Balkanilt laevaga Itaaliasse

Kas keegi on autoga läinud näiteks Horvaatias laevale ja sõitnud Itaaliasse? Minu parimaks sooviks oleks maabuda Ancona-s. Alguskohta ei oska täiesti kindlalt pakkuda, aga reisi lõpp on Firenzes.Split - Pescara on samuti täiesti vastuvõetav variant.

Ma olen sõitnud Albaaniast Vlorest Itaaliasse Barisse, üsna masendav kogemus. Ma ei lootnudki, et on nagu meilt Soome või Rootsi, tegelikkus nägi välja ainult natuke parem, kui paadipõgenikel Aafrikast Itaaliasse. Laev ise oli pärit Rootsi-Taani vahelt, mida käitas Portugali päritolu firma. Ilmselt ka viimane hooldus oli jäänud aega, kui laev Rootsi-Taani vahet liikus. Kliimaseadmed polnud mõeldud sellesse kuumusesse ehk tegemist oli suure kuuma rauast kastiga, kus oli kogu reisi vältel avatud mõneks hetkeks baar. Rahvas ei raatsinud kajuteid osta ning kõikjal vabades käikudes vedelesid maaslamajad, kes olid seal läbu organiseerinud. Juua osta ei saanud ja kajutis polnud õhku. Peale selle oli üldse tükk tegemist, et laevale saada. Mingit organiseeritust seal polnud ja inimesed moodustasid kõikjale rahvajõugu, kust pidi siis mingi järgmise nõusoleku saama. Hoolimata kõige väiksemast teekonnast üle Aadria mere, kestis kogu asi pea 10 tundi.
Ma küll loodan, et Horvaatiast on asi parem, aga ma väga ei panustaks sellele.

Tänud vastamise eest! Ma ei leidnud kahjuks neilt linkidelt koos autoga hindu. Järsku on kellegil meeles, mis nimega "tripis" selle teema arutelud olid?

Vaata ikka hoolega. Mina näen, et sõiduauto maksab 53€-63.50€
Oleneb hooajast ja kui võtad kajuti, siis tuleb kombineeritud hind.

Sõitsin laevaga Splitist Anconasse oktoobris, ilma autota. Liinil opereerib 3 firmat: Jadrolinja, Snav ja Blueline Ferries. Kõige parem pakkumine oli Blueline-il, vabade kohtade olemasolul sai sama päeva pileti poole (või peaaegu poole) odavamalt. Maksin 25 eurot. Laevad väljuvad õhtuti ja Anconas järgmisel hommikul.

Tänud! Sain targemaks ja uurin asja edasi. Tõesti, sain auto ka märgistada.