Bergamo- Milano-Genova

TereOlen lugenud päris mitmeid  postitusi ja vastuseid Bergamo, Milano, Como ja veidi ka Genova kohta.Plaanis juba üsna üsna pea, 23-28.08 reis Itaaliasse, seega üritan mingit üldisemat ajakava planeerida.  Ryanair maandub Bergamos kl 23.30. Olen aru saanud, et muu kui taksoga sealt edasi ei saa, mõtekas hotelli jääda ööseks. Edasi plaan Milano peale, tutvuda põhilisemate vaatamisväärsustega. Kas oskab keegi oma kogemusest  öelda kui palju see ajaliselt võtab - kas ühest pikemast päevast piisab või kulub veidi rohkem. ?Edasi plaan Como järve ääres käia, ehk jõuab ka Genovasse  ja tagasi Bergamosse viimasel päeval, ehk jõuab ka seal ringi vaadata.  Või läheb paljuks ? Plaanis kasutada ühistransporti ( bussid, rongid, trammid jne )Kogenumad võiksid nõu anda palun. Tänud :)

Hotelle ei ole ühtegi broneeritud? Pakun kava, mis on piisavalt paindlik.Esimene öö Bergamo lennujaama lähedal hotellis. Hommikul lennujaamast bussiga Milanosse. https://www.terravision.eu/airport_transfer/bus-bergamo-airport-milan/ . Ülejäänud ööd kõik Milanos. Sealt saab teha väljjasõite Como järve äärde. Näiteks hommikul rongiga Como linna. Sealt laevaga Bellagio. Edasi Varenna, sealt rongiga Milano (ümberistumisega Lecco-s). Samuti käib rong Milanost Genovasse.

Tere.Bergamo lennujaamast käivad perioodiliselt bussid Milanosse, kellaaegasid leiad Rayanairi lehelt, soovi korral saad ka piletid ära osta. Bergamo linna läheb liinibuss, kuid mitte nii sageli kui bussid Milanosse. Pilet lennujaamast Milanosse maksab 5-6 eurot ja bussile jõuab ilusti ka peale Tallinna lennuki maandumist - bussipeatus ja kohapeal pileti ostmise võimalused on otse lennujaama ukse ees. Sõit Milanosse kestab ca 50 min ning Milanos on peatus keskraudteejaama kõrval ehk kesklinnas. Kui just Bergamo linn ise sihtkohaks ei ole, siis ei näe põhjust, miks sinna üheks ööks ööbima sõita. Bergamo on väga kena väike linnake, kuhu mina soovitaksin sõita viimasel päeval enne tagasisõitu, linnakesega tutvumiseks piisab ca 3 tunnist ning Bergamost lennujaama sõidab liinibuss küllaltki sagedasti, pilet paar eurot (10-15 min sõitu).

Mäletan, et mõne aasta eest küll sõitsime terra bussiga kohe hilisõhtul keskraudteejaama.

Põhimõtteliselt saab küll, viimane buss Milanosse väljub 00:45

Tere,Aitäh kõigile vastuste eest.Kuna reis on üsna eksprompt otsus siis tahtsin enne mingi pildi ette saada kuidas mõistlikum oleks ringi käia ja aega jagada. Olin juba foorumeid lugedes saanud aimu heast rongiliiklusest Milano vahet, lihtsalt ei suutnud otsustada. Sain oma mõtetele vastused. Bergamost Milanosse ööbussiga, Como järve äärde rongiga ja praamiga ning edasi siiski ilmselt Genovasse ka ööbima kuna tahaks ka mere ääres olla. Viimasel päeval Bergamos veidi olla enne lendu.:)