Bussiinfo

Plaanis minna septembris Rhodosele ööbimisega Rhodose linnas. Tahame rentida mõneks päevaks ka auto. Kuid kas mõningatesse randadesse (või nende lähedusse) oleks võimalik sõita ka bussiga? Nimelt tahaks paaril päeval lihtsalt mõnes ilusas rannas mõnuleda ning selle jaoks tundub auto rentimine pisut mõttetu. Ning kui kellegil on infot eriti privaatsete ja ilusate rannakeste kohta, siis samuti info teretulnud :)

Käisin eelmine aasta Rhodose linnas. Linn ise on pisike ja meie kõndisime selle jala läbi. Bussiga sõitsime sellisesse kohta nagu Faliraki (Rhodosest all poole mere ääres). Seal oli hästi ilus liiva rand, kuid mitte just eriti privaatne. See Faliraki linn ongi pigem selline pisike turistidele mõeldud linnake. Kui ma õigesti mäletan, siis bussi pilet oli 1,5 eurot (vähemalt õpilasele) ja bussid ise on korralikud. Ühesõnaga ma soovitaks kindlasti sõita bussiga kuhugi!

0
0

Olin samuti eelmine aasta Rhodosel ning elasin just Falirakis. Nagu juba eelpool mainitud, on Faliraki rand suur. Tumeda liivaga. Kohal, kus meie päevitasime, oli vees u. meetrijagu kiviklibu, siis kiviplatoo ning edasi mõnus liivarand. Kuna ise olime rannas Faliraki Rhodose poolses otsas, seega päris Faliraki keskuses ei olnud ning ei tea, kui rahvarohke ja kärarikas seal oli. Buss sõitis Rhodoselt Falirakisse u. 20 min tagant ( sõidukestus u.30 min.), bussinumber oli mäletamist mööda nr.40. Peatuseks oli Falirakis Sun Palace. Ning sealt randa oli vast 200-300 meetrit.
Teisalt pakkus näit. Falirakis kohalik reisibüroo Sofias Travel ( asukoht otse bussipeatuses) ka sellist "merepäeva", kus just tehakse peatusi ilusates ujumispaikades. Ise küll ei käinud, aga vist oli hind u.30 eur. Kindlasti võib analoogseid trippe leida ka Rhodose sadamast.

0
0

Kuna küsimus on suunatud bussiinfole ja samas ka küsitud privaatsete randade kohta, siis vastan mõlemale. Väga ilusad rannad on Rhodose linna nii ida- kui ka läänekaldal. Rhodose läänerannad on tuulised, idarannad on tuulevaiksed ja mõnusa lapiku kiviklibuga või liivased rannad. Bussiga sõites saate mõne EUR-i eest sõita nii Faliraki mõnusa kivikibuga randa või Lindose liivaranda. Reise jagub igale maitsele kuhu iganes sellel väiksel Rhodosel. Uurige sõiduplaani bussijaamast Mandraki sadama suveniiri-turust lõuna poole. Bussiinfo sait: http://www.ando.gr/eot/eng/BUS_SUMMER.pdf Privaatsust võib Rhodosel kohata mistahes lahesoppides. Olgu selliks siis Pefko imeilus laht, Gennadio kivine rand või siis Kirotari rannariba. Kõikjal väikestes lahesoppides on privaatsus olemas. Kuna rääkisite ka auto rentimisest ja loomulikult eeldan, et soovite sellega kogu Rhodosele ringi peale teha ja kindlasti ka sisemaad külastada (ainulaadne vaatepilt!), siis võin omadest kogemusest öelda, et palavas autos terve päev sõita on väga väsitav ja kurnav. Selleks auto ongi, et mistahes teerajalt kõrvalasuvale teele keerates auto ranna poole suunata ja nii privaatsust kui jahendavat kosutust saada. Päikest siin : )

0
0

Tänud vajaliku info eest. Kuna läheme abikaasaga kahekesi oleks tore teada, kas Rhodose linnas sel ajal veel eestlaseid leidub? Kuupäevad siis 11.-18.09. Oleks lõbus mõni õhtu ka koos teiste eestlastega aega veeta.

0
0

Rhodose kesklinnas kella 21.00-st alates töötavad Rhodose baaride(Orfandi) tänaval Papa Ouzo baaris kaks eest neiut Kadri ja Marit külastajate sissekutsujatena. Nende peale võite kindlad olla oma aja meeldiva sisustamise suhtes just õhtupoolikuti nende juures baaris ja pealegi töötavad nad seal oktoobri lõpuni. On eestlasi veelgi tööga seonduvalt Rhodosel, nagu minagi, kuid suhtlemiseks töökal turismihooajal ei jagu meil kellelgi aega. Päikest siin :)

0
0

www.ando.gr/eot/eng/info.html Sellel aadressil leiab infot Rhodose transpordi kohta jms. Meeldivat puhkust Rhodosel!

0
0

Ei avanud see link, proovige lihtsalt www.ando.gr ja klikkige paremal pool oleva sinise greece logo peal, siis valige inglise keel. Ümber nurga küll, aga vajaliku info saate kätte.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased