trip-krainetrip-ukraine-dark
Viimased kommentaarid

Täna 19.30 waw. Turvakontrollist otse läbi ei mingit järjekorda.

Oskab keegi rääkida Varssavi lennujaama olukorda. Teisipäev lend läbi Varssavi Montenegrosse ja mõned tunnid aega seal. Kas on üldse mõtet hakata linna minema?

Endal minek juuni lõpus Montenegrosse ja ka silma jäänud hinna poolest localrent.com. Huvitaks ennast ka tagasiside. Või äkki oskab keegi soovitada soodsamat autorenti seal?

Laupäeval oli start läbi Läti-Leedu-Poola-Tšehhi-Austria. Piirikontrolli polnud kuskil. Tšehhis/Poolas maske kanti nii ja naa, Austrias siseruumides kõigil ees.

Endal laupäeval minek Lido di Jesolosse. Kellegil värkset infot piirikontrolli ja teetööde kohta millega peaks arvestama?

https://vm.ee/et/teave-riikide-ja-eneseisolatsiooninouete-kohta-eestisse-saabujatele

 Tšehhi on lukus juba eelmisest  nädalast!

Oma itaalia reisi plaanin igaljuhul ümber tšehhi.

Endal minek veebruaris Tropical islandile. Uuriks kuidas seal söökide jookide hinnatase on. Kas on mõtet õhtusöök juure võtta ööbimisele või  osta kohapealt?

Pehme ja max mõõtudega 55x40x20(täistopituna 25-27cm). Aga ülesse pressima ei pidanud, jäi veel ruumi(vbla oleneb konkreetsest lennukist ka).https://eu.cabinmax.com/en/home/109-santiago-tech-cabin-backpack.html

Pühapäeval tulin Maltalt. Kellel priototyt ei olnud siis nende kotte uuriti lähemalt. Priority omadel oli paljudel silma järgi kotid üle mõõdu ja ei huvitanud kedagi. Ise mõõtsin ka oma kotti enne lendu veel ja paksus 25-27cm ning mahtus ilusti ülesse ära.

Huvitav mul ka prioriti ja lend peale esimest novembrit, aga pagasi mõõdud midagi muud. 

Siiani korjasid nad 10kg pagasi väravas ära kui sul polnud prioritit.  Aga tundub jah, et alates 1.nov tuleb see pagasilauda vms ära anda.The 10kg wheelie bag must be deposited at the airport bag drop desk prior to entering security. To Ste: mul sama seis ja täna kanti ka prioriti raha tagasi :)

Jep, kuna sa läbid selle kotiga enne turvakontrolli ja seal ei tohi sul olla rohkem vedelikke.

Lennanud ka nendega mõned korrad Riiast ja pole ühtegi probleemi olnud. Lennukid ja personal tundub normaalsem olevat kui ryanairil. Ise lendaks nendega küll veel.

Eelmine aasta sai käidud nii Berliini kui ka Wroclawi loomaaias. Wroclaw ei jäänud millegagi alla ja seal on okeanaarium mida Berliinis pole.

Viimane kord ryanairiga minnes pandi seljakotile kleeps peale kuigi oleks vabalt läinud mõõtmetesse. Võtsin kleepsu enne lennuki minekut maha ja kott tuli minuga salongi kaasa :)  Tagasi tulles oli kott täis, aga kleepsu ei pandud. Vedamise asi!

  1. Sakamaa ja Island. Kindlasti põnevaim oli Island
  2. Inglismaa, uuesti saksamaa ja kindlasti tahaks jõuda kuhugi palmi alla(bulgaaria, kreeka, montenegro)
  3. Aasia(vietnam,tai)

Sai eelmine aasta käidud 12 päevasel reisil nendega. Kui bussireis meeldib siis soovitan. Giid tasemel, buss ok, seltskond oli super :) Sõitmist palju, vabaaega väga pole nagu ikka selliste reisidega.

Endal okt lõpp minek ja niipalju kui uuritud sai siis midagi ületamatut ei pidanud olema. Telgis ei ööbi ja pikemaid sõite ei plaani. Soe pole seal vist kunagi :D

Selline plaan endal.

Berliinis käidud, aga rohelise kaardi otsimine läks keerulisemaks kui arvasime. Dekra oli lahti, aga ühtegi hindelist ei olnud, niiet loobusime sellest. Jätsime auto Blankenfelde-Mahlow raudteejaama ja sealt rongiga edasi. Parkimine tasuta, rongid liikusid iga 20 minuti tagant ja 7,70€ päevapilet odavam kui linnas autoga parkimine.

Tulime eile Poolast. Valga-riia teel mitu teetööd valga pool otsas. Riia veehoidla juures pikalt ootama ei pidanud. Augustowis ja Lomzas saime istuda ummikus tunnike. Varssavi sissesõit(eesti poolt tulles) oli parajalt umbes rekadest. Częstochowa oli parajajalt umbes ja Katowices ka üks lõik. Ega teetöödest ei pääse, raudset närvi ja head puhkust :)

Tulime just paar nädalat tagasi Riminist. Hooaeg polnud veel alanud ja suurt midagi ei toimunud seal. Enda seisukohast läheksin puhkama kindlasti Horvaatiasse. Meri ilusam, elu-olu odavam ja inimesed ei ole rannas üksteise otsas. Kultuuri saab Itaalias kindlasti rohkem.

Tulime just Itaaliast. Ei peetud kuskil kinni. Isegi teetööd ei toonud ummikuid kaasa seekord.

Tere,

kui suure eelarvega olete arvestanud(kütus, majutus, autorent jms)?