Bulgaariasse suusatama, Bansko

Tere! Kas keegi käinud Bulgaarias suusatamas? Momendil Bulgaaria nakatumisnäit 125,2 ja riiki sisenemisel eesti kodanikule mingeid nõudeid väidetavalt ei ole? Vaatasin, et selline suusakuurort nagu Bansko. Iseasi kuidas kohale saab ja riigis ringiliikumine on.

Aim reisid plaanib grupiga veebruaris minna kuid ikka lennukiga (Lufthansa) sest maad mööda minnes võib juhtuda, et küsitakse kuskil nii sinnaminnes kui tagasitulles testi või pannakse üldse piir transiidiks kinni.

EL-i kodanikele vähemalt jaanuari lõpuni piiranguid ei ole. Uus määrus või korraldus peaks loogiliselt võttes tulema järgmine nädal.

Siseriiklikul liikumisel samuti hetkel piiranguid ei ole. Arvestades talviseid hindu võtaks tõenäoliselt auto, aga muu transport ja transfeerid on ka olemas.

Kohale saab Lufthansaga. Neil saab koos pagasiga ka tasuta suusakomplekti kaasa võtta.

Kõrvallinnas Dobriništes on termaalvee basseinid. Tundub, et need on ka avatud.

Bansko suht OK koht. Kindlasti rendiauto, kui load olemas. Banskos oli võrreldes Borovetsiga kohe mäe all suhtelisel viisakas linn(vanalinn), kus olid normaalsed restoranid/baarid(ei tea kas need koroona ajal avatud on). Ainuke probleem oli, et alt läks ülesse ainult üks gondel ja seal olid pikad sabad hommikuti. Meie sõitsime oma autoga ülespoole teise lifti juurde, kust sai vabalt peale. Hinnatase võrreldes Slovakkiaga odavam. Suusarent ka väga odav.