Belgiast rongiga Prantsusmaale

Kuidas kõige mõtekam Belgiast Pariisi sõita on? Uurisin rongiplaane, aga jäi natuke segaseks. Kui alustame sõitu ühest Belgia väikelinnast, siis kõigepealt pean saama Brüsselisse. Kas Brüsselis on rahvusvaheliste sõitude jaoks eraldi rongijaamad või läheb rong Pariisi ka "kodusõitude" jaamast? Kui jaamasid peab vahetama, siis kas 10 minutiga on see tehtav? Automaatne programm pakkus 2 sõidu vaheks 13 minutit. Kellel kogemusi, palun jagage!

Unustasin veel küsdia: ehk on mõtekam Belgias rendiauto võtta ja sellega Pariisi minna? Pariisis oleme 3 päeva, nendest ühel päeval oleme Disneylandis. Pariisis oleme enne käinud - transport ja liikluskultuuritus on teada, aga ehk on siin oluliselt kogenenumaid reisijaid.

Kiirrongid lähevad gare du Midist, sh on mu arust mõnel peatused ka Pariisi Disneylandi juures. Praegu paistab üksjagu sooduspakkumisi olevat, sõit on üldiselt mugav ja rongiga käivad ka need, kellel auto olemas.

Brüsselis on palju raudteejaamasid, nõnda sõltub jaamast-teise aeg sellest, millise jaamaga tegu. Vahel on metroo parem kui rong. wwwb-rail.be otsingut on küllap juba proovitud?

Brüsselis on põhimõtteliselt kolm jaama, Nord, Central ja Midi, ülejäänud on pigem peatused. Asuvad nad kõik ühel joonel ja jaamade vahel on tihe liiklus, paljud rongid läbivad kõiki kolme, nendega saab vajadusel jaamast jaama sõita, aga 10 minutit on isegi Midi-s ümberistumiseks kahtlaselt lühike aeg, see jaam on paras lahmakas, belgia rongiliiklus pole kõige täpsem ka.

Brüsseli põhilised jaamad on Nord, Centraal ja Midi. Luxemburgi platsil ka üks. Belgia siseliini rongid peatuvad neist kõigis. Midist lähevad läbi Pariisi rongid. Kui süsteemid on vahetuseks 10 minutit andnud, siis peaks olema perroonide (mitte jaama) vahetus reaalne, arvestage ainult, et seal võib palju inimesi ringi trügida. Ja pikanäpumeeste eest hoiataks ka. Pileti broneerimisel peaks ka perooni numbrid andma, need küll kasulik jaamas tabloode pealt üle kontrollida, et valesti ei jookseks.

Aga Pariisi saamiseks ei pea tingimata Brüsselisse eraldi sõitma. Ma ei tea, kust linnast tahate minema hakata, aga Pariisi rongidest Thalys peatub Oostendes (sealt lausa alustab), Brügges, Gentis, Antverpenis, Monsis, Charlerois, Namuris, Liège'is, Aix-la-Chapelle'is.Viimastes siis Saksamaa suunast tulevad. Võib-olla oleks mõtekam ja rahulikum siis mõnest teisest peatusest peale minna.

http://www.b-rail.be/int/E/