trip-krainetrip-ukraine-dark
Autorent Dublinis-appi jälle!

Mai kuus siis plaanis Iirimaale minna.Autorente on küll sadu,aga mul hoopis selline mure:kas mõni firma rendib ka keset ööd Dublini lennujaamas autosid?:)Nimelt lennuk saabub kl.00.40 ja peale seda tahaks kohe auto rentida...Äkki on kellegil kogemusi sama asjaga?Ette tänades!

Mitmed firmad rendivad, sageli pannakse pärast kella 23 hinnale otsa 25 EUR. Seda peab alati enne üle küsima nagu ka seda, kas Põhja-Iirimaale tohib sõita või ei. Kasutasin kaks aastat tagasi www.irishcarrentals.com teenuseid. Tookord lend hilines, jõudsime leti äärde 23.03 ja väänati rõõmsalt naeratades lisatasu otsa.

Oehh,sain siis nüüd nii kaugele et rentisin oma arust auto ära ja täna saabus meil et antud ajal (kl.01.30) ei saa ikka autot kätte,kuna office on avataud keskööni.Kusjuures kindlustuse raha läks juba niuhti kaardilt maha.Ei teagi mis teha...punkśi antud firma on ka keskööni lahti-asi hakkab lootusetu tunduma:(

Kas sul kedagi tuttavat pole kes saaks auto enne ära võtta? Ega väga muud varianti pole.

auto PEAB välja võtma krediit kaardiga maksja kahjuks, 2 kuud tagasi sai asjatatud selle sama teemaga ja KÕIK firmad läbiküsitud

peale keskööd siinne rahvas aga ei viitsi tööd teha kahjuks jah ..

Jaaa-nüüdseks olen kirjavahetust pidanud oma 10 firmaga ja tundub,et kõige mõistlikum ongi lennujaamas passida 4 tundi.Kl. 5 avaneb esimene autorent(juhuuu!!!:P).Kõige kallimad firmad(Avis,Hertz)ei välistanud küll seda et eritellimusel ka keset ööd tuleks keegi autot tooma,aga hinnavahe on x2 võrreldes sellega,kui need 4 tundi oodata...On ikka jama ah-saad odavad lennukipiletid aga siis pead auto rentima kahekordse hinna eest:(

Kallid teadjamad inimesed-tulge jälle appi...Leidsin sellise autorendi nagu Budget(avab hommikul kõige varem uksed)-küsisin igaks juhuks nende Eesti kontorist et kas pean ka mingite lisatasudega arvestama ja seal öeldi,et nad VÕIVAD broneerida mu kaardil 900.- eur (nagu tagatiseks või nii).On see õige,on kellegil kogemusi?Sellise summaga ma pole küll arvestanud(hea küll,et saan tagasi,aga mul selline summa ainult ongi kaardil,et seal 6päeva ära elada)

Mais 2007 rentisime lennujaama lähedale mingist pisikesest kontorist auto. Suht odav oli, aga "tagatiseks" bronniti kaardi pealt mingi ürgsuur summa, oli vist 24kEEK. Paar nädalat pärast reisi oli bronn veel üleval, kui panka helistasime, kaotati see ära. Seega - jah, vabalt võivad. Teevad ka.

Tänud vastuse eest-ilmselt peab minema seda teed et valida pigem lisakindlustus ja maksta rohkem...

kas irvik kass ei võiks öelda, kuida ta selle pisikese kontori sealt lennuvälja lähedalt leidis?

www.auto-europe.co.uk annab autosid ka öösiti ja terminalis ning väga mõistliku hinnaga.

tmikkor-mulle ütleb see lehekülg et kõige varajasem aeg on 06.30?Kas mul jääb midagi 2 silma vahele?

Vt ainult, et sa THRIFTYlt ei rendi. Petavad ja hämavad, vähemalt Iirimaal.

vbla jäi hoopis mulle miski kahe silma vahele? ma seda saiti ei uurind vaid saatsin neile kohe küsimuse, et kas annavad mulle südaööl auto. ütlesid, et why not. nüüd tuli vautsher ära ja seal on selgelt kirjas, et pick up time 12.30 am. auto antakse europcari deskist. hind 3 päeva eest 124 usd koos kindlustusega, ldw või cdw.

12.30am tähendab minu arust pool üks päeval?

No siis tore kui sa sedasi arvad. Originaalsus on tervitatav nähtus! Aga ülejäänud maailm, kaasa arvatud autorentijad, vist arvavad, et südaööst kuni lõunani on am ja lõunast kuni südaööni on pm. Kas rahvas on minuga nõus?

Auto rentimine Dublini lennujaamas peale südaööd pole mu mainitud firma kaudu mingi probleem. Ei migeid afterhour pickup fee'sid ega lisatasusid. Järele proovitud! . . . !

Njah,reis 4 päeva pärast ja broneering tehtud Budgetis. Kui tegelesin broneerimisega saatsin hulgim meile rendifirmadele küsimusega kas on võimalik kl.1 öösel rentida. Igalt poolt tuli eitav vastus. Budget jäi siis võtjaks kuna see avati kõige varem-kl.5. Maksma läheb kirjade järgi 6 päeva eest:129 eur+lennujaamamaks 25eur+78,54 superkasko eest(kui seda ei tee siis pidavat broneeritama 900 eur kontolt reisi ajaks,see mulle ei sobi). Kahju jah et see info minu jaoks hiljaks jäi, aga tahtsin kindla peale välja minna, mille tulemusel siis passime nüüd lennujaamas 4 tundi:) Aga tänud igatahes!

Omateada panin info üles vist juba 21 aprillil? Ja tegelt olid südaöösel Estonian Airi saabumise ajal lahti enamus autolaenutusi. Nad andsid autod välja ja sulgesid seejärel. Nii et kõik on võimalik kui vaid asja ajada. Nael kummi!

Ei sõitnud Estonian Airiga,vaid FlyLal-ga.Lennuk jõudis kohale kl.02.00 öösel(lende lükati edasi).Sel ajal ei olnud enam ükski autolaenutus lahti.Nii palju kui mina aru sain,ei olnud probleemi kuni kl.12.00-ni laenutamisega,küll aga keset ööd.Ei tahtnud peale auto brooneerimist enam firmat vahetada kuna see oleks jälle maksma läinud.Rent 6-ks päevaks läks siis lõppkokkuvõttes maksma 238 eur,selle sees oli superkasko ja veel mingid maksud(vist teemaksud).Algul lisati ka kindlustus autos olevate inimeste eest,mille ma siiski maha lasin võtta.Broneeriti ka 65 eur kütuse eest,mis hiljem tagasi kantakse,kui tagastad auto täispaagiga.Selles mõtts oli asi lihtne,et mingit lepingu allkirjastamist või muud paberimäärimist ei olnud. Dublini lennujaamas keeb elu ka öösel,et see 3 tundi ei olnudki väga hull passida.Meiesuguseuid ootajaid oli seal veel hulgim.Pehmeid istmeid leidus ka ja samuti sai süüa-juua osta. Vasakpoolne liiklus tahtis harjumist,aga no teisel päeval tuli asi juba enam-vähem välja:)Pesitsesime mägedes,kus tee laius=auto laiusega nii et see võttis esialgu hinge kinni.GPS on tõeline tark-mees-taskus,ilma selleta oleks raske olnud. Aga Iirimaa on nii võrratult ilus ja meie pere jäi reisiga väga rahule.Soovitan igatahes:)))

Mai lõpus Iiris käies ei tekkinud autorendiga mingit probleemi. Sai eelnevalt neile ka öeldud, et tuleme keskööl ja saabumisajas päris kindlad ei ole. Kõik sujus nagu pidi. Kas ka nüüd nii on, ei oska öelda. Masinaid renditaxe vaid krediitkaardi omanikele ja sealt võetaxe tagatissumma. aaaaa...ja tõepoolest oli vaja lisatasu selle eest, et meid keskööl oodati.