Viimased kommentaarid

eelmisele Tartlase tsiki-brikile alternatiiviks:

Estonian Air: TLN-Pariis-TLN

eriti on see abiks kui minna perega, kus väikesed lapsed kaasas.

ühtin Tip arvamusega: EA on palju meeldivam kui AB. Isegi juhul kui mõni kord on viimasel mõni ots odavam olnud. Aga üldiselt on tegu siiski varastega, sest ükski endast lugupidav firma ei manipuleeri lennujaama maksudega nii nag nemad seda on Riias ja Leedus teinud. . Vanarahva tarkus: Ära näpi sitta, läeb haisema.

Muidu on ruumi nagu ikka :) ega ta siis nii pisike ka ole :D Aga ehk kohati kuskil külas või linnas (eriti mägiteedel) või olla veidi kitsas. Auto on muidu Sitsiilia täitsa OK liikumisvahend - vahemaad parajad. me sõitsime küll rendikaga ringi aga loe meie reisikirja http://sitsiiliareisikiri2008.blogspot.com/ ehk on abi

pigem ma soovitan sul kas käia a) Roomas ja Veneetisas või b) rannas ja seal lähedal mõnes asulas . kahte sellist asja nädalaga pole mõtet punnitada. Itaalia on selles mõttes ikka paras lapp maad, et paari tunniga näiteks Roomast Veneetsiasse ei saa (sinna on kõige mõtekam mõne öörongiga minna - oled kenasti hommikuks kohal ja öö magatud). . Kui insipatsiooni soovid siis on sulle kaks enda reisikirja pakkuda kus mõlemal juhul sai läbitud Roomat: alles nüüd hiljuti - http://sitsiiliareisikiri2008.blogspot.com/ ja tükk aega tagasi - http://voyag.edicypages.com/reisid/euroopa-1999 (siit tasub lugeda ajavahemikku 29.okt-01.nov. siis viibisin Itaalias (Virenze-Rooma-Naapoli-Veneetsia)

Kunagi kui ma ise hääletades Euroopas ringreisi tegin, sai ka Hispaanias ring peale tehtud.. vastupidises suunas sinu plaanile: http://voyag.edicypages.com/reisid/euroopa-1999 ja võin tunnistada, et kõige paremini sain ma hääletatud just Hispaanias - seal sujus see kohe mõnusalt. . aga üks lahe koht kus ise käisin, ja kuhu soovitan ka sul minna, on Beneficio (asub Orgiva lähedal). soovitan külastada: http://voyag.edicypages.com/reisid/euroopa-1999/12-17oktoober

Ise hääletasin nüüdseks küll 10 aastat tagasi juba läbi (Euroopa) lõpetades Taani-Norra-Rootsi. ja siis küll kurta ei saanud, et ei võtaks peale. Enamasti need, kes peale võtsid, ütlesid - ega siin kergelt peale võta, ma sellepärast võtsin su ise peale. Samas ei pidanud ma seal üldse mitte kaua passima. :D

vaatasin, et enda sisestatud kommentaari ei saanud kustutada (näiteks siin: http://test.trip.ee/node/38033 ). aga võiks ehk saada, kui on veel rivi viimane. et kui juba keegi on pärast sind kirjutanud, siis ehk ei ole hea, et kustutada saab.

see idee, mida rebaseonu välja käis, et teema sisestamine oleks miteetapiline, oli vähemalt teoorias väga huvitav. ja tasuks kindlasti kaalumist järgmiste arenduste ajal. ehk vähendab see tõesti sisestajate korduvaid küsimusi juba varem vastatud asjade kohta.

Meie reisikulud on kirjas siin: http://indiareisikiri2006.blogspot.com/2006/11/lisa-1-kulutused-seoses-reisiga.html

reisi enda ajal kulus (ilma kohalike lennupiletiteta) 6000kr kuuajase reisi peale.

meil oli hotelliks - Alka. otse Gangese kaldapealsel ja täpselt selle turismiplatsi (seal kus tuleshowsid tehakse) ja päris põletusplatside vahel. parasjagu maad mõlemale poole ja meie hotelli rõdu pealt (kus söömine käis) sai ka kenasti tuleshowd vaadelda (lisaks kohapeal käimisele). Lonely Planetist leitud aadress. http://indiareisikiri2006.blogspot.com/2006/11/varanasi-gangese-res.html

http://venemaareisikiri2008.blogspot.com/ Reis toimus 11. -14. septembril 2008. a, marsruudil Tallinn-Petseri-Pihkva-S.Novgorod-Kroonlinn-Koporje-Jaanilinn-Tallinn. Reisiseltskonnaks oli 48 vähemal või suuremal määral arhitektuurihuvilist, 2 bussijuhti, 2 reisisaatjat (kellest ühe roll jäi minimaalseks ja seetõttu pisut arusaamatuks) ja ühe reisjuhi elukaaslane. Seltskond oli kirev ning juba esimeste tundidega sai järjekordselt kinnitust, et demokraatia ei ole parim võimalik valitsemisviis enam kui kahe inimese ohjamiseks. Valgustatud monarhia oleks marjaks ära kulunud küll!

ega jah Khajuraho'sse rongiga saagi otse kohale. võid lugeda kuidas meie sinna saime, ja sealt minema ka :D kui Varanasi poolt tulla: http://indiareisikiri2006.blogspot.com/2006/11/mahoba-khajuraho-templite-linn.html kui Agra poole lahkuda (mineks oleks siis täpselt vastupidises järjekorras): http://indiareisikiri2006.blogspot.com/2006/11/khajuraho-jhansi-agra-pev-ratastel.html

mujal pole kahjuks käinud (kesk-india ei läe ju arvesse), aga Nepaal oli tõesti külastamist väärt koht. eriti meeldisid sealsed inimesed ja nende (sarnaselt eestlastele) mõistetav väikerahvalik suhtumine. ringi saab seal mägisel maal muidugi aeglaselt liikuda (kui lennukit ei kasuta), aga see ei sega sellegipoolest palju ringi vaadata. . mägesid on seal siis nii lihtsale trekkijale, veidi rohkem mägimatkajale kuni siis kõrgalpinistini välja. . indiast erineval (vähemalt sellest indiast, mida meie nägime) on Nepaalis loodus ikka uhke ja roheline! . meie reisikiri: http://nepaalireisikiri2007.blogspot.com/

meie elasime esimesel korral Indias käies hotell Ajanta: http://www.hotelajanta.com/tariff.htm reisikirjas kirjeldame sinna jõudmist siin: http://indiareisikiri2006.blogspot.com/2006/11/tallinn-helsinki-delhi.html . ja teine kord hotell Prince Polonia: http://www.hotelprincepolonia.com/ reisikirjas kirjeldame sinna jõudmist siin: http://nepaalireisikiri2007.blogspot.com/2007/05/esimene.html . täitsa OK kohad olid mõlemad. oluliseks pidasime nende mõlema juures just lähedust raudteejaamale.

kui kõige paremast rääkida, siis soovitan pigem juba Goa'd ;)

Kusjuures kui meie endale bronnisime, siis oli lisajuhi tasu igatahes 0.-raha. Kindlustuse kohapealt võtsime igatahes selle 'damage excess waiver (DEW)' juurde ka 'cancellation waiver protection'.

See 2 EURi ei ole suur raha. Aga ega need esimesed trepid ikka väga trepiks ei kvalifitseeru. Lihtsalt veidi tõusvas joones pind, mille läbimine oli jala kiirem kui liftiga. Meiega koos olnud kaks ameeriklast läksid liftile ja me olime enne neid üleval.

hetkel võib jah liiga palav olla.. aga tegelikkuses on ka see ju äge :D sest selline see India juba üks kord on. . aga kui soovid meeldivamat keskkonda, siis mine jah pigem oktoobris-novembris pigem

võta ratas kaasa ja siis võid sõita kuhu tahes. ainus piirang sinu puhul saab olema see, et mis kell rongid sinna ja tagasi liiguvad. ehk alusta vahest rongi aegade uurimisest. sealt näed kohe, kuhu üldse on võimalik nii lühikese ajaga edasi-tagasi ära käia ja kus jääb vaid paar tundi aega kohapeal olemiseks.

Pompei on kindlasti koht kus tasub aega veeta - see on tõesti tervet päeva väärt. Samas Napoli on jubedalt räpane ja sudusse uppunud koht, sinna ilma põhjuseta pole mõtet väga minna.

Tasub tutkida jah neid autorendi hindasid - ei ole nad nii hullud midagi enam. Ja rongipiletid on siiski olnud tõusutrendis võrreldes mõne aasta taguse ajaga.