Campervaniga reisimine

Kui palju on siin foorumis inimesi, kes omavad või ehitavad kampervani ja unistavad campervaniga Euroopas reisimisest? Kas oleks huvi lõkke ääres kokku saada ja muljetada ehitusest või plaanidest? :)

Meil on haagissuvila, kuid soovime tulevikus campervani osta. Eelmise suve lõpus oli isetehtud haagiste mess Telliskivis ja see aasta peaks jälle tulema. Meie vist siiski ise tegema ei hakka kuna hind tuleb sarnane kui kohe tehasest välja tulnud matkaautol. Võid ka Haagisepere poole pöörduda kui soov kaubikust ümber ehitada.

0
0

@Kaarin, jah hind tuleb sama aga see, mida sa saad on kordades rohkem. Eesti ehitaja on see kellest Kroonika kirjutab :) need ehitajad vaevalt sinuga lõkke äärde soovivad tulla.

0
0

Ma saan aru, et kampervani (campervani) all mõeldakse matkaautot, matkabussi, autosuvilat. Heal lapsel mitu nime:) Siin foorumis nende kasutajaid leidub, aga mitte kümnete kaupa. Teine asi on nende ehitamine. Neid inimesi ei pruugi siin foorumis olla. Kas matkaautodel ei ole olemas Eestis eraldi foorumit, kus saaks seda teemat arutada?

0
0

Matkaautode omanikud on kogunenud siia: https://matkaauto.com/kunena/index

2
0

Iseehitajad ongi matkaauto foorumis.

Ise ehitatud ongi ise ehitatud. Esimese ehitasin ise, järgmised ostsin valmis bussid.

Ise ehitades tuleb küll odavam aga koht peab olema ja oskusi ka. Ja aega kulub palju.

3
1

ehitasin 2008 Ducato põhjale ise Campervani. Esimesed sõidud tehtud ja plaan minna Euroopasse Juulis ning Augustis.

Meid näeb nii Instas, kui TikTokis: @kaarvanlife

1
0

@kaarvanlife Teid just üleeile leidsin instast ja hakkasin jälgima. Ise ehitan praegu 4x4 Sprinteri põhjale matkakat :)

1
0

Kuna meil plaanis nii pikemaid, kui lühemaid reise, seiklusi, saab alati kombineerida kokkusaamisi jne Kirjuta julgelt :)

1
0

4x4 Sprinter on hea baas, kui tahad asfaldilt kõrvale minna. Ja küsimus polegi alati mingis mudas. Mõni metsatee on lihtsalt rööpas või pealesõit maanteele järsk ja tõmbad stange maha, kui hooga lähed. Olen hommikul põllult minnes halli vee paagist väljuvast torust lahti saanud. Vaatasin peeglist, et mis märg juga mul järgi jookseb. Õnneks sain käepäraste vahenditega lapitud.

Praegune buss on madal ja pikk. Tänu sellele peab eriti hoolega vaatama neid kallakuid. Aga 4x4 poole veel vaatama ei pane.

0
0

@APan võtan Teiega mingi hetk ühendust läbi insta @0kaimar0

Võiks täitsa mõelda küll kokkusaamise peale ning kui on veel siin foorumis, kes praegu ehitavad, siis võtke ühendust :).

@Meelis

Mul eelmine van oli ka pikk ja madal, aga olen väga seiklushimuline ja mind köidavad igasugused kahtlased teeotsad. See oli täiesti ebareaalne kus tolle bussiga ära sai käidud. Paar korda sai 4x4 grupist abi ka palutud, aga igatahes see buss näitas ära, et mul on vaja nelikveolist ja kõrget kliirensit

3
0

Ma olen lihtsalt vanaks ja laisaks muutunud. Olen selle välja teeninud.

Kui mu kadunud vanemad oleks teadnud, kus ja kuidas ma nooruses ringi kolasin siis nad oleks ära minestanud. Nõukaajal sai hääletada. Ka Eestist kaugemale. Hiljem autoga miilits, altkäemaksud, suvaline jura olukord. Sõdagi sai lähedalt nähtud ja sellega seoses igasuguseid seiklusi.

Sai ka neid teeotsi vaadatud. Ka Euroopas saab metsikult ööbitud aga see vajab kogemust. Ja see tuleb ainult aastatega. Väga raske on juhiseid anda. Nüüd teen osa reise lennukiga ja soojale maale. Buss on siiski suvine kodu.

2
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased