Bussiliiklus AÜE-s

Tere!

Äkki keegi Araabia Ühendemiraatides resideeruv inimene oskab pisut nõu anda:

Kuu lõpus külastan AÜE'd ning peatun Dubais. Suur soov on minna aga ka Omaani lahes asuvasse Diba Al Fujairah'sse ja seal päevane merereis teha, kuid probleem transpordiga - hea meelega sõidaks ühistranspordis ning tean, et Emirates Express sõidab marsruudil Dubai - Fujairah (peaks maksma 25 dirhemit). Küsimus oleks: kas keegi teab, kas Fujairah ja Dibba Al Fujairah vahel (minu hinnangul ca. 70 km?)ka mingi transport peale taksode ja rendiautode liigub (eelistatult buss, ronge seal niikuinii ei ole?

Tänades,

Madis

Konkreetse tee kohta ei tea, aga üldiselt on väiksemate asulatega ühendus vaid ühistaksodega. Vähemalt mõned aastad tagasi selles emiraadis mingit bussiliiklust ei olnud.

Vaatasin, et kohe kõrvale jääb ka Dibba al-Hisn, mis kuulub Sharjale. Mingiaegse lehe järgi (http://www.stc.gov.ae/en/transport-intercity-routes.php) on Sharjal bussitransport Dibba al-Hisnist piki rannikut lõunasse läbi nendele kuuluvate enklaavide (väga suure tõenäosusega see buss Fujairahs ei peatu) ning lisaks buss Sharjast Khor Fakkanisse. Neid kahte liini kombineerides peaks saama bussiga Sharjast Dibbasse.

Sharjas lähevad bussid kesklinnast peamisest bussijaamast. Sealt läheb busse ja ühistaksosid kõigisse emiraatidesse. Tõenäoliselt saab sealt vähemalt bussijuhtide käest ka täpsemat infot, kas ja kuidas bussid tegelikult nendel liinidel liiguvad. Taksojuhid väidvad tõenäoliselt kohe, et mingeid busse kuhugi ei käi ;) Kontaktide järgi on neil ka bussijaamas mingi kontor olemas, seega peaks sealt täpsemalt uurima.

Suur tänu äärmiselt asjaliku ja kiire vastuse eest :)

Mina rendiks auto ja teeks ühe mõnusa ringi: Dubai-Fujairah-Diba (Dibba)- Ras al Khaymah-Ajman-Dubai. Vahepeale jääb paar Omaani enklaavi, millesse saab vabalt sisse põigata. Tee peale jääb ka Sandy Beach Resort, kus on väga mõnus snorgeldada ümber kalju.

Praktiliselt kõikides Dibba merereisi pakettides on sees ka transport Dubaist või Abu Dhabist, vähemalt on see nii olnud alati ca 250 AED'd maksvate päevaste reiside puhul, kuhu ma oma külalisi saatnud olen. Ja ma ei ole üldse kindel, et sa omal käel minnes kohale jõuad, minu teada on kõikidel pakkujatel minek baasist, mis on Omaani alas ja sinna omal käel sisse ei saa (turismifirmadel on oma kokkulepe, mille kohaselt nad saavad viia turiste sisse nimekirja alusel ning vastutavad hiljem selle eest, et kõik sealt ka tagasi UAEs on). Nii et uuri pakkujalt.

Marks66 idee on ka muidugi rohkem kui jumekas, kui viitsida seal paar paeva koha peal olla, on igas bensiinijaamas ja poes müüdav 4x4 Off-road raamat oma marsruutidega väga suureks abiks. Võin enda oma ka välja laenutada, kui Dubais enne ja pärast kokkusaamise saame korraldada.

See 4x4 Off-Road raamat(ud) on väga hea(d). Kui veel Dubais töötasin, siis oli see üks esimesi asju, mille ostsin.

Ka mina soovitan seda raamatut, mul on Tallinas olemas 2003 aasta väljalase, kui huvi enne midagi uurida on. Kasutamiseks tuleks vast uuem osta