Autorent suvel Nice-Nice

Tere! Olen siin vaadanud mitmeid erinevaid autorendiga tegelevaid portaale (vahendajaid) ja ka üksikute rendifirmade endi kodulehti. Hinnad neis on loomulikult mõnevõrra erinevaid, kuid ehk siin on kellelgi vahetuid kogemusi mainitud piirkonnaga.

Plaanis on rentida auto juuli 9. kuupäeval kell 10:00 linnast ja tagastada 12. kuupäeval 16:00 lennujaama. Ehk siis arvestama peab tasude mõttes nelja päevaga.

Huvitaks siis lisaks üldisele rendihinnale see, et kuidas oleks laste turvaistete (väiksemate "istumisaluste") ja kindlustuse hindade/mõttekusega erinevates firmades (vs Eestis kindlustusega rendiauto omavastutuse kindlustuse võtmine)? Aga peamiselt siiski oleks hea saada tagasisidet just Nice'st auto rentimise kohta.

Suured tänud juba ette!

Broneerisin 2.a tagasi auto Nice-s nädalaks, Avis Eesti kontorist, www.avis.ee Kindlustuse võtsin 0 omavastutust jne. Kõik toimus suurepäraselt. Elasin Massena väljaku ääres, Avis Nice oli 200m.

Vaatasin ka Avise lehekülge, kuid ehk on mõne vahendaja kaudu siiski soodsamaid pakkumisi (Avis, Hertz tulid hinnad alates 350€ pluss lisad). Tundub, et mõne ettevõtte kontorid on pühapäeval kinni ja nt võttes 8. juuli õhtul auto on isegi odavam, sest pakkumisi rohkem.

Seal ka kohalik tegija locauto.fr, kuid ilmselt julgem ikka mõni suurem firma valida. Thrifty nt pakkus päris mõistlikku hinda.

Prantsusmaal pühapäeviti puhatakse, mistõttu sel päeval linnast autot rentides on valik kesine. Mõttekam on kasvõi Uberiga kesklinnast lennujaama sõita ja auto sealt võtta, Nizzas maksab see ca 20€, ent võit auto hinnas tuleb suurem. Ise rendin tavaliselt www.billiger-mietwagen.de kaudu, nendeks päevadeks annab hinna alates 180€ koos 0-omavastusega (alates 167€ tavalise omavastutusega).

Kohalikke tegijaid üldiselt ei maksa karta, olen neid Prantsusmaal rentinud ja probleeme pole olnud, küll tuleks siis valmis olla prantsuskeelseks suhtluseks.

Istumisalus maksab seal tavaliselt 25-30€, mõttekam supermarketist 10€ eest lihtsam alus osta või rohkem reisides soetada Trunki seljakott-istmealus: https://www.amazon.co.uk/Trunki-BoostApak-Travel-Backpack-Booster/dp/B00XU1GBZ4.

Helista Avisesse ja lase pakkumine saata. mulle tehti just nii oluliselt parem hind kui portaalides oli. kindlasti täiskindlustusega. siis võimalus ka paremale autole.

Tänud Buldoozale ja Raunopile: mõlematel häid ja väärt mõtteid. Uurin seda sakslaste lehekülge (selle keelega paremad lood kui prantslaste keelega) ning küsin ka otse hinnapakkumist.

Kui saksa keelega raske, siis võib teha seal küll otsingu, ent konkreetsemat pakkumist vaadata juba otsingutulemuses viidatud portaalis. Nt on seal üks soodsamate tulemuste juures viidatud protaale www.cardelmar.co.uk, kus ingliskeelne leht olemas samade hindadega: https://www.cardelmar.co.uk/.

Viidatud ajavahemikuks täiskaskoga 4ukselist autot näitab seal juba alates 175 GBP.

See istumisalus on väärt soovitus. Nagunii on lastel väiksed seljakotid kaasas.