Autoreis Palangasse

Perega mõtleme minna augustil Palangasse, kuna kuulsime, et seal on huvitavad kohad, mida Eestis ei ole. Algus on Tallinnas. Kas Google Mapsi saab usaldada nii pika reisiga? Mida huvitavat näha on Lätis ja Põhja-Eestis, mis jääb teekonna ette, kui minna Balti mere piirilt otse alla? 

Ühe öö me veedame Lätis. Mingeid odavaid ja häid hotelle Lääne ja Kesk Lätis?
Tänan.

Mina ostaks teede atlase, sest paber ei valeta.
https://www.rahvaraamat.ee/p/regio-euroopa-teede-atlas/385071/et?isbn=9789949520077#

Meile meeldis seigelda Saukrasti, Turaida, Sigulda ja Valmiera kandis. Jäime ka ööseks ja täiesti suurepärase toa saime 40 euro eest (Guest House Mazais Ansis).


Riiast edasi soovitavad tuttavad külastada Rundale lossi, meie aga käisime Tervete rahvuspargis, mis oli nii meile kui lastele väga tore elamus. Metsa alla oli puitskulptuuridega tehtud terve päkapikumaa, lisaks teised tegelased. 

Lastega soovitan sõita Palangale Ventspilsi kaudu, seal palju lastele sobivad atraktsioone, ka tasuta mängulinnakuid. 

Majutuskohti kõige lihtsam otsida Booking.com kaudu :) 

Kuna transiit käib läbi Bauska, siis meie käisime paar aastat tagasi Bauska lossis. Osa on renoveeritud, osa veel ootel. Ei jää suurest trassist väga kaugele. Sealt edasi on suht kohe tee Rundale lossi. Kahjuks suletakse lossi aed suht varakult. Oli vist 17 või 18.00. Pool tundi enne sulgemist oli pileti hind jätkuvalt hinnakirja järgi ja me loobusime. Oleks eeldanud paindlikumat suhtumist.

 Ventspilsist sai ka teises teemas kirjutatud. Tõesti, lastel oli seal ronimist ja turnimist küllaga. Meil kulus seal perega terve päev. Enne Ventspilsi oli lahe järv. Soojema ilmaga mõnus koht.
 Teine võimalus on minna Jurmalast Kura poolsaare kaudu. Käisime ka Kolka neemel, kus oli imeline vaade loojuvale päikesele. Seal on ehitatud korralik parkla ja ka WC oli puhas ja korralik. Pluss veel jäljed kunagisest piirivalve tugipunktist. Paar tundi kulus jälle nagu niuhti.
 Palanga peatänava alguses oli lastele atraktsioone parasjagu. Meie omad nautisid Palangat hilisööni, igav ei hakanud.

Kui Riiast lääne poole hoida,siis ilus linnake on Kuldiga vanalinn ja juga sealse jõe peal.Läti läänerannikul on enne Leedut Liepaja,seal ööbisime airbnb kaudu korteris.Palangas käisime kahel päeval,aga ööbisime Svietoi linnakeses.See nii 10km läti poole.Seal ka liivarand,see tundub rohkem kohalike leedukate puhkekoht olevat.Seega ka hinnad pisut paremad.Ma ei mäleta,kas kasutasime bookingut või airbnb d.Olime eelmine aasta.Ahjaa seal enne sissesõitu jube teeääres majutuse pakkujad ootavad.

Teel Palangasse sattusime selisesse kohta:
https://www.google.ee/search?q=pape+beach+latvia&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwi39feRgvHbAhVCDSwKHT8CAhAQ_AUICigB&biw=1280&bih=891

Kunagi täiesti inimtühi aga nüüd juba liikus rahvast hulgim. Ainuke miinus, et sinna läheb umbes 8 km kruusateed, mis tänu tihedale liiklusele tolmas kogu aeg. Lisaks oli eelmisel suvel tee nii treppi sõidetud, et andis silmad ette
 ka suure autotootja katsepolügoonile.

Lätis soovitan ka juba eespool mainitud Kuldigat, lisaksin siia ka väikese armsa sadamalinnakese Pavilosta.

Kolka neemel on täiesti näha kuidas Läänemeri ja Riia laht kohtuvad. Binokkel või hea zoomiga fotoaparaat annavad selleks suurepärase võimaluse. Seal vette minna ei või, sest loodus tekitab ettearvamatuid hoovusi.
Kuldiga juga olevat kõige laiem Euroopas ning linn ise samuti väga kena.
Ventspilsi muuseumis töötab giidina daam, kes on rahvuselt eestlane ja räägib suurepäraselt meie keelt, kuigi elab seal alates 1965. 
Kes tunneb huvi filmide tegemise vastu, võiks Kuramaal külastada kohta Cinevilla:  https://www.google.com/maps/place/Cinevilla+krodziņš/@56.8787664,22.6616777,9z/data=!4m5!3m4!1s0x46ef03009b27f3b3:0x1cbf611ad381a0b!8m2!3d56.8787635!4d23.2219804
Seal saab aega viita, ööbida, toit on olemas jm
Isiklikult mulle Liepaja ei meeldi, liiga nõukogulik...

 See Ventspilsi muuseumis töötav vanaproua rääkis, et omal ajal viis armastus ta sinna. Valvas näitust kõige kõrgemal korrusel, kus on riided ja topised.