Batumi lähiümbruse sihtkohad

Tere.

Olen lugenud siinsed teemad läbi ja otsinud enda küsimusele vastuseid, võimalik, et olen halvasti otsinud või ei ole veel kogemust. Seega palun teadjatel anda mulle soovitusi. Lendame väikese seltskonnaga oktoobri keskel Batumi ja oleme nädala kohapeal. Tahan kokku panna marsruute mida on võimalik läbida ühe päevaga ehk alustada hommikul Batumist ja jõuda õhtul Batumi tagasi. Plaan on teha väljasõite 3-4 päeval. Ei ole veel otsustanud kas rendime ise auto või kasutame kohalike teenust. Kui kellelgi on soovitada asjaliku kohaliku kes omab transporti kuuele inimesele siis ootan ka seda infot.

Tänan

Pole küll veel Gruusias käinud, aga meil minek oktoobri alguses Kutaisisse ja sealt oleme kokku leppinud ühe kohalikuga, kes meid siis tassib igale poole ja orgunnib ka erinevad öömajad. Lähme kuuekesi, meie käsutuses päris uhke minibuss, päev 90 euri (nägu 15, hinna sees ka kütus) ja ööbimine 10 eur/nägu. Lisanduvad igasugu sissepääsupiletid ja söömine-joomine.

Point on, et palju te ikka ise tehes kokku hoiate?! Mõned eurod ehk..
No aga Batumi kohta saab ka guugeldada

Andres, anna kindlasti teada, kuidas läks! Gruusia kuulub järgmise aasta plaanidesse, minek eeldatavalt järgmine sügis. Minu arust on ka see variant parim, kus koos kohalikuga paigast paika rännata, saab kindlasti parem, kui ise leiutades.

@karvanejakole, ikka. Eks saab tehtud mingi väike kokkuvõte.

Viimastest reisidest nt Sri Lankas me kohalikke giide ei kasutanud, aga nüüd Myanmaris küll ja igal juhul olen ma viimase variandi poolt, seda enam, kui maa meie jaoks odav. Ja Gruusia seda on
Ainuke miinus, et jääb ära iseotsimise, -orgunnimise võlu

Minu hea tuttav teeb üle kogu Jürimaa oma Volvoga reise ja temal on kuue kaasreisija jaoks auto. Möödunud sügisel olin just sel ajal seal, kui tal oli üks grupp Eestist. Olime ühe päeva koos ja see grupp jäi tema reisidega väga rahule ja plaanisid siis sel sügisel just Batumi ümbruse trippi. Olen ise korra kolmel päeval selle tuttavaga teinud reisi, kus tema just ise pani kõik kokku ja siis jäime ka väga rahule. Sel kevadel on mul plaanis suurema grupiga minna ja leppisime kokku, et tema korraldab kõik, transpordi, majutuse, giidi teenuse, degusteerimised, kolm korda päevas toitlustamise, õhtused ühised koosviibimised jne. Nagu ta ütles, et meil jääb ainult suveniirid kaasa osta. Kuna ise olen mitu korda käinud, siis panime kava kahekesi kokku, kuhu minna ja mida vaadata. Kui mõne nädala pärast tagasi oleme, siis saan edasi anda viimased muljed. Nimi on tal Gela ja telefon +995 599 353 383. FB-s on konto Gela Giorgevichi https://www.facebook.com/gela.giorgevichi ja GG- Travel https://www.facebook.com/GG-Travel-1033536510073053/?pnref=story
----------------
Olen nüüd tükk aega juba tagasi kevadiselt reisilt. Meie kevadine reis oli minu tuttavatele väga toredaks tutvumiseks selle imelise maaga. Kõik mu tuttavad on seda reisi koos Gelaga hinnanud viis pluss ja nüüd on oktoobris plaanis uue grupiga uus reis.  

Andres, mul oli täpselt vastupidi, Sri Lankal kohaliku giidiga ja Myanmaris ise, võibolla just seetõttu jättis Sri Lanka teravama mälestuse.

Kes nüüd Gruusias Batumis käinud, ehk jagate oma kogemusi, mida Batumi ümbruses vaadata, kuhu minna.

  • Tegime kohalikuga 2päevase tripi Batumist väikebussiga (augustis), meid oli viis ja autojuhte siis kaks grusiini. Sõitsime magneetilise liivaga Ureki randa, liival on eriti hea ravimõju südamehaigetele!
  • Edasi sealt  Ptomethuse koopastesse . Siis õhtusöök Khutaisis, ning seal tõesti vaatasime tänavaid ja parlamendihoone ära läbi autoakna ja ööseks jõudsime Borjomisse. Järgmine päev Borjomi park ja basseinid, edasi  Rabati kindlus ja siis Vardzia koobaslinn ja tagasi Batumisse. Ühel päeval sõitsime veel taksoga Makhuntseti joa juurde.   Selle tripi käigus oli soov ka Gorisse jõuda aga loobusime ajahädas. Kui guugel näitab et on 80km, siis tegelikult läbisime sellise vahemaa 2 tunniga! 
  • Meie giid tel nr +995 551 224 000 (Gaga Ediberidze), saime suheldud nii inglise kui venekeeles, ning palju asu rääkisime enne läbi Viberis :)