Budapestist päevaks Balatoni äärde

Tere!Lendame juuli alguses (3 inimest) nädalaks Budapesti. Linnas tuuritamise vahepeal tahaksime ära käia ka Balatoni järve ääres. Olen nüüd veidi uurinud ning hetkel tundub kõige mõistlikum sõita Budapestist rongiga Balatonfüredi.Siinkohal sooviksingi veidi teadjamate nõu, et kuidas tundub selline ühepäevane väljasõit? Ning infot ka Balatonfüredi kohta, et mida seal linnas veel näiteks teha saaks (peale rannas pikutamise)?Samuti on siiani ka rongigraafikud jäänud pisut segaseks. Mõtlesin ise, et kõige kindlam on ilmselt ikkagi Budapestis kohapeal rongijaamast uurida ja piletid osta. Või oleks mõistlik ikkagi piletid ette ära osta?Suur tänu vastamast!

Budapestis on päris mitu suurt rongijaama, Balatonfüredi läheb otserong Deli jaamast, peatub ka Kelenföldis. Netist saab piletit osta, aga see pole veel pärispilet. Pärispileti saab selle broneerimisnumbri alusel perroonil asuvatest automaatidest. Suvisel ajal on otseronge üksjagu, ei tahaks uskuda, et kohti ei jagu.Kahjuks Balatoni kohta ei oska midagi öelda.  Aga Budapest on imeline linn, kui just kuumalainet pole:)

2
0

Suur aitäh vastuse eest!Oskab keegi ehk veel midagi lisada? :)

0
0

Balatonfüredi kõrvale jääb Tihany poolsaar oma kloostriga.

1
0

Aga võib-olla siis juba Hevitzi termaaljärvede kompleks, hea lõõgastus seal ujuda, kummirõngad ümber vesirooside vahel :) Asub Balatonile suhteliselt lähedal, Budapesti poolses otsas, http://www.heviz.hu/en 

0
0

Tihany tundub väga huvitav, aga vaatasin, et see on Balatonfüredist 8km kaugusel. Oskab keegi ehk soovitada kuidas sinna siis saada?

0
0

Seal on normaalne bussiliiklus erinevate Balatoni äärsete asulate vahel. Sobiv buss peaks olema see - http://www.enykk.hu/data/files/2013_08/regionlis_jratok/7661.pdfEsimene peatus on raudteejaamas, aga peatuseid on ka mujal linnas. Leiad näiteks Google mapsilt. Kui rongiga ajad sobivad, siis võid kohe Tihanysse sõita ja pärast tagasi tulles Balatonfüredis järve ääres maha tulla.Kusagilt sealt http://www.enykk.hu leiab tõenäoliselt ka hinnad, aga need eriti kallid ei saa olla.

1
0

Hevitz ei asu sugugi Budapesti poolses otsas, sinna ikka oma paarsada kilti ja asub Budapestist vaadatuna Balatoni teises otsas, koht iseenesest vastavalt maitsele, poolele meie seltskonnast meeldis pooltele mitte, nagu ikka Eestlastel:) Aga tasub ära käia ikka, omalaadne kogemus, mulle meeldis, väljaarvatud see hais (võibolla sattusime valel ajal)

2
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased