Autorent: Rumeenia või Bulgaaria?

Panen siin järgmiseks suveks Kagu-Euroopa autoreisi kokku.

Eestist sinna kohale tundub olevat liiga kauge sõita. Kui Rumeeniasse kohale jõuda, siis selleks ajaks juba peast sooda. Auto laguneb ka võib-olla vahepeal ära.

Seega küsimus, kumbast riigist ja mis linnast oleks mõistlik soodsatel tingimustel autot rentida? Peaks olema võimalik minna ka teistesse riikidesse ja läbisõitu plaaniks ca 4000km.

Plaan umbes selline: Rumeenia-Serbia-Bosnia-Montenegro-Albaania-Kosovo-Makedoonia-Kreeka-Bulgaaria-Rumeenia.

http://goo.gl/GG4PPp

Aega oleks 3 nädalat. Oleneb ka veidi, kuhu soodsam lennata on, aga autorendi hind ja tingimused määravad põhilise.

Kaalusin ka Moldaaviat, aga vist ei jõua. Jätan selle varuks, kui aega peaks üle jääma.

Rumeeniat pole uurinud. Tundub, et enmaik Bulgaaria rendifirmasid autoga Kosovosse ja Albaaniasse minna ei luba. See oli pohiline, mis uurides silma jäi. Makedooni ja Kreeka olid vist koigil lubatud. Serbia ja Bosnia voivad ka kahtlasemad olla ja kui need pole lubatud, siis Montenegro on samuti välistatud. Kuna huvi oli just Makedoonia ja Kosovo vastu, siis teistele keeldudele tähelepanu ei pööranud.

Seda reisi võib ka veidi teistmoodi planeerida. Mis piirab ära: Serbiasse peab minema enne Kosovot. Pärast Kosovo templiga passis enam Serbiasse sisse ei pidavat saama.

mina teeks selle kaheks eraldi tripiks : Rumeenia-Bulgaaria-Kreeka , ja siis serbo-horvaadi riigid.
Kreekas paneks juurde meteora kloostrid https://www.visitmeteora.travel/en/what-to-see/the-meteora-monasteries
Rumeenias selle tee http://romaniatourism.com/scenic-drives-romania-transfagarasan.html
mõned lossid http://www.rearviewmirror.tv/romania-road-trip/

Mina kaaluksin küll oma autoga minekut. Need riigid on bürokraatlike tõketega eraldatud ja mitme rendiauto võtmine ja eri kohtades tagastamine võib päris kallis olla.

Just sõitsin Rumeeniasse kahe päevaga. Näiteks piirilinna Oradeasse on Tallinnast ca 1700 km ja see on tehtav ööbimisega Poolas. Järgmisel suvel on A1 puuduv lõik Czhestochowa juures ka valmis ja siis läheb lõuna poole sõit libedamalt.

Odav ja mõnus. Serbia oli üllatavalt eurolikum (mugavused, inglise keele oskus, olme) kui Rumeenia ja Bulgaaria. Kosovos pole käinud.

Njah, hetkel paraku puudub selline auto, millega oleks mugav pikki sõite teha. Nii et siis peaks selle auto ka vist Eestist rentima. Samas mul ühed tuttavad sõitsid rendiautoga Eestist Kreekasse... Sinna Kreekasse see rendiauto ka jäi, rikki läks. Tulid lennukiga tagasi... Rendifirma läks pärast treileriga oma autot Kreekast ära tooma...

Kõige pikem autotripp, mida seni teinud olen, on 5000km, Sydneyst Perthi. Sealt on kogemus, et 8 tundi päevas on maksimaalne, mis suutsin roolis olla. Pealegi Austraalias teed tunduvalt tühjemad ja sirgemad ka, võrreldes Euroopaga...

Aga eks vaatan, järgmise suveni on veel aega. Kui tõesti pole võimalik koha pealt sobivatel tingimustel autot rentida, siis peab Eestist kohale sõitma. Aga parem väldiks seda, enda aeg maksab ka midagi...

Kui Rumeenia ja Bulgaaria rendifirmad kõiki soovitud riike ei luba külastada, siis tasub alguseks vaadata ka mõnda teist riiki. Näiteks Albaania Enterprise ei luba neist riikidest külastada vaid Bulgaariat. Ma teiste firmade reegleid enam ei mäleta. Lendude poolest oleks Tiranast soodsam kindlasti Dubrovnik. Vaata, mis riike lubavad külastada rahvusvahelised rendikad Horvaatias. Dubrovnikust võid otsa kohe Montenegro või Bosnia poole keerata. Kindlasti pole mõtet uurida Kreeka rendiautosid, sest neid üldiselt Albaaniasse ja Kosovosse ei lubata. Jama on tõenäoliselt veel mitme sealse riigiga. Algusega Kosovost ja Makedooniast on lennud ja ka rendiautod üldiselt kallimad. Reegleid pole täpsemalt uurinud.