pebeetu

Reisisell, liitus Tripiga 14 aastat tagasi

4 meeldimist
9 postitust
21 kommentaari
 

11 külastatud riiki, 6% maailma 195st riigist

1 külastatud linna või piirkonda

Tahab minna

Viimased kommentaarid

Tartlase kommentaar jäi nati segaseks tõesti,lihtsalt ei saanud suurt sotti,milline see traditsiooniline viga siis välja näeb? Aga lasin oma kallil õekesel asja nati uurida,kuigi peab mainima,et suurt targemaks siiski ei saanud :)

http://www.ohtuleht.ee/775404/see-on-jabur-mulle-saadeti-rohkem-kui-aasta-hiljem-itaaliast-uuratud-liiklustrahvid-ja-vaidlustada-saab-neid-vaid-itaalia-keeles

Ühesõnaga selline hämar lugu selle asjaga.

Aitäh kõigile asjalike vastuste eest. Minu eesmärk ei ole teps mitte vastutusest mingilgi viisil kõrvale hiilimine vaid see,kuidas oleks kõige nutikam edasi toimida.Saan aru,kui see trahv oleks nt a la 40 eurot ehk siis kokku 120 eurot,maksaksin ära ja elu läheb edasi.Kuid ma ei kavatse iial maksta lampi pea nelisada eurot millegi eest,mida ma ei tea,et oleks juhtunud ning mille kohta ka asitõendeid pole esitatud.(No ok,suure tõenäosusega ma siiski kolmel korral keelatud tsooni sattusin)Ning mis kõige naljakam-kui nad soovivad nõuda trahve sisse rahvusvahelisel tasandil,siis peaks ka võimalus apelleerida olema Inglise keeles..

Sellise info leidsin siis ka veel http://www.emo.nivi.it lehelt.

According the Italian Traffic Code the police have 360 days after the date of the violation or identification of the owner of the vehicle within which to notify fines to foreigners. In the event of rented vehicles, the 360 days start as from the date of identification of the holder of the rental agreement at the time of the violation, or from the date of receipt of the personal data sent by the car rental company.

Seega see aastane aegumine rendiauto puhul on vägagi suhteline ja sõltub puhtalt sellest,millal rendifirma viitsib politseile rentniku andmed saata.

to Buldooza

Aitäh vastuse eest. Ise imestan seda samuti,et nad vaevusid mulle kolm tähitud kirja saatma.Huvitav on lihtsalt see,et kui need trahvid peaksid aeguma aastaga,siis mille pergele päralt see kodanik R.Franzini need mulle 16.11.2016 postiga teele pani?Oh neid itaallasi küll.

to jmets

Mingit veebilinki trahvinõudel ei ole,on ainult kirjas umbkaudne asukoht,ehk siis tänava nimi ning ei muud selgitust. Kummaline ongi just see,et samalaadse rikkumise eest on tavaliselt trahv ca 30 euri mis bronnitakse krediitkaardilt suht kohe peale reisi.Antud juhul aga ei mingit bronni,lihtsalt trahvinõuded.

EU Lubadega võib seal minu teada sõltuvalt provintsist sõita kuni kuus kuud,siis tuleb ümber vahetada.

Oleme kaks aastat jutti põrutanud Ryanairiga Bergamosse,sealt rendikas ja 280 kiltsa Camporgiano maakonda Casatico külla.Turiste seal ei ole,küla asub 850m kõrgusel merepinnast mägede vahel,väga rahulik ja vaikne koht.Majutuseks rentisime villa mille omanik on inglane ja teda ennast kohal ei viibi.Maja läbi kolme korruse pluss suvemaja küla kõige kõrgemas punktis puude vahel suurepärase vaatega alla orgu ja vastasnõlval asetsevatele külakestele.Seal on kõik vajalik grillimiseks,päevitamiseks ja mõnusad vanad pingid põlispuude all.Villa rent 550€ 10 päeva.

https://maps.google.ee/maps?q=Casatico+Lucca+provints,+Itaalia&hl=et&ll=44.15513,10.319939&spn=0.006297,0.016512&sll=58.620408,24.932119&sspn=4.89334,16.907959&oq=casatico&t=h&hnear=Casatico,+Lucca+provints,+Toscana,+Itaalia&z=17

Mnjah,eks ta õige ole.Kohe ei vaadanudki selle esimese postituse kuupäeva :)

Aga miks mitte sõita Riiast Ryanairiga Rooma Ciampino lennuväljale?

Pidasin tõesti silmas AutoEurope-t.Tänud asjalike kommentaaride eest!Tundub,et kõige lihtsam ning probleemivabam on siiski kasutada rendifirma enda poolt pakutavat kaskot,tuleb küll törts kallim kuid vähem jama ja sebimist.Billigeri leht on vist ainult saksa ning prantsuse keelne ning google tõlget kasutades nendest tingimustest päris head ülevaadet ei saa paraku.Aitäh veelkord abi eest!

Selline küsimus tekkis veel,et nt Autoeuropa pakub autot bronnides sellist asja: Fully refundable excess, including tires and windscreen.Kas see on samaväärne Super Cover-iga mida pakub Hertz?Plaanis siis auto rentida Bergamost Itaalias.Möödunud aastal võtsin ka Bergamo Hertzist auto koos Super Coveriga ning see kindlustus läks pea sama palju maksma kui autorent kümneks päevaks.Autoeuropa aga pakub samuti Hertzi masinat kuid koos nende pakutava kindlustusega tunduvalt soodsamalt.On kellegil ehk kogemusi?

Aitäh nõuannete eest,just seda kolmanda osapoole kindlustust silmas pidasingi kuid ei osanud seda korrektselt sõnadesse panna :)

Noh jah, olen sirvinud ka teisi samalaadseid keskkondi nagu homelidays jne ning ei julge küll öelda, et üks oleks teistest odavam või kallim. Kes otsib, see leiab. Ise saime kahepeale elukaaslasega korraliku maja koos rõdu ja terrassiga Codiponte külla 252£ nädal. Ei ütleks, et kallis.

Soovitan seda keskkonda broneeringuks: http://www.holiday-rentals.co.uk/Italy/Tuscany/r308.htm

Läheme ise Toskaanasse juuni lõpus ja leidsime sealt üpris soodsalt maja.

Niipalju siis sain targemaks uurides erinevate firmade käest(Hertz, Sixt)Tsiteerin:

Krediitkaart peab olema rendilevõtja nimeline. Teie olukorras peaks teie elukaaslane kaasas olema, kes ka rendilepingule alla kirjutab. Ennast, kui juhiloaga inimest, vormistate lisajuhiks.

Ilma krediitkaardi omanikku tuvastamiseta on autode rentimine võimatu.

Tsitaadi lõpp

Nii et peaks siis ikka saama sel moel, et juhiloata krediitkaarti omav inimene sõlmib lepingu enda nimele ja juhiloaga krediitkaarti mitte omav inimene märgitakse lisajuhiks. Päris segane lause tuli:)

Norsu idee on kusjuures täiesti uurimist väärt:) Sest ega rendifirma ju ei tuvasta,kas ka tegelikult on inimesel load olemas. Ja aeg ajalt ikka ununevad asjad koju ju...

Autot kavatsen rentida Itaalias Bergamo lennuväljalt. Ise arvan samamoodi, et pole ju vahet kelle krediitkaart tagatiseks jääb. Äkki Avisel on teised reeglid:) Kuid kui keegi oskab soovitada, millises firmas selline asi läbi läheb, siis info on teretulnud.

Et ehk oskab keegi soovitada soodsat ja head majutust Šoti mägismaal? Kuna sinna on plaanis sõita juuni lõpus, siis siiani tšekatud kohtades on tänu kõrghooajale päris soolased hinnad. Sobiksid kõikvõimalikud kämpingud,b&b-d ja cottaged.