Autorendi otsingumootorid(autoeurope,billiger-mietwagen jt)

Oskab keegi öelda,kui rentida auto mõne otsingumootori kaudu ning osta nende kaudu ka lisa kindlustus,kas seda kindlustust aktsepteerivad ka rendifirmad(hertz,avis jne) või peab selleks,et nad ei broneeriks krediitkaardilt tagatist ikkagi veel muretsema eraldi super kasko?Natuke segane see jutt sai :)

billiger-mietwageni kaudu olen korduvalt võtnud täiskaskoga autot ja ei ole kunagi tagatisraha maksnud.

Tagatisraha süsteem erineb riigiti. On riike, kus superkindlustuse ostmisel pole tagatist ja on riike, kus tagatis on olenemata kindlustusest. Ka ühe riigi piires võivad erinevatel rendifirmadel olla erinevad tingimused. Samuti on mõnel pool kallimate autode rentimisel omad eritingimused. Kui kasutate autorendi ostmiseks vahendajaid, kontrollige rendi tingimusi ka sellest firmast, kus reaalselt auto rendite. Nt. kolmanda osapoole pakutav 0 omavastutusega kindlustus ei pruugi päästa tagatise maksmisest jne. Kui rendifirmal Eestis esindus, küsige kindluse mõttes sealt üle.

Aitäh nõuannete eest,just seda kolmanda osapoole kindlustust silmas pidasingi kuid ei osanud seda korrektselt sõnadesse panna :)

Selline küsimus tekkis veel,et nt Autoeuropa pakub autot bronnides sellist asja: Fully refundable excess, including tires and windscreen.Kas see on samaväärne Super Cover-iga mida pakub Hertz?Plaanis siis auto rentida Bergamost Itaalias.Möödunud aastal võtsin ka Bergamo Hertzist auto koos Super Coveriga ning see kindlustus läks pea sama palju maksma kui autorent kümneks päevaks.Autoeuropa aga pakub samuti Hertzi masinat kuid koos nende pakutava kindlustusega tunduvalt soodsamalt.On kellegil ehk kogemusi?

Kolmanda osapoole kindlustused toimivad enamasti niipidi, et avarii/õnnetuse korral jääd ilma tagatisest, mille broneeris su krdiitkaardilt autorendifirma ning hiljem kolmas osapool (nt. autoeurope) kompenseerib hiljem selle sulle. Tagatisest rendifirmale sel juhul ei pääse, sest nendega pole sul kindlustuslepingut tehtud - see on sõlmitud sinu ja vahendaja vahel. Loe kindlasti kindlustuse tingimused läbi, et sul oleks kindlustajale vajadusel esitada kõik vajalikud paberid/andmed.

Isiklikult eelistan autot rentida otse rendifirmadest, et probleemide korral oleks vähem asjaajamist ning et vältida kasvõi ajutisi rahalisi probleeme. Riikides, kus autorenditingimused on suht ebamõistlikud (nt. Itaalia, Prantsusmaa), eelistan pigem ühistransporti.

Usun, et pebeetu viimases postituses lihtsalt näpukas ja mõeldud ikka AutoEurope'it mitte AutoEuropat.

Itaalia kontekstis on see oluline erinevus kuna turul ongi olemas kohalik rentija nimega AutoEuropa (Sicily by Car). Netist lisainfot otsides tasub tähelepanelik olla, et kahte firmat sassi ei aja.

Kui vähegi usaldada erinevates kommuunides leiduvaid review'sid, siis tasub viimast kaarega vältida (pumpavad rentimise järel krediitkaardilt õhust võetud tasusid, teenindus on kehv jne).

AutoEurope'ist on loetu põhjal jäänud küllaltki usaldusväärne mulje. Lisaks, kord sattus üks tuttav nende kaudu renditud autoga kergesse mõlkimisse. Rendifirma jättis broneeritud omavastutuse (excessi) summa endale ja AutoEurope maksis selle kohe kinni nagu leping ette nägi. Teenindus kiire ja viisakas, küsiti vaid dokumente avarii kohta.

Billigeri puhul sisaldab osa pakkumistest rendifirma oma superkaskot ja sel juhul ei ole tagatis vajalik. Enamik pakkumisi on siiski nii nagu teistelgi vahendajatel - kui klient soovib, võib võtta omavastutuse katte (No Excess, ohne Selbstbeteiligung jt) vahendajalt endalt.

Juhul kui tekib mingi jama, siis rendifirma võtab omavastutuse summa endale, aga vahendaja hüvitab selle. Tasub tähelepanelikult lugeda erinevate vahendajate tingimusi. Mõnel leebem hüvitamispoliitika, mõnel päris karmid nõuded.

Pidasin tõesti silmas AutoEurope-t.Tänud asjalike kommentaaride eest!Tundub,et kõige lihtsam ning probleemivabam on siiski kasutada rendifirma enda poolt pakutavat kaskot,tuleb küll törts kallim kuid vähem jama ja sebimist.Billigeri leht on vist ainult saksa ning prantsuse keelne ning google tõlget kasutades nendest tingimustest päris head ülevaadet ei saa paraku.Aitäh veelkord abi eest!