Viimased kommentaarid

Tere. Ise pole küll Kuubal käinud, aga väike kodutöö on tehtud. Lihtsalt ei leidnud sobiva hinna ja kuupäevadega lennupileteid talviseks puhkuseks.
Olen mõned majutuste lingid salvestanud:
http://www.cuba-junky.com/
https://www.cubaccommodation.com/
https://www.mycasaparticular.com/en/
http://www.trinihostal.com/home.html
http://www.cubaluxuryvillas.com/default.asp
Edu majutuse otsingutel ja toredat reisi.

Tänan Mariev. Huvitav, et ilmateada ennustab lähipäevil Las Terrenases vihma rohkem, kui Bayahibes. Samas vahet pole soe ja valgem on ikka, kui siin Eestis hetkel.

GreatEscape, kirjutasin privasse.

No nii, tundub ikka sama kant olevat. Meil aadressiks Avenida La Caoba Dominicus Bayahibe. Ehk kohtume ja toome lastele piparkooke.
Ja internetist. Meil majutuses väidetavalt olemas, aga arvustustest tuleb välja, et väga ikka pole. Kas sellist varianti, et sim kaart osta, oleks mõeldav?
Ja rahast. Kas on mõtet Eestis dollareid vahetada või saab eurodega hakkama? Mitmed teenused on meile pakutud dollarites, ei tea kuidas nad siis kurssi arvestavad.
Ja kas on midagi sellist, mida olete mõelnud, et oleks kindlasti pidanud kaasa võtma? Me ei plaani suure pagasiga reisida, aga eelnevad kogemused pigem Euroopa ja Aasiaga. Tänan, kui leiate mahti veidi infot jagada.

Tänud GreatEscape blogi jagamise eest. Kirjutage ikka usinasti. Tulevikus hea vaadata ka lastel, nad kasvavad ju niii kiiresti.
Meil lendudega sama asi. Sai aprillis ostetud. Tundus veahind olevat, 190 € otselend Barcelonast. Ootasime paar kuud enne, kui soetasime lennupiletid Tallinnast Barcelonasse. Ja siis muudeti lennuaegu kaks korda, kokku kuus tundi. Õnneks ka kindlustus olemas ja kulud korvatud, aga peame ühe öö hotellis olema. Tagasilend venib ka nii pikaks, eks rendime auto päevaks, aga seal on ju külm. Kuidagi ei tahaks sooje riideid kaasas tarida.
Blogi pildid Teie majutusest tundusid tuttavad, ehk oleme isegi samas kompleksis alates 23.12. Või ongi seal majad sarnased?
Kuidas internetiga lood?

Tänan Mariev. Eks vaatame seda auto asja jooksvalt. Esimestel päevadel tahaks lihtsalt kohaneda ning valgust ja päikest nautida. Tüdimus on juba meie pimedatest ja märgadest ilmadest. Millised ilmad Teie reisi ajal olid? Kas põhjarannikul oli rohkem tuult ja vihma? Plaanime aastavahetuse Las Terrenases veeta, kas oli ka Irma kahjustusi näha?

Kui ostsime lennupiletid, siis sai kaalutud autorenti. Lugesime siit ja sealt ning matsime mõtte maha, tundus ebaturvaline. Ehk peaks uuesti mõtlema selle peale. Kas broneerisite auto ette või leidsite käigu pealt. Mida peaks silmas pidama?

Tänud. Oli abi ja hea saada värsket infot, aga kohe tekkisid ka küsimused. Endal minek sinna enne jõule. Millega ringi liikusite, kas rentisite auto? Kas kaasa võtta euro, dollar? Mis rahas pigem arveldasite?

Kas nimes on täpitähti? Kui jah, siis näiteks Ö on OE.

Kandyst Ellasse peaks vist ikka paremale poole istekoha võtma. Endal see marsruut vastassuunas läbitud 4 aastat tagasi. Siis ei olnud tõesti hommikul Ella rongijaamast piletite ostmisega probleeme. Saime need 2 klassi.
Kui tahtsime 2 aastat tagasi Kandyst Nuwara Eliyasse rongi pileteid osta, siis ei saanud neid eelnevalt netist ega ka paar päeva Kandy rongijaamast ette osta. Oli muidugi jõulude aeg.

Rotikas on see, kui ei plaani kõik hinnas paketti võtta.
Mis mõttes allapoole pole mõtet minna? Plaanime algatuseks just Kariibi mere äärde Dominicuse kandis mõned päevad veeta. Ehk ka Saona saarele. Või on see liiga turistikas?
Ja siis Las Terrenasesse ühistranspordiga (peaks teostatav olema?)
Kui erinev võib olla ilm? Pelgan, et ookeani ääres veidi heitlikum.

Meil ka minek jõulude paiku, marsruut sarnane teemaalgatajaga. AndresR mis head nõu annad? Plaanime nö. rotikat https://trip.ee/foorum/uldfoorum/natukene-infot-dominikaani-reisi-kohta

Ja veel. Kas Mljet saar on kinnisidee? See ikka päris kaugel, seal on küll kauneid kohti, aga nädalase puhkuse jooksul oleks Splitist siia/sinna poole avastamist küllaga.

Spliti lennujaam on Trogiri ja Ciovo saare lähedal, soovitan kaaluda varianti pigem sealkandis ööbida. Sealt Krka rahvusparki lühem teekond. Ehk liiguvad ka bussid, aga mina võtaks rendist auto terveks perioodiks. Teie reisi kuupäevadeks pakutakse hetkel 54 euroga.
Toidupoed on avatud kuni 22/23.00 oleneb poe suurusest. Hinnad enamvähem samad, mis meil.

Neid ujumissusse on saadaval imetillukestest kuni suurte meeste numbriteni välja. Soovitan osta number väiksemad, siis on vees mugavam. Tasub vaadata ka SportsDirect poodidest Eestist. Juunis oli hea valik.

Meil samuti täna online check-in tehtud homseks lennuks LOT- ga Splitti. Ma isegi ei pannud tähele, et dokumentide andmeid ei küsitud. Nimed ja istekohad on olemas piletil ning usun, et kõik on korras.

Anne, ise ei pea politseis käima registreerimas. Seda peaks tegema majutaja ja andma teile tšeki, et olete tasunud öömaja eest ja ka turismimaksu. Meie hoidsime eelmisel aastal tšekid alles mõnda aega. Riigist lahkudes võidakse seda küsida.

Ilusat reisi!

Millisel rannikul soovitate detsembris/jaanuaris rohkem aega veeta ning ringi liikuda, põhja või lõuna? Kas ilm võib olla erinev? Resortides peesitada ei plaani, aga päikest tahaks ikka. Maandume Punta Cana lennujaamas, sealt liiguks kohe edasi, aga kuhu poole?

Kuna Rijeka lennujaam asub Krk saarel ja aega vaid nädal, siis väga kaugemale seigelda pole vist tõesti mõtet. Mõned aastad tagasi veetsime nädala Krk saarel lennujaama lähedal asuvas linnakeses Vrbnik. See on paari väikese ranna, vanalinna (seal oli ka väidetavalt Euroopa kitsaim tänav), restoranide ja mõnusate veinikeldritega. http://www.mare-vrbnik.com/en/
See turismifirma oli seal linnas nagu heas mõttes maffia, kes vahendas majutusi, müüs linna wifit, andis infot, kaardid jne. Vrbniku lähedal olid ka mingid koopad ja rand raviva mudaga
Lisaks on saarel linnadest veel Krk, Baska Voda (liivarannaga) ja Malinska jne.(või oli see Njivice?) tundus ka meeldiv linnake olevat. Krk saarelt on võimalik praamiga liikuda Cres ja Rab saarele.
Auto tasub muidugi alati varakult broneerida. Just sel samal aastal, kui oma 2-nädalasest puhkusest veetsime nädala Krk saarel ning tekkis uitmõte veeta seal veel nädalake, siis pakuti nadala hinnaks 350€. Varakult bronnides maksime 2 nädala eest 250€
Auto võite ju rentida ka paariks päevaks, et käia Veneetsias ja näit. Plitvice rahvuspargis.

Loe ikka olemasolev teema enne läbi, kui küsimuse esitad. Isegi otsingut ei pea kasutama.

AndresR 7 kuud tagasi
"Momondo on lihtsalt otsingumootor, ega tema sulle ise pileteid ei müü."

Kaardimakse on suhteliselt levinud. Isegi väiksemates poodides ja restoranides oli võimalus olemas. Pigem ikka sula ja kaart kaasa. Pangaautomaatidele tähelepanu ei pööranud, kuna polnud vajadust.

Montenegros ja Bosnia ja Hertsegoviinas pandi tempel passi. Horvaatias ei pandud. Kui on hobi, siis võib ju alati piiripunktis seda küsida.
Me läbisime neid riike nädal/kaks tagasi. Horvaatia ja BIH piiril oli väga pikk järjekord, eriti Horvaatiasse minejatele. Meie liikusime teises suunas ning pääsesime u. poole tunniga.