Batumi lähiümbruse sihtkohad

Tere.

Olen lugenud siinsed teemad läbi ja otsinud enda küsimusele vastuseid, võimalik, et olen halvasti otsinud või ei ole veel kogemust. Seega palun teadjatel anda mulle soovitusi. Lendame väikese seltskonnaga oktoobri keskel Batumi ja oleme nädala kohapeal. Tahan kokku panna marsruute mida on võimalik läbida ühe päevaga ehk alustada hommikul Batumist ja jõuda õhtul Batumi tagasi. Plaan on teha väljasõite 3-4 päeval. Ei ole veel otsustanud kas rendime ise auto või kasutame kohalike teenust. Kui kellelgi on soovitada asjaliku kohaliku kes omab transporti kuuele inimesele siis ootan ka seda infot.

Tänan

Pole küll veel Gruusias käinud, aga meil minek oktoobri alguses Kutaisisse ja sealt oleme kokku leppinud ühe kohalikuga, kes meid siis tassib igale poole ja orgunnib ka erinevad öömajad. Lähme kuuekesi, meie käsutuses päris uhke minibuss, päev 90 euri (nägu 15, hinna sees ka kütus) ja ööbimine 10 eur/nägu. Lisanduvad igasugu sissepääsupiletid ja söömine-joomine.

Point on, et palju te ikka ise tehes kokku hoiate?! Mõned eurod ehk..
No aga Batumi kohta saab ka guugeldada

Andres, anna kindlasti teada, kuidas läks! Gruusia kuulub järgmise aasta plaanidesse, minek eeldatavalt järgmine sügis. Minu arust on ka see variant parim, kus koos kohalikuga paigast paika rännata, saab kindlasti parem, kui ise leiutades.

@karvanejakole, ikka. Eks saab tehtud mingi väike kokkuvõte.

Viimastest reisidest nt Sri Lankas me kohalikke giide ei kasutanud, aga nüüd Myanmaris küll ja igal juhul olen ma viimase variandi poolt, seda enam, kui maa meie jaoks odav. Ja Gruusia seda on
Ainuke miinus, et jääb ära iseotsimise, -orgunnimise võlu

Minu hea tuttav teeb üle kogu Jürimaa oma Volvoga reise ja temal on kuue kaasreisija jaoks auto. Möödunud sügisel olin just sel ajal seal, kui tal oli üks grupp Eestist. Olime ühe päeva koos ja see grupp jäi tema reisidega väga rahule ja plaanisid siis sel sügisel just Batumi ümbruse trippi. Olen ise korra kolmel päeval selle tuttavaga teinud reisi, kus tema just ise pani kõik kokku ja siis jäime ka väga rahule. Sel kevadel on mul plaanis suurema grupiga minna ja leppisime kokku, et tema korraldab kõik, transpordi, majutuse, giidi teenuse, degusteerimised, kolm korda päevas toitlustamise, õhtused ühised koosviibimised jne. Nagu ta ütles, et meil jääb ainult suveniirid kaasa osta. Kuna ise olen mitu korda käinud, siis panime kava kahekesi kokku, kuhu minna ja mida vaadata. Kui mõne nädala pärast tagasi oleme, siis saan edasi anda viimased muljed. Nimi on tal Gela ja telefon +995 599 353 383. FB-s on konto Gela Giorgevichi https://www.facebook.com/gela.giorgevichi ja GG- Travel https://www.facebook.com/GG-Travel-1033536510073053/?pnref=story
----------------
Olen nüüd tükk aega juba tagasi kevadiselt reisilt. Meie kevadine reis oli minu tuttavatele väga toredaks tutvumiseks selle imelise maaga. Kõik mu tuttavad on seda reisi koos Gelaga hinnanud viis pluss ja nüüd on oktoobris plaanis uue grupiga uus reis.  

Andres, mul oli täpselt vastupidi, Sri Lankal kohaliku giidiga ja Myanmaris ise, võibolla just seetõttu jättis Sri Lanka teravama mälestuse.

Kes nüüd Gruusias Batumis käinud, ehk jagate oma kogemusi, mida Batumi ümbruses vaadata, kuhu minna.

  • Tegime kohalikuga 2päevase tripi Batumist väikebussiga (augustis), meid oli viis ja autojuhte siis kaks grusiini. Sõitsime magneetilise liivaga Ureki randa, liival on eriti hea ravimõju südamehaigetele!
  • Edasi sealt  Ptomethuse koopastesse . Siis õhtusöök Khutaisis, ning seal tõesti vaatasime tänavaid ja parlamendihoone ära läbi autoakna ja ööseks jõudsime Borjomisse. Järgmine päev Borjomi park ja basseinid, edasi  Rabati kindlus ja siis Vardzia koobaslinn ja tagasi Batumisse. Ühel päeval sõitsime veel taksoga Makhuntseti joa juurde.   Selle tripi käigus oli soov ka Gorisse jõuda aga loobusime ajahädas. Kui guugel näitab et on 80km, siis tegelikult läbisime sellise vahemaa 2 tunniga! 
  • Meie giid tel nr +995 551 224 000 (Gaga Ediberidze), saime suheldud nii inglise kui venekeeles, ning palju asu rääkisime enne läbi Viberis :) 

Tere.

Palju aega mööda läinud ja ehk on keegi käinud hiljuti Batumis. Küsiks siis uuesti. Meil on renditud maja Batumis. Tahaks teha väljasõite mis on võimalik sooritada päeva (ööpäeva) jooksul, oskab keegi soovitada huvitavaid kohti mida külastada. Oleme nõus ööbima ka korra kaks Batumist väljas kui ei jõua tagasi. 

Tere.Mul on väga hea kohalik seal nimega  Gennadi.Kes teeb väljasõite ja teeb teile kava 7 päevaks.Sõidame juba 2 aastat järjest sinna.Seekord siis minek septembri lõpus ja tagasi oktoobris.Meile tegi programmi 40eur päev ,kõikväljasõitud ,sõõgid,õõbimised olid hinna sees .Aadress siis info@daysingeorgia.ge

Kui reisilt tagasi olete, loeks hea meelega muljeid ja kohti, mida külastasite. Ise hetkel kaalumisel Gruusia alles järgmisel suvel ja koos lastega. Meie jaoks seega oluline, et tahaks ka kuskil natuke ujuda. Kas peale Batumi veel kuskil randasid? Kuidas Kutaisi piirkonnas ujumisega lood?  Ei pea olema isegi päris rand. Kuidas veekeskustega Gruusias lood?

tere! vaatan et kellegil plaanis minna batumise! kui tahate oma aega ja raha kokku hoida ja just nimelt aega siis vytke yhenust mu sybraga, tal on batumi keskusest 15 km magedes ecokamp https://www.facebook.com/campingLaBelleVerteGeorgia/ . iliusamat loojangut ja tõusu te vaevalt kuskil veel näete! omanik on artur räägib vene keelt ka +inglise jpm. ytelge et martini poolt. suhelge! vyib bussiga teile tbilisi lennukasse vastu tulla siis veel kuhu ise tahate syita. ja veel lihaarmastajad las ta viib batumi lennuka kyrval olevasse lambalihast sashlyki kohta tyrgi piiri poole rekka meeste koht! om! ta on vaga hea profisonaalne giid gruusias kellel on igal pool tuttavd ees! ajaga käib ju õige mees nagu rahaga ümber!

Eesti keeles ei tea soovitada sellist head lehte, aga vene keeles on olemas kogu Jürimaa kohta päris hea ja ülevaatlik turismivaatamisväärsuste leht https://ru.wikipedia.org/wiki/Туризм_в_Грузии
Selleks korraks sain ise siit lehelt mitu head soovitust, kus käia ja mida vaadata.
Endal ka oktoobri algul jälle ühe suurema grupiga minek ja seekord on programmis ka Okatse või Martvili kanjon. Aga nagu olen varem juba kirjutanud, et meie grupi giid, tamada, toitlustamise, transpordi ning ööbimise jne. korraldab Gela https://www.facebook.com/gela.giorgevichi siis olen jätnud kõik pisiasjad tema korraldada. Senini on kõik minu grupikaaslased tema korraldatud reisidega väga rahule jäänud. Batumi on rohkem rannapuhkuse koht, väga palju seal lähedal vaatamisväärsusi ise ei ole leidnud. Makhuntseti joa juures tasub ka käia. Sealt saab erilise maitsega mett osta. Tee äärde jääb Adjarian Wine House, saab degusteerida ja kaasa osta.