Bali saare vaatamisväärsuste hinnad?

Kas keegi oskab öelda palju umbes maksavad Bali saare vaatamisväärsused näit. Elevandisafari, igasuguste erinevate templite sissepääsu piletid et me oskaks siis arvestada palju nende peale kuluda võiks?

Elevandisafari-86$ per person, vt http://www.baliadventuretours.com
Saare peatempli Besakih sissepääs oli vist 20000 Rp per person, lisaks tuli tellida kohaliku giidi teenus, võibolla grupile 10$ kanti, ei mäleta täpselt.
Peaasi siit või kohapeal osta kõigepealt maani seeliku jaoks suur rätik, seda saab ka muidugi templiala sissepääsul laenutada, kuid igakord rõõmsalt maksate teenuse est.

Elevandisafari on paras kirves tõesti. Selle asemel teeks raftingut sealsamas pargis. Snorgeldamine 35000IDR/h, päevitustool 50000IDR/päev. Aga templitesse sissepääs on 1500-15000 IDR. Mitte üheski templis pole giidi teenus kohustuslik. Eks mõni kohalik võib proovida seda väita, aga soovitan kindla sammuga edasi astuda.

ma käisin kõigis 9-s peamises templis ja siin lühikokkuvõte:
Uluwatu - väga agressiivsed ahvid, päikeseprillid ja plätud kaovad nii mitmelgi külalisel. Soovitan minna, hind vist oli 1500 IDR parkimise eest, sissepääs tasuta. Hea päikeseloojangu nautimiseks.
Batukaru - üsna kaugel ja eraldatud, kuid suur tempel. Võimalik, et teisi turiste ei kohtagi.
Bratan - ujuv tempel, väärib kindlasti külastamist.
Batur - üsna mõttetu, kui oled mõnes teises suuremas templis juba käinud
Besakih - kõige suurem ja kõige kallim, tasub külastada. Siin üritatakse igasuguseid tuure ja giide pähe määrida.
Lempuyang - minu meelest üks huvitavamaid, kui minna üle 1000 trepiastme kõige viimasesse templisse. Läheb mitu tundi ja järgmisel päeval jalad annavad kindlasti tunda, kuid kogemus ja loodus on vägev. Sissepääs vabatahtlik annetus (5000-10000 mõistlik).
Goa Lawah - üsna mõttetu
Masceti - suletud, üle aia saab piiluda
Pasar Agung - vähe külastatud, kui liiga palju vaba aega, siis võib uudistama minna, kuid muidu mitte.

Enamus templid on ühte moodi ja kõigis pole mõtet käia, kui just aega palju käes ole. Meres asuv Tanah Lot väärib ka kindlasti külastamist.