Backpacker-majutust Nairobi kesklinnas

Paljud Tripikad on kindlasti Keenias käinud. Oskab keegi soovitada enam-vähem korralikku ja odavamat majutust Nairobi kesklinnas?

Majutust tarvis üheks ööks - saabume õhtul ja hommikul sõidame kohe edasi Tansaaniasse. Eelistatud odavam backpackerite hostel vms, mis siis oleks enam-vähem ja asuks kesklinnas.

Olen pikalt otsinud ja enamuse kohtade reviewd on sellised kahtlased - nagu oleks töötajate kirjutatud:) A´la 5 review´d ja kõigi postitajad on ainult selle ainsa review autorid. Ei ole just eriti usaldusväärne. Seega oleks hea teada reaalseid kogemusi.

Oleks abiks, kui keegi oskab midagi soovitada.

Tegelikult kahtlen, et te midagi soodsat Nairobi kesklinnas leiad. See on ikkagi Aafrika üks ärikeskusi. Ma ööbisin kusagil Karen Blixeni muuseumi lähedal campis ja hiljem juba kesklinnas kallis hotellis. Kahjuks ma ei mäleta seda muuseumi lähedase majutuspaiga nime. Nagu Aafrikas tavaliselt, siis igas campis on võimalik ka tube võtta ning hinnad on tavaliselt 15-25 dollari vahel. Oma kogemusele toetudes võin väita (usun, et olen ööbinud Mustas Aafrikas umbes 30-40 erinevas öömajas), et hind ei määra absoluutselt taset. Samas pole ma ka sattunud ka tõelisse urkasse. Ka on Aafrikas parem esimesest pakutavast toast keelduda, millegipärast pakuvad nad esimesena (mitte alati, aga juhtub) kõige kehvamat tuba.

Kuigi LP järgi Nairobi kesklinnas justkui oleks midagi soodsat, siis tegelikult näib, et see info eriti ei päde (või on tegemist mingisuguse noortele kristlasmeestele mõeldud kohaga, kuhu muidugi võivad ka teised tulla - aga noorte, mitte-kristlaste (või õigemini, usust pisut kaugel olevate) ja naistena ei tundu see just see õige koht. Ilmselt tuleb kokkuvõttes jääda kesklinnast eemale ja organiseerida transport.

hbert, oskad kindlasti rääkida ka taksondusest - milliseid taksosid peaks õhtul Nairobisse saabuse lennujaamast võtma, kas tasuks võimalusel transport ette korraldada majutuskoha kaudu? Saabume peale 18 õhtul.

Infot tahaks palju ja igasugust - esimene kord Mustas Aafrikas ikkagi:)

Ma sõitsin taksodega küll, aga alati olid nad seotud ööbimispaigaga. Seega saan soovitada endale hotelli või öömaja kaudu takso järele tellida (ootavad sind lennujaamas sildikesega). Kuna raha kulub Aafrikas nagunii nagu musta auku, siis võid vabalt alustada korralikust hotellist ja selle transfeerist sõltuda. Saad alustuseks hinnata keskkonda turvaliselt autost. Ise olen juhindunud põhimõttest, et pimedas võiks liikuda hotelli lähedal, selle territooriumil või üldse mitte. Eks see tunnetus tasapisi tuleb, et milline koht on turvaline ja milline mitte. Kui teed kohalikest pilte, siis soovitan seda teha kas vargsi või luba küsides (selle eest tahetakse tihti ka raha). Peegelkaamera on asi, millega võid safaril pilte teha, linna või küla peal liikudes, võiks selle maha jätta. Raha küsitakse igal sammul, seega soovitan peegli ees harjutada "ei" ütlemist selliselt, et see oleksi "ei". Mul on olemas selleks vähemalt kolm eri varianti :) ausalt :)

:):) Aitäh väärt soovituste eest:)

Seega tean organiseerida endale majutuskohatransport. Hetkel olen võtnud pigem seisukoha, et suurlinnad ei ole seal eriti turvalised ja reisikava järgi hoidume nendest niipalju kui võimalik. Eks kui see üks kord käidud ja mingil hetkel uuesti minek, siis teab juba, mida linnadest arvata. hetkel pigem "ei".

Ärevus kasvab:)

Soovitan pöörduda minu sõbra Patricku poole Nairobis ja talle oma ööbimismure äta rääkida palvega lennujaama oma transpordiga vastu tulla. Keel - inglise, suahiili. Meil: maweu_2005@yahoo.com Võiks mainida, et Leelo soovitas.

Tip! lugenud läbi kõik eelnenud jutud saan aru, et 16-päevase reisi plaanid on veel lahtised. Sel juhul soovitaksin küll Patrickuga meili teel oma soovidest ja ka hindadest rääkida. Arvatavasti on otstarbekas alustada Masai marast ja Nakurust ca 4-5 päeva ja siis jääb veel aega Mombasa poole vaadata ja rääkida ka Tansaaniasse minekust, mida Patrick saab teile organiseerida. Tingimata oleks hea temaga mingi kondikava kokku panna ja sellega seoses ka teada, mis hinnad selle kõige taga oleks.Vajaliku meili saate minu eelmisest kommentaarist ( tähele panna sidekriipsu asukohta!) Patrick on iseseisev pika staažiga giid, kes tegutseb praega Greatmission Tours raamides ja saab ise hindu reguleerida.

Tagasiside korras.

Kokkuvõttes broneerisime endale hostels.com kaudu öö Nairobi International Youth Hostel´is. Kuivõrd saabusime hilisõhtul ja pimedas, korraldasime ka transpordi lennujaamast sama hosteli kaudu ette.

Vajalikul kellaajal on härra mu nimesildiga lennujaamas vastas. Parkimisplatsil ringi vaadates oli meil hea meel, et me omapead seal endale transporti korraldama ei pidanud.

Hostel ise asus kesklinnast väljas, aga kuivõrd me niikuinii plaanisime kohe järgneval hommikul edasi sõita, et tekitanud see probleeme.

Hostel oli selline väga kulunus ja väga backpacker:) Meie saime endale neljase toa, kus oli kaks narivoodi. Pakuti ka mingit versiooni voodipesust, kuid siiski eelistasime magamiskotte. Puhtus jättis soovida, aga arvestades ca 6-eurost hinda (inimese kohta) ei nurisenud meist keegi. Isegi WC-paberit anti:)

WC/dušširuum oli korrusel (eraldi meeste ja naiste omad) ning mingil hetkel oli seal päris creepy tunne. Üksinda me lõpuks seal ei käinud, ikka kahekesi:) Nimelt puudus sel ruumil igasugune lukk. Oled seal duššikardina taga, sulistad - ja ruumi uks praokil lahti. Tekitas teatud kõhedust, arvestades, et maja oli muidu väga suur, mitmekorruseline ja ka see dušširuum ise ka väga suur, nagu vanasti lastelaagrites olid ühisduššid.

Tellisime samast hostelist ka piletid Nairobist Arushasse. Turistidele kohaselt maksime veidi üle, aga ei viitsinud kohalikele mõeldud hinda kaubelda. See-eest saime transporti otse hostelist.

Hosteli seltskond oli väga sõbralik. Kõik vanemad härrased, aga igati abivalmid ja toredad. Keegi ei tahtnud meie raha lennujaamatranspordi eest võtta, pidime enam-vähem vägisi selle kokkulepitud summa andma.

Kokkuvõttes igati positiivne kogemus. Kui millalgi taas Nairobisse satun, siis peatuks kindlsati seal. See oli mõnus sissejuhatus meie Musta Aafrika reisile:)

...tore. Algus hea, nüüd jääb vaid oodata olukirjeldusi reisi edasistest arengutest. Kui kuulen, et krõbistatakse kommipaberitega, tahan kohe kommi :)