Brasiilia, Rio De Janeiro

Kes oskaks jagada infot sihtkoha Brasiilia/Rio De Janeiro elukalliduse kohta? Toit, transport, majutuskohad? Korterite üürimine?(Kas on kerge leida)?

Praegu ammendavat vastust ei jõua anda, aga toidu poest ostmisega on trikk: kõige levinuimad "südamepoed" Zona Sulis sh Ipanemal ja Copacabanal on tegelikult kohalikud Stockmannid, kõrgema klassi poed kus toit päris kallis. Tasub võtta aega ja otsida odavaimaid, "nimetuid" poode mis rohkem laoruumi meenutavad - selliseid leiab näiteks üles faveladesse minevate sissepääsuteede äärest.

Lihtne toit riis-uba-midagi-veel lanchonetis pole kallis, restoranides teine lugu (kuigi, pizza saab kohati normaalse hinnaga kätte ja isegi hiinakad on ok - kui mõne leiad - need rohkem ikka Sao Paolos). Kuuma ilmaga tasub üldse mitte suurt süüa, võta parem mahlabaaridest tummiseimad kokteile või prato do veraod - lõigatud puuviljavalikut juustuga.

Turistimajutusest ma palju ei tea, dorme ikka on, kuid korteriga meil vedas väga: sõber läks Euroopa-tuurile ja jättis meid allüürnikuks ilma vahelkasuta: umbes 6000 EEK tuli maksta Ipanema ja Pavaozhinho favela vahel mäe veerul olevast kahetoalisest. Eks asukoht määrab hinna: pakun et favelas on palju odavam ja mäest alla rannale tulles palju kallim. Tean et Santa Teresas üüritakse ka palju: eks kõik ole vedamise asi ja kardetavasti ollaks ainult pikaajalisest üürimisest huvitet: 2-3 kuud nagu meie on harv juht.

Linnatransa ja metroo ja laev üle lahe polnud kallid, ainult pikamaaotsad mugavbussides on. Suures Rios kaugematel randadel õnnestus isegi hääletada.

Tegelikult on elu siin suht kallis, muidugi saab ka odavalt, nagu igalpool mujalgi, selleks peab lihtsalt vaeva nagema. Linnaliinibussid on odavad ja korralikud, takso vast natuke kallim, kui Eestis. Majutus olenevalt asukohast. Suvel ja karnevali ajal kordades kallim, kui ylejaanud osa aastast, kui just pikaajalist lepingut ei tee. Asjaajamine ilma kohalike abita ja keleeoskuseta keeruline.

ära parem ilma esmase portuguesita mine, sutak carioca tuleb hiljem ise. Karnevali ajal parem põgene linnast ;)

Brasiilia spetsid! Tekkis huvi, kuidas on kujunenud vahvad Ipanema ja Copacabana't iseloomustavad mustrid (nt mosaiikkividest rannapromenaadid)? Kas on keegi konkreetne autor või miski rahvusmustri tekkelugu? "kiirgoogle" tamine juhtnööre ei andnud.

Proovi otsingusse panna: Roberto Burle Marx

To Kulo,tänan viite eest. Võimsad ja ilusad projektid.

Plaan sügisel Rio De Janeiro`t külastada ja selle lähiümbrust. Palun jagage soovitusi/ hoiatusi.

Õpi otsingut kasutama.

Palun!