Caracase lennuväljalt lahkumise maks

Kui keegi on veel kunagi minuga sarnaselt Caracase lennuväljalt lahkudes hädas ebapiisava sularaha hulgaga, siis äkki on see postitus abiks. Ärge lootke sularahaautomaatidele, sest ei Visa, Visa Elektron ega Mastercard´iga (eestis väljastatud) sealt raha võtta ei õnnestu. Õnneks on võimalik sularaha saada ka pangakontorist kui Visa krediitkaart kaasas on. Lennujaamas on vähemalt 4 erinevat pangakontorit, kõik asuvad rahvusvahelise terminali teisel korrusel. Kui seista seljaga lennujaama ukse suunas siis kõige vasakpoolsemas otsas asuv pank osutab sellist teenust. Astuge julgelt kaart peos sisse ja küsige.

Sularaha on vaja piisavalt ärasõidupäevaks varuda lennujaamas maalt lahkumise maksu tasumiseks. Mida saab teha eraldi kioskis ja ainult sularahas. Maksma peavad seda kõik reisijad. Lennujaamast lahkumise maksu saab seal tasuda vaid sularahas ja selle suurus on pidevalt muutuv. (Sellepärast mul rahast puudu tuligi). Ilma seda maksmata lendude väravateni ei lasta ja raha puudusel jääd lihtsalt maha oma kojulennust.

Augustis 2010 oli Caracase rahvusvaheliselt lennuväljalt lahkumise maks ei rohkem, ega vähem kui 163,50 bolivari.

Jah, Lonely Planet hoiatab kah 44 USD suuruse maksu eest (ametliku kursi järgi). Mul aga tekkis kaks küsimust:

  1. kas see maks on vaid Caracase lennujaamas rahvusvahelistele lendudele? Kui sõita Isla Margaritalt Trinidadi lennukiga või Güiriast laevaga Trinidadi, kas seal rakendatakse samuti sama tasu?

  2. kui tulla Trinidadist lennuga Caracasesse ja lennujaamast lahkumata tulla Fankfurdi lennule, kas ka siis tuleb maale sisenedes (kuigi oled transiitreisija) seda maksu maksta?

  1. Lennujaamast lakumise maks on kõikides lennujaamades aga summad on erinevad. Näiteks Caracases oli kohalike lendude terminalis maks vist ca 30 bolivari. Margarita lennujaamas oli ca augusti algul 37 bolivari. Sellest ei pääse, lihtsalt kohalikes lennujaamades on odavam. Ja tõesti on ka osades sadamates samasugune tasu. Puerto la Cruz-i sadamas, kust väljus laev Margaritale küsiti seda samuti. Summat kahjuks ei mäleta aga see oli üsna väike. Samas Margaritalt laevaga tagasi sõites selline tasu puudus ja piletit ostes öeldi, et see on pileti hinna sees.

  2. Kui sul on lennud sama pileti peal ehk siis seotud lennud ja sa ei pea enam check in-i tegema, siis pääsed maksust. Ainult ära siis transiit-tsoonist välja tule. Ma ei usu tegelikult, et su lennud on sama lennufirma omad. Kui sa vajad järgmisele lennule check in-i Caracases (sul ei ole pardakaarti), siis sel juhul pead sa minema transiit-tsoonist välja ja loomulikult maksma ka lennujaamast lahkumise tasu.

Räägitakse, et mõnel lennufirmal on see tasu juba pileti hinna sees aga mina selle peale ei loodaks. Lufthansa näteks küsis minult Caracase check in-s hoopis raha juurde, sest lennujaama maksud olevat vahepeal tõusnud.

  1. augustil küsiti Caracase lenujaamas mult lisaks sellele 163.50 bolivarile, millega ma kursis olin, lisaks veel mingi teine summa, oli vist 30 bolivari. See 30-bolivarine lisamaks olevat kehtestatud vaid kaks päeva varem, ilma, et kuskil mõni teade selle kohta oleks olnud. Nii, et igaks juhuks hoidke parem tõesti veits suurem summa taskus, sest ega selle lennujaama panga peale väga loota ei tasuks.

Einoh, eks põlastusväärsed puhkajatest ja seljakotituristidest kapitalistirajakad Euroopast, kes on süüdi, et Venetsueela pole veel sotsialistlik maapealne paradiis, peavadki maksma ja järjest rohkem, õigluse nimel. Kui te kõik oma varanduse Chavezile kingiksite ja elu lõpuni seal kaevandustes tasuta rühmaks, ka siis oleks te alles murdosa oma moraalsest võlast Venetsueela ja ülejäänud Kolmanda Maailma eest tasunud. :D

Tõsiselt, soovitaks seda marutõbise Chavezi poolt peldikuks muudetud riiki mitte külastada. :(

Impuesto de Salida BS.F. 228 ($53,02) Derecho Aeroportuario Internacional BS.F. 190 ($44,18) Derecho Aeroportuario Nacional BS.F. 38,00

http://www.aeropuerto-maiquetia.com.ve/Default.aspx

Istun praegu Caracase lennujaama wifis, oodates tagasilendu. Maksud: 190 bolivari + 33 bolivari. Ja väravas pead olema 3h enne väljumist (kõik turvakontrollid ja immigratsioonilauad läbitud). Siis kutsutakse vajadusel veel nimeliselt, kelle pagasit puistata tahetakse. Riigisisese lennu tasu on olnud 38 () ja 25 kohalikku

Kas vastab tõele et 33 bolivari maks siis kui pole esitada maale saabudes täidetud tolli deklaratsioni. Lufthansa müüb 33bolivari eest antud paberit Venelaste foorumist lugesin nii välja kui näitad lufthansa check-inis maale saabudes täidetud deklaratsioni siis sellest pääseb. http://forum.awd.ru/viewtopic.php?f=854&t=88348

Kendra, kas võiksid täpsustada ka turvakontrolli jne läbimise aega st kui mitu tundi enne lendu peaks lennujaama saabuma?

Pikkmees: meil olid kõik paberid alles (maale saabudes on 1 immigratsioonipaber ja teine tollipaber). Küll aga pidi ikkagi seda maksu maksma, kohe kõrvallauda.

urmaseonu: turvakontrollile jms kulus pool tundi. Läksime Lufthansa lauda 4h enne väljalendu, piletile trükiti väravas oleku ajaks 15.00, küll aga parandas ametnik selle 14.00ks, kuna rahvast olevat palju. Siis maksad selle 33 BsF-i kõrvallauda ja lähed lennujaama maksu maksma eraldi letti- 190 BsF-i. Seejärel lähed piletiga ühest väravast läbi, siis on pakikontroll (seal võib veepudeliga sisse minna kuid tikud ja välgumihklid korjatakse Venezuelas igas lennujaamas ära). Peale seda pikk saba immigratsiooniametniku juurde. Meil töötas vaid 1 laud, kuigi max oli 5 lauda 1 saba kohta. Asjaajamist on ühesõnaga. Seejärel otsid oma Gate´i üles ja lähed näitad ametnikule oma piletit, see märgib ära, et oled juba "tsoonis". Ja siis guljaitad seal. Kohe värava juures on ka poed (ja see soodne maiustuste pood, müüakse ka kohvi ja kakaoteed). Kes suitsetab, siis suitsuruum on Gate 22 ja selleks tuleb osta pilet kõrvalt kohvikust- 25 Bsf-i inimese kohta (siis käi palju tahad). Kes määratud ajaks väravas end reganud ei ole, seda karjutakse läbi mikrofoni 10min tagant kuni ta väravasse ilmub. Paar-kolm kutsuti ka mikrofoni kaudu välja et kotte puistata. 1L kanget alkot võib välja viia. Kohalikel lendudel on see suurem kogus, mida vaevalt et ületad (Margaritalt tulles ntx).