trip-krainetrip-ukraine-dark
Autorent Itaalias - palun abi!

Soovime rentida autot Itaalias, Milanos. Hetkel tegeleme sobivama pakkumise otsimisega. Sellega seoses sobiv auto on leitud, kuid tekkis probleem lisaks ostetava kindlustusega. Tavaliselt autot rentides oleme ostnud juurde SCDW kindlustuse. Milano puhul rendifirma kodulehelt otse broneerides tundub see olevat üüratult kallis, kui sobiva auto rent maksaks 500 eurot, siis selleks perioodiks riskikindlustus läheks veel sama palju maksma (üle 1000 euro siis kokku). Kui aga otsida läbi vahendajate (Holidaycars.com v rentalcars.com nje.) pakutakse vahendajapoolset lisakindlustust (Excess protection, NoRisk Warranty Plus jne.) samaks perioodiks kokku umbes 100 euro eest. Hinnavahe on 5x, aga aru ei ole ma saanud veel sellest, kas nad kaitsevad samal määral. Oleme autosid rentinud ka varem ja millegi sellisega pole varem kokku puutunud. Kas keegi targem oskaks aidata? Aitäh!

Lisaks on veel ka kindlustusfirmad, mis pakuvad omavastutuse kindlustust. Ise olen kasutanud https://www.worldwideinsure.com Nende hinnad on veel odavamad ja kate on vähemalt autorendi enda omaga võrreldes parem, sest kõige tavalisem kindlustus katab ka klaasid, peeglid jms, mida rendifrimade kõige lihtsamad lisakindlustused ei kata. Ainus vahe on selles, et rendifirma võib broneerida kaardilt omavastutuse summa. Ja juhul kui tekib kindlustusjuhtum, siis võetakse omavastutuse alla jääv summa kaardilt maha ning juhtumiga tegeleb kindlustusfirma, kes selle summa siis dokumentide alusel tagastab. Sama süsteem toimub ka siis kui võtta lisakindlustus rendi vahendajatelt.

Küsi otse näiteks Eesti Hertzi kaudu, küll kalleim rendifirma, aga sain eelmisel aastal auto poole odavamalt(koos täiskindlustusega) kui Itaalia Hertzi kodulehel. Kui sa jah broneerid auto läbi vahendaja ja teed vahendajaga täiskindlustuse, siis rendifirma ise võib broneerida rentimisel omavastutuse summa ja liiklusintsidendi korral kasseerivad nad selle sinult sisse ja siis nõuad selle raha vahendajalt sisse. Omavastutuse summad on päris krõbedad, Opel Insignia omavastustuseks oli 1900 €. Ma algselt broneerisin auto AutoEurope kaudu ja valisin nende enda täiskindlustuse, aga siis tuli välja tingimus, et nemad hüvitavad omavastutusest ainult 1300€, seega 600 € oleks pidanud ise välja käima. Eestist Hertzist sain auto ka ette ära makstud, nii et kohapeal ainult vormistamise teema ja broneerivad ainult paagitäie kütuse raha (juhul kui tood tühja paagiga auto tagasi). Muidugi eraldi teema on see, et kas lubatud auto saad. Mina sain väiksema auto kui bronnil ja kui ma seal platsi peal ringi vaatasin, siis seal polnudki ühtegi sellises suuruses autot (keskklassi universaali).

Itaalias Milan Bergamo lennujaamas nõuti selle aasta kevadel auto rentimisel reaalset krediitkaarti. Krediitkaardi tunnustega debeetkaart ei kõlba. Nad seal lausa hoolega otsid et kuhugi kaardi peale ei oleks debit kirjutatud. Rendifirma oli Hertz.

Nõuavad jah krediitkaarti, kallimate autode puhul lausa kahte krediitkaarti (minule õige auto asenduseks antud BMW puhul nõuti). Saime siiski lõpuks ühe kaardiga hakkama, kui tõendasime tagasilennu ära. Äkki saab ka sularaha deposiidiga hakkama?

Võtsin jaan2016 Milaanost Malpensast Cicilyst Fiat Panda nädalaks 0 omavastutusega + lumeketid ja maksin 150 eur. Mastercard oli asjaks, sellelt broneeriti 400 eur. Auto tagasitoomisel anti mulle sulas 5 eurosenti, millest ma ei saanud aru, et mille eest. Hiljem selgus, et 400 euro vabastamisel oli see 5 senti arvelt maha võetud teenustasuna. Sic! Auto oli tuliuus, asjaajamine kulges minutitega (aga olin eelnevalt nende kodukalt auto broneerinud, selle leiad Malpensa lennujaama kodukalt), jäin igati rahule. Ainus probleem on paagi täitmine auto tagasitoomisel. Malpensast jäävad bensukad kaugele ja need ei taha ühtegi kaarti tunnistada, sularahaga on raske paaki parajaks timmida ja peab olema võtta igasuguseid paberrahatähti. Cicilyst polnud enne kuulnud ega pruukinud, aga netis oli temast väga positiivseid järelkajasid ja need olid minugi kogemusel väga õiged. Hinnad, võrreldes tuntud tegijatega, on sellel firmal odavamad. Auto oli asjalik, kulutas 1100 km läbimiseks 100 euri eest bensiini hinnaga keskmiselt 1,35 eur/l.

Ise olen peaaegu alati võtnud www.economycarrentals.com, hinnad on olnud soodsad.

Võin soovitada rentalcars.com Seal saad ise võrrelda hindu ja tingimusi.