Autorent Tais

Tere. Autorent Tais. Kellel on kogemusi ja kas rahvusvaheline juhiluba kehtib?

Igati mõistlik mõte, autorent on seal odav ja liiklus üks Aasia paremaid, suuremate linnade vahel igal pool 4-realised teed, liiklust on vähe (kui Bangkok välja arvata). Rahvusvaheline juhiluba tuleb igaks juhuks Maanteeametist osta, ei mäleta, kas küsiti näha ka, aga ametlikult on tarvis. Liiklus on vasakpoolne, seega võib tulla kasuks võtta automaatkastiga auto.

Rahvusvaheline juhiluba (papilatakas) kehtib Tais küll. Autoregistrist kohe saad, kaasa foto, maksis vist 25.eur.,kehtivus 2.a.

Võta juht autoga (riksa) seal, palju lihtsam.

Seal on tuk-tuk``id. Kui olla perega, võtta pikemaid retki ette, on auto vägagi mõistlik. Kahjuks ei oska rendifirmasid pakkuda.
Ütle kus piirkonnas sa Tais oled. Kindlasti saavad sind kohalikud Eestlased aidata.

Kevadel tegime lastega nädalase ringi Phuketi lennujaam-Krabi. Sai ööbitud erinevates ilusates kohtades ja rahulikult teele jäävad vaatamisväärsused ära vaadatud ilma vajaduseta tellida nn. ekskursioon. Auto jäi Krabi lennujaama ning mõned päevad Krabi ümbruses ja läbi Phi-Phi Phuketisse tagasi. Kõik OK ja liiklus norm. Jäin kogetu ja oma reisiplaaniga väga rahule. Auto läbi http://www.economycarrentals.com/ Väike "probleem" oli, et taid väitsid, et meil ei ole Krabi tagastus hinnas, aga hiljem maksid selle lisatasu tagasi. Peaasi, et pimedas võrridele otse ei sõida. Neile meeldib tihti varem teisepoole teed tulla, et siis lõpuni vastassuunas sõita. Rahvuvahelise loa vajaduse peale ei tulnudki, nüüd enne Dubai reisi saan aru, et ka seal oleks pidanud olema.