Vaatasin küll nii trip.ee (a'la: https://trip.ee/uudised/uehendkuningriiki-reisimiseks-voib-varsti-vajalik-olla-eta ) kui ka google.com kaudu infot ( https://www.eyes-on-europe.eu/brexits-impacts-cyprus/ ) teemal Brexit ja Küpros, aga suurt targemaks ei saanud.
Ehk on kellelgi täpsemalt teada, kuidas võib mõjutada Brexit Küprosel liikumist. Näiteks, kui tuleb liikuda Larnaca lennujaamast Ayia Napa'sse, siis läbitakse UK'le kuuluv Dhekelia territoorium https://en.wikipedia.org/wiki/Akrotiri_and_Dhekelia#Geography - kas see toob kaasa mingite viisade vormistamist, piirikontrolli või midagi?
Brexit on küll veel väga segane teema ja lõplikke otsuseid pole tulnud, seega on arusaadav, et ega keegi täpselt ei pruugigi midagi aru saada ;)
Need sõjaväebaasid ei ole EL-i territoorium. Nii et Brexit suurt midagi ei mõjuta. Vähemalt turistide jaoks. Kohalikel on vast teine teema, sest nad käivad ka seal tööl jne.
Suurbritannia ei hakka kindlasti EL-i kodanikelt viisasid nõudma. Lähed sa siis Londonisse või sõidad läbi Küprose baasi. Mingi kontroll peaks seal praegu ka olema, sest tegemist on ikkagi sõjaväealaga.
Akrotiri ja Dhekelia on Suurbritanniale kuuluvad territooriumid, täpsemalt, Suurbritannia meretagune ala Küprose saare lõunarannikul. Nende kogupindala on 254 km². Akrotiri ja Dhekelia jäid 1960. aastal Küprose iseseisvudes Suurbritanniale. Seal asuvad sõjaväebaasid.
Ei usu, et need kahel pool Larnakat GB territooriumid turiste mõjutaksid. Nii varemalt kui praegugi lähevad põhimaanteed ja tänavad neist kaartidele märgitud territooriumidest läbi, et üleüldse mingisse kohta või vaatamisväärsusteni jõuda. Väga sõjaväelised osad on tee pealt nähtavalt traataia taga, inglaste koolid jmt aga niiöelda tavatänava ääres.
Peale selle, eestlastel ei ole ju GB-sse sõitmiseks viisat vaja. Inglismaal käisin üle 25 aasta tagasi, kui Eesti ise oli EL-i kuulumisest kaugel ja juba siis polnud meil viisat vaja.
Siin on üks teemakohane artikkel: https://www.eyes-on-europe.eu/brexits-impacts-cyprus/. Nagu vatse märkis, siis need Suurbritannia territooriumid ei kuulu ka praegu ELi, seega Brexit nende status quo osas mingeid muutuseid ei too, vähemalt mitte lähima paari aasta jooksul.