Bussiühendus Argentiinas

Tere.
Kas keegi Argentiinas käinutest oskaks kommenteerida sealset bussi või rongiühendusi. Eriti kaugliinide puhul. Näiteks Buenos Airesest Ushuaiasse. Äkki keegi teab ka mõnda linki soovitada kust saaks aegu/ hindu või mida iganes uurida. Sama küsimus ka tšiili kohta tegelikult. Tean, et Ushuaiast saab bussiga Punta Arenasesse aga äkki keegi teab kuidas see välja näeks, palju maksab, kaua kestab ja kunas väljub. Aitäh

http://www.tebasa.com.ar/,
http://www.ushuaia.com.ar/Transportes.htm
http://www.moon.com/planner/argentina/mustsee/ushuaia.html
http://www.tierradelfuego.org.ar/transporte/ushuaia/terrestre.php

De Buenos Aires a Ushuaia: No hay líneas terrestres directas que unan Buenos Aires con Ushuaia. Las compañías El Pingüino, T.A.C., Transportadora Patagõnica / Don Otto, Costera Criolla y Andesmar, entre otras, parten diariamente desde la Terminal de Ómnibus de Retiro (Ciudad de Buenos Aires) hacia la Ciudad de Río Gallegos (Provincia de Santa Cruz). Los buses parten por la tarde, habitualmente entre las 19 y las 22 horas, y la duraciõn del viaje es de 36 horas aproximadamente.Informes y reservas: El Pingüino, TAC, Transportadora Patagõnica, Don Otto, Costera Criolla, Andesmar.Tarifa: Oscila entre $90 y $110.

Bussiühendus on Argentiinas suht ok tasemel, kuigi Ushuaiasse ma Buenos Airesest küll vast bussiga minna ei soovitaks, see jääb ikka väga kaugele :)

Üldiselt on bussid mugavad, saab mõistlikult magada, antakse süüa ja näidatakse (halbu) hollivuudi meinstriimfilme. Enamasti reisisellid siin valivad n-ö ööbussi, kus õhtul istud sisse ja enamvähem hommikul oled kohal. Ushuaia on muidugi tiba kaugemal ja sinna seikleb bussiga umbes kaks ööpäeva. Niiet pigem soovitaksin otsustada lennuki kasuks. Või siis teha peatus näiteks Puerto Madrynis vmt (seal saab pingviine vaadata).

Rohkem jutte minu Argentiina-kogemustest saab lugeda minu blogist http://blog.ee/liisu/.

Saabusime eile Argentiinast. Bussitransport oli igati normaalne. Väljumised on suhteliselt täpsed, saabumised sõltuvad kohati ilmast või rahvusvahelistel liinidel piiriületuse protseduuridest.
Sõitsime Ushuaia - Punta Arenas (12 h), Punta Arenas - Puerto Natales (4 h), Puerto Natales - El Calafate (6 h), El Calafate - Chalten (4 h)Bariloche - Osorno (5 h), Osorno - Santiago (12 h), Santiago - Mendoza (6 h), Mendoza - Buenos Aires (14 h). Pikkadel otstel kasutasime "semicama", lühematel standard teenust. Enamus piletitest ostsime bussijaamades. Erinevate firmade hinnad erinesid üksteisest väga vähe, nii et olulisem oli sobiv väljumisaeg.
Ushuaiast Punta Arenasesse sõidab 2 firmat, kummalgi üks buss päevas, kuid seda mitte iga päev ja piletid võivad olla juba mitu päeva ette välja müüdud. Hind oli 150 ARS. Meie buss väljus 7:30, kuid teise firma buss vist 6:30.

BAst Ushuaiasse sõida igal juhul lennukiga.

Kas keegi oskab öelda,kas saab ja millise bussiga Buenos Airese lennuväljalt Mar del Platasse või siis bussijaama? Samuti sooviks infot ööbimise kohta Mar del Platas.

Otseühendust lennujaamast Mar del Platasse minuteada ei ole, kuid loomulikult saad seda saabudes lennujaama infolauast järele uurida.

Kõige kindlam variant on sõita bussiga #51 lennujaamast kesklinna bussijaama (http://www.aa2000.com.ar/esp/comollegar/bus_resultado.php?idxtransporte=10&airport=2, http://www.tebasa.com.ar) ning sealt võtta esimene Mar del Platasse minev buss, päevas peaks neid sinna minema kümneid.

Aerolineas Argentinasega võib ühe otsa pileteid saada alates 320 peesost. Buss sõidab sama maad 36 tundi, sel juhul on targem vahepeal paaripärvaseid peatuseid teha, sest huvitavaid paiku jääb teepeale küll.
Ushuaiasse ja sealt edasi Punta Arenasesse saamise kohta leiad infot ka siit ja siit. Ushiaiast Punta Arenasesse ja Puerto Natalesesse käivad bussid mõnel päeval nädalas ja on suht täis. 2 aastat tagasi maksis Ushuaia>Punta Arenas ots 100 peesot. Bussifirmade lehelt võid ka üht-teist kasulikku leida: Tur Bus, Bus Sur ja Buses Fernandez.

Mar del Platasse lendasime lennukiga.
Oli vist 1500 krooni edasi-tagasi.
Ööbisime hotellis President.
5* kahene tuba koos hommikusöögiga oli 1000 krooni/päev.
Kaks aastat tagasi juhtus see kõik.

Kui kaugel asub see Mar del Plata BA-st?