Belize Guatemaala Honduuras

Kas keegi on käinud nendes riikides ja oskab ka midagi huvitavat pajatada. Siit tripist leidsin, et mõned matkasellid on Guatemaalat küll külastanud, aga muljeid ei ole siia üles pannud.

Pajatada on päris raske, kui ei tea täpselt millest peaks pajatama. Situatsioon meenutab reisilt tagasi saabumist, kui suguvõsa su embusesse haarab ja küsib -- kuidas oli? No tore oli, aga...

Ehk siis, kui otsid reisikogemusi, anna ise lõngaots kätte. Võid vabalt mitu korda küsida ;)

PS, Rollingud sõitsid neist maadest läbi, aga üsna suure kimaga.

Kirjutasin oma muljeid sellest piirkonnast (põhiliselt Belize) millalgi 2004.a. sügisel Äripäeva reedeses lisas. Kahjuks on nii palju tööd, et saan eraldada Tripi'le ~10 min päevas ja lühikesi kommentaare olen ikka aeg-ajalt endale lubada saanud. Kuid pikka pajatust...pole kodus arvutit paraku. Kuid mingi konkreetse küsimusega võib ka otse pöörduda- pole kade poiss.

Kuna on juba käidud ka mööda maailma siis tundub just pea ees tundmatusse kohta hüppamine õige tegu olevat. Seepärast ei oska ka eriti midagi küsida. Tahaks just seda ees ootavat fiilingut vähekenegi maitsta saada. Aga, kui keegi reisijuttu kirjutada ei viitsi siis ootaks vähemalt nimekirja kohtadest, mida peaks kindlasti külastama ja mida proovima.

Marguse viidatud artikkel Äripäeva nädalalõpulehes Puhkepäev on siin: http://www.aripaev.ee/2730/rpp_turism_273001.html

Belize: cay caulker, belize city
Guatemala: Tikal, Antigua, Panajachel, Chichicastenango
Honduras: Bay islands, mosquitia

Cayo Caulker on hea koht snorgeldamiseks: sukeldumine seal liiga kallis (võrreldes Hondurasega) ning maski ja toruga näeb pea sama palju,
Bay Islands on aga hea koht sukeldumiseks.

Belize: Placencia, Monkey River, Lamanai, Cockscomb Basin Wildlife Sanctuary, Mountain Pine Ridge Forest Reserve, Hidden Valley Falls, Xunatunich ja Caracol maismaal; Blue Hole, Lighthouse reef, Shark Ray Alley meres.
Guatemala: Tikal, Atitlan'i järv, Antigua, Rio Dulce
Honduras: Copan, Kariibi rannik.

Karinile.

Plaan minna alates järgmisest nädalast. Kindel pole, sest otsin häid lennupakkumisi.
Miks sa küsid?

sama plaan, aga ehk alles septembris....kauaks plaanid ?

Guatemala puhul soovitaks ka: Tikal, Antigua, Panajachel, Chichicastenango. Sai käidud eelmine suvi. Guatemala Cityst hoia kaugemale. LonelyPlaneti hindadega ei maksa palju kohapeal arvestada. Hinnad päris korralikult tõusnud, päris Mehhiko lähedal need hinnad jõudnud. Soodsaim vist lennata äkki 1 otsaga Cancuni ja sealt kohe minna juba allapoole bussiga, lennu võib saada mõnele charterile v soodsalt. Heaks alternatiiviks Iberia - vaata nii saksa kui Hisp oma saiti, võib leida pärleid:)

Lähen järgmine nädal Mehhikosse Cancuni ning plaan on auto rentida ja ka Belizet, Hondurast, Guatemalat külastada. Cancunis maandun 18.01.

On keegi sealkandis sel ajal. Tore ju alati eestasi kaugetes maades kohata :)

Tere! Küsimus siis järgmine- kas Guatemaalast renditud autoga lastakse üle Mehhiko, Hondurase ja Belize piiride? Plaan võtta rendikas ja liikuda ka kõrvalriikidesse?

Ma ei julgeks väga suuri panuseid sellele võimalusele panna. Sai rendiautoga Nikaraaguas ja Costa Ricas sõidetud ja vähemalt neis riikides piiriüleseid reise teha ei saanud. Osade rahvusvaheliste kettidega (LP-s märgiti eraldi ära Hertz) pidi saama, aga praktikas piiriületus rendiautoga ei toiminud.

Objektiivse info saate rendifirmadest. Ja küsige kindlasti mitmest. Alamo tundus enamasti soodsaim ja üsna tasemel olema.
Ja lisaks sellele küsige mõnest reisbüroost, sest sealkandis võivad need autorendiga imeasju teha.