Riminist. Hooaeg polnud veel alanud ja suurt midagi ei toimunud seal. Enda seisukohast läheksin puhkama kindlasti Horvaatiasse. Meri ilusam, elu-olu odavam ja inimesed ei ole rannas üksteise otsas. Kultuuri saab Itaalias kindlasti rohkem.

Tulime just Itaaliast. Ei peetud kuskil kinni. Isegi teetööd ei toonud ummikuid kaasa seekord.

Tere,

kui suure eelarvega olete arvestanud(kütus, majutus, autorent jms)?

Me käisime automaadiga ja polnud ühtegi tõrget. Keskmine oli 6l sajale kogu reisi peale. Automaadiga just mõnusam poola ummikuid võtta. Autoks opel vectra 2007 110kw diisel.

Ilmselt läheme see aasta Horvaatia asemel Montenegrosse. Bookingus majutust vaadates hakkavad hinnad seal juba 112€ 7ööd. Kas seal samuti kohapeal tee ääred majutuse pakkujaid täis või tasuks midagi ette vaadata? On reaalne sealt leida u. 200€ eest nädalaks öömaja?

Makarska kanti öömaja otsides tasub sinna kiigata:
http://www.makarskaapartments.net/
Ise ka minemas ja tõenäoliselt ei bronni ette midagi. Kuna täpne kuupäev teadmata ja eelmise aasta kogemusest öömaja pakkujatest puudust ei olnud.

Ise ergos teinud. Hind ok ja tervisekindlustuse summa(100000€) oli minuarust üks suuremaid mida kindlustused pakuvad. Pagasikindlustust ei pakutud autoreisile. Samas kui autol kasko siis hüvitab see varguse.

Eelmine aasta sai garmin välja vahetatud tomtom go-500 vastu. Garmin ei olnud kuidagi nii mugav kui tomtom ja ennast ajas kõige rohkem kettasse garmini hääldus. Hind küll natuke kallim kui sinu hinnaklass, aga julgeks soovitada.

https://pood.elion.ee/productInfo/90/gps-seade-tomtom-go-500/1FA5.002.12#

Reisil olles pole kordagi puusse pannud ja kaardiuuendus ka tasuta. Miinusena: liikluskaamerate uuendus on ainult kuus kuud tasuta ja reisi marsuuti ei saa tagantjärgi vaadata(ei ole leidnud vähemalt).

Privaatsuse poolt. 10km ei ole ka suur vahemaa kui melu tahta.

Eelmine aasta olime Promajnas, 5km Makarskajast. Koht tundus just ideaalne olevat lastega puhkajatele. Õhtuti olid seal laste diskod, mängud jne. Ennast häiris pigem see, et õhtul ei olnud baare, klubisid lahti, käisime ratastega Makarskajas ööelu nautimas. Rannad igati ok, nii tava kui nudistide. Öömaja tasuks otsida kohapealt, aga enne pimeduse saabumist. Päeva aeg pea iga nurgapeal siltidega tädid-onud väljas. Meie saime nelja peale katusekorteri nädalaks 350€. Kui huvi leian vast omaniku kontakti ka.
Bosnia lõik seal vahel tundus suht räpane olevat ja paksult rahvast täis, pigem vaataks ikka horvaatia poole.
Ise läheks sinna kindlasti tagasi.

DSCN8402

10634166 10203918284911346 1357651216 n

10660970 10203918284271330 1394689103 n