Bulgaariasse suusatama, Bansko

Tere! Kas keegi käinud Bulgaarias suusatamas? Momendil Bulgaaria nakatumisnäit 125,2 ja riiki sisenemisel eesti kodanikule mingeid nõudeid väidetavalt ei ole? Vaatasin, et selline suusakuurort nagu Bansko. Iseasi kuidas kohale saab ja riigis ringiliikumine on.

Aim reisid plaanib grupiga veebruaris minna kuid ikka lennukiga (Lufthansa) sest maad mööda minnes võib juhtuda, et küsitakse kuskil nii sinnaminnes kui tagasitulles testi või pannakse üldse piir transiidiks kinni.

0
0

EL-i kodanikele vähemalt jaanuari lõpuni piiranguid ei ole. Uus määrus või korraldus peaks loogiliselt võttes tulema järgmine nädal.

Siseriiklikul liikumisel samuti hetkel piiranguid ei ole. Arvestades talviseid hindu võtaks tõenäoliselt auto, aga muu transport ja transfeerid on ka olemas.

Kohale saab Lufthansaga. Neil saab koos pagasiga ka tasuta suusakomplekti kaasa võtta.

Kõrvallinnas Dobriništes on termaalvee basseinid. Tundub, et need on ka avatud.

0
0

Bansko suht OK koht. Kindlasti rendiauto, kui load olemas. Banskos oli võrreldes Borovetsiga kohe mäe all suhtelisel viisakas linn(vanalinn), kus olid normaalsed restoranid/baarid(ei tea kas need koroona ajal avatud on). Ainuke probleem oli, et alt läks ülesse ainult üks gondel ja seal olid pikad sabad hommikuti. Meie sõitsime oma autoga ülespoole teise lifti juurde, kust sai vabalt peale. Hinnatase võrreldes Slovakkiaga odavam. Suusarent ka väga odav.

0
0

Bansko reisi saab päästa ainult hea seltskond.

Vanalinn ja selle kõrtsud on ägedad!

Suusakeskuse osa ei küündi Austriale või Itaaliale ligilähedalegi. Nõlvad kehvalt hooldatud, tõstukid "sõjaaegsed". Jutt kiirelt arenenud ja modernsest keskusest on täielik bluff. Üheski söögikohas mäel pole nn. lebotoole. Pead tavalise puupingi peal kügelema jne. Sealjuures on hinnad samad või isegi kallimad kui Austrias-Itaalias.

Külas on ainsa gondli saba nagu vene ajal poes. Mõistlik on võtta takso või marsa 5 € eest ja saad 1400-peale, kust juba kaks iganenud tooltõstukit edasi viivad. Takso sõidab ca 15-20 minutit. Gondel 25 ja sinna juurde all kuni tunnilähedane ootesaba.

Kokkuvõttes- kui tahad suusamäge nautida, siis ei soovita. Kui head lambaliha, siis võib ehk minna...

1
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased