B&B Roomas

Kellel plaanis mais Roomat kulastada ja ei ole veel oobimispaika broneerinud/leidnud, kiirustage, sest praegu viimane aeg heade kohtade leidmiseks. Saab veel broneerida vaga korraliku korterit, mis asub kesklinnas, otse katedral S. Giovanni kulje all. Vanalinn kaeulatuses. Metro ja bussiliinide uhendus ulihea. Samas olen abiks ja annan nou muude variantide leidmisel. Samuti vastan hea meelega kusimustele Rooma kohta. Minu mail: mvmbdicesare@gmail.com

Kas see on uuem voi vanem ehitis? Kas on kaasaegne remont või retrokorter?

Ehitis on 1870 aastast. Siseviimistlus kaasaegne ja huvitav (omanik on arhitekt). Kirjuta mulle mailile kui huvi on ja saadan pildid.

Kas keegi on selles Vic70 poolt soovitatud B&B juba olnud? Kas on korralik koht?

Meie olime seal just paar paeva tagasi. Korter on toesti tutt-uue remondiga, avar, vaga puhas ja huvitava lahendusega. Mugavuselt vastab heale hotellile, aga samas tekitab taiesti tunde, et elate Roomas nagu roomlane. Toeliselt pull on maja sissepaas, lahete labi taimerikka siseoue--eriti praegusel aastaajal oli seda lopsakat rohelust koduoues monus vaadata. Piirkond on rahulik ja turvaline, San Giovanni on kiviga visata, Colosseumist jala u. 10 minuti kaugusel, mugav bussi ja metrooyhendus Vatikani ja vanalinnaga (kuigi meie kaisime vanalinnas paar korda jala ka, umbes pooletunnine tee viib mooda San Giovanni katedraalist, Colosseumist mooda Fori Imperialit... ei ole just kurta). Korter ise ei ole klassikaline B&B ses mottes, et omanikku sealsamas kohal ei ole ja hommikusook (kui seda soovite, toa voib ka ilma soogita votta) on yle tee asuvas kohvikus. Korteris on kaks magamistuba, yks vannituba. Meie olime suuremas kooginurgaga toas, soovitan seda eriti peredele. Magamistoad on piisavalt eraldi, et teised kylalised absoluutselt ei hairi. Vic70 tegi meie reisi eriti toredaks, ta on niivord abivalmis ja asjalik. Ja toesti tunneb ja armastab Roomat! Aitah!

Ühinen eelmise postitajaga. Peatusime ka seal ja kõik väga lahe!

Tere!

Kuidas maksmine toimub? Kas ööde järgi või nädala kaupa? Mõlgutan ka mõtteid, et kuskile minna juuli-aug vahel, Rooma oli üks mõte :)

Terv, Helen

Maksmine toimub kohapeal, saabudes s.t. ette kogu viibimise aja eest. Korter uuritakse valja nii paariks paevaks kui ka nadalateks. Ainuke soovitus - oomaja peale motlema hakkata juba varakult, vahemalt kuu - poolteist ette, siis ei ole probleemi vabade kohtadega ja saan ka mujalt kui vaja midagi sobiliku otsida. Hoiatan veel ette ka kuumuse suhtes. Roomas voib olla just sellel perioodil tappev palavus ja linna on sellistes tingimustes usna raske vaadata.

Sooviks teada, et kui palju öö maksab?

Usna tihti kusitakse majutuse hindade kohta Roomas. Uritan teha vaikese ulevaate hinna ja pakutavate voimaluste omavahelisest suhtest. Kes tuleb siia puhkusele ja soovib leida kohta kus on olemas koik mugavused, hea esteetiline valjanagemine ja korralik asukoht,(voimalikult lahedal koikidele vaatamisvaarsustele, peab arvestama vahemalt 150-180 euro /00 ja seda hotelli numbri puhul. Korter tuupi majutus (teie kasutuses on kogu korter, kuid hommikusoogi eest peate ise hoolt kandma), mis vastab nendele tingimustele, maksab alates 90 euro/oo. B&B, kus peremees hoolitseb ka hommikusoogi eest, on iga kliendi paralt oma tuba (mones mottes hotellile sarnane susteem, kuid voimaldab kulalistel tutvuda kohalikule miljooga palju lahemalt). Heade tingimuste ja mugavustega, hea asukohaga B&B maksab oo kahele inimesele alates 75-85 eurost. Toodud hindadest allapoole nihkumine tahendab tavaliselt kas kehvemaid tingimusi voi halvemat asukohta. Ja vastupidi. Need inimesed, kelle hobiks on randamine, ja pohihuvi ja rohk erinevate kohtade vaatamisvaarsustega tutvumine, ning oobimiskohale suurt tahtsust ei omista, lepivad hea meelega hostelite ja motellidega ja seal juba hoopis madalam hinnaklass.

Meil on plaan ööbida hostelites, kuna öömaja peale eriti raha kulutuada ei taha. Vic, kus oleks asukohamõttes kõige parem kant Roomas ööbimiseks? Kas Termini jaama juures on ok ja kaugele sealt jäävad Forum, Colosseum jne?

Kas metroo piletit müüakse ka kolme päevaseid?

Tänud ette.

Termini on strateegiliselt vaga hea koht. Tahtmise juures voite minna jalutades Colosseumini (umb. 20-30 min). Jalutades voite jouda ka Hispaania Trepideni ja Trevi Purskkaevuni (umb. 20-30 min). Aga voite kasutada ka metrood. Termini on ainuke jaam kus kaks Rooma metroo liini (punane A ja sinine B) ristuvad. Metroo kaardi leiate siit:

http://www.metroroma.it/MetroRoma/HTML/EN/Servizi/Muoversi+a+Roma/MetroA.htm

Vaticani joudmiseks peate minema punase liiniga A BATTISTINI suunas ja valjumispeatus OTTAVIANO (10-15 min). Sama suund BATTISTIINI paasemiseks Trevi Purskkaevuni (5-7 min), valjumispeatus BARBERINI, ja paasemiseks Hispaania Trepidesse, valjumine PIAZZA di SPAGNIA (7 min.), Colosseumi ja Foorumisse joudmiseks kasutate B (sinist)liini, suunaga LAURENTINA, valjumine COLOSSEO (5-7 min). Miinuseks Termini puhul on kullalt naotu ja raabakas Hiinlaste ja sisserandjatate kauplemistsoon mis jaab Via Giovanni Giolitti kanti ja sealt edasi.

Uhistranspordi piletitest: Tavaline uhekordne pilet maksab - 1 euro, kehtib 75 min ja on nii bussidele kui metroole. Metrooga saab teha ainult uhe otsa, busse saab vahetada 75 min. jooksul. siis on olemas: BIG - paeva pilet ja maksab 4 euro. 24(tundi). - peate augustama iga kord kui uhistranspordisse sisenete. Metroo ja buss BTI - 3 paeva pilet, kehtib kolm paeva, alates augustamisest (augustamine ainult uks kord) Kehtib ni metroole kui bussile – maksab 11 euro. CIS - 7 paeva pilet, alates augustamisest (augustamine uks kord) Kehtib ni metroole kui bussile – maksab 16 euro. Piletid saate osta ajalehekioskites (Giornalaio) ja tubaka loterii kioskites (Tabakaio) ja metroopeatustes: Ottaviano, Leopanto, Anangina, Ponte Mammolo, Eur Fermi.

Soovin Teile ilusat puhkust Roomas :)

vic'i jutule lisaks: üldiselt on Roomas võimalik kesklinnas igal pool jala ära käia (kui näiteks Termini juures paikned). Meil ei tulnud terve reisi jooksul Roomas olles kordagi ei metrood ega muid ühissõidukeid kasutada (ja ööbisime ka Termini lähedal) - http://sitsiiliareisikiri2008.blogspot.com/ . PS. Isegi Vaticanini ei ole sealt teab mis pikk tee. Pealegi siis näeb rohkem linna ka kui jala käid.

Meie ööbisime Rooma kesklinnas B&B kohe Pantheoni kõrval, 3-ne tuba läbi kahe korruse ja hommikusöögiga, öö hind 120 EUR. Väga viisakas koht oli. Igale poole oli sealt võimalik minna jala, kaugemad vahemaad jäid ca 20 min kaugusele (Vatikan ühelt poolt ja Colosseum teiselt poolt).

B&B eest 120 eur / oo Pantheoni umbruses ja Vanalinnas, on taielikult oigustatud hind. Omaette kusimus kuidas kellele sobib - moni tahab olla turistlikus tsoonis ja nii keskuses kui voimalik, moni jalle eelistab turistide sagimisest moneti eemal ja naha ka kohaliku elu laadi, kuid samas et jaaks vaatamisvaarsusteni luhike maa. Selliseid leiab juba 75-80 euro / oo.

Pantheoni kõrval maksiski öö kolmele 120 EUR st 40 EUR ühele öö, oli väga vaikne koht, ja samas vaatamisväärsused kõik ligidal, ja minu arust rohkem vanalinnas olla ei saagi. Ja kui tahta turistide sagimisest eemal olla- kui see reisi eesmärk siis sõidaksin ma kuhugile Toscanasse näiteks, aga Roomas huvitasid meid tõesti vaatamisväärsused. Igatahes keda huvitab , neile võin kontaktid edastada.

Pantheoni korval 40 euro / oo nina pealt on vaga ja vaga hea hind! (kusin siin kohapeal ise hea meelega kontakti) :). Minu postituse eesmargiks ei olnud mitte mingil juhul selle maha tegemine, vabandan kui see niimodi valjakukkus. Eesmargiks oli lihtsalt veelkord pilti valgustada. Kuna aitan inimestel sobivat kohta leida ja puutun otsingutega kokku pea igapaev, voin oelda et sellise hinnaga keskuses ja hea siseviimistlusega B&B vaga kergelt ei leia, eriti kui hakata otsima viimasel hetkel. B&B pakkumine on Roomas vaga vaga suur, kuid parimaid on teatud kindel ports ja need on reeglina juba aegsasti ettebroneeritud. Ja loomulikult tullakse Rooma vaatama vaatamisvaarsusi... tahtsin oelda vaid seda et moned inimesed ei taha olla paris paris keskuses, kus turiste liiga palju (sest Roomas on alasid kus turistlik sagimine toesti vaga aktiivne :), - monedele on see lihtsalt kurnav olla terve paev mollus ja siis kui tagasi oomajas ollakse, eelistavad vaiksemat kohta, kus oosel kara mura nii palju ei kosta.(minu meelest taiesti moistetav).

Tunen Casaromana-t. Nendel on terve B&B kett ule Rooma kesklinna. Enamasti olen kuulnud haid vastukajasid inimestelt, kuid nagu siin tavaline kahjuks, ka jamedamaid apsakaid on olnud nendega. Nemad pakuvad tihti valja n.o viimase hetke hindu, kuid ei suuda siis enam olukorda valitseda ja tulemuseks "owerbookimine" (naiteks on broneeritud B&B Pantheonis, kuid kohale joudes selgub et vabu kohti hoopis Vaticanis j.n.e), aga see Roomale uldse tuupiline kahjuks. Moned komentaarid ka siit:

http://rome-hotels.tripadvisor.com/ShowUserReviews-g187791-d570722-r12515573-Casaromana-Rome_Lazio.html

Uldiselt tripadvisor.com soovitan soojalt koigile kes ise oma reisi korraldavad ja oomaja otsivad, siit saab lugeda teiste reisijate arvustust, ning naiteks oomaja voi restorani valikul otsuse tegemisel suureks abiks.

Olen reisinud hostelites palju ja eriti turvalised ning mugavad need kohad ei ole.

Kas tõesti on võimatu leida seal midagi, mis oleks max 30 euri öö ja mis ei oleks selline hostel, et toal lukku pole? 3 aastat tagasi käisin Pariisis ja seal sain toa 25 eur-i eest. Võib-olla aitas see, et jõudsin sinna kell 23.00 ja nende jaoks 25 euri parem kui tühi tuba ja no money. Kaplemine oli umbes nii, et mina ütlesin 25 ja nemad 40. Mina järgi ei andnud ja saingi 25-ga. Kunagi kauplesin San Franciscos end öömajale 10 dollariga ka :D Kas Roomas tasuks sellist taktikat kasutada või nad ei anna tuba ka õhtul kui on jäänud vaba kohta?