Cat Ba ja Ha Long Bay külastus.

Kavas veebruaris neli vaba päeva veeta Vietnamis. Tahaks küll seal pikemalt peatuda aga kahjuks praegu pole see võimalik.
Minek ja tulek Bangkokist ja Bangkokki.
Soov on natuke aega veeta Hanois (vaadata linna ja linnaelu ning käia näiteks ööturul jms.) ning rohkem aega Cat Ba saarel Ha Long'i lahes.
Sooviksin siis sealkäinutelt veidi infot selle kohta, kuidas oleks kõige mõistlikum see lühike reis teha.
Lennukiga Bangkokist on ilmselt kõige mõistlikum lennata Hanoisse (või hoopis Hai Phongi, mis on Ha Longi lahele ja Cat Ba saarele tunduvalt lähemal)?
Hanoist peaks saama bussiga combo variandina Cat Ba'le.
Kus kandis Cat Ba'l on kõige mõistlikum peatuspaika valida, et oleks mitte kaugel kenadest randadest ning et oleks lihtne 1-2 päevane laevaga tripp teha lahel?
Kas on mingeid soovitusi nii hinna kui kvaliteedi osas lahe trippidele?
Millist ööturgu Hanois tasuks külastada? Mis veel on Hanois sellist, mida võiks vaadata (v.a. muuseumid).
Millist bussifirmat eelistada transpordiks Hanoi-Cat Ba marsruudil?
Ka igasugused muud soovitused ja nõuanded on teretulnud.

Sellelet lehelt leiad üksikasjaliku info kuidas jõuda Cat Ba saarele.
http://www.asiaoutdoors.com.vn/getting-to-cat-ba-island.html
Asiaoutdoorsiga käisime laevaga saarte vahel seiklemas ja tegime mitmetunnise kajakitiiru, mis oli väga lahe. Luksust ära nende laevalt otsi aga süüa anti korralikult. Teisel päeval tegelesime kaljuronimisega.
Põhja Vietnamis kipub ilm veebruaris külm olema, oktoobris, kui meie käsime, oli väga soe
Cat Ba linnas on ööbimiskohti igale maitsele ja igas hinnaklassis, aga randa minekuks on vaja rollerit.
Hanois käivad kõik turistid kindlasti veenukuteatrit vaatamas.

Kui leiad otselennu Bangkokkist Hai Phongi siis loomulikult Hai Phongi. Lennujaamast taksoga Ben Binh kaini, edasi praamipilet kombineeritud bussiga kuni Cat Ba linnani. Vaata ainult millal viimane praam läheb, sest Hai Phongis pole tõesti midagi teha, raiskad ainult terve päeva ära. Kuigi linnalähedastes randades on majutused olemas on nad oluliselt kallimad ning ega seal veebruaris vast polegi suurt midagi teha. Linnakeses sees on majutusi igale maitsele. Kohapeal soovitan võrri kuna liiklus on suht olematu. Trippe Lan Ha lahele saad võtta Ben Beo kailt, sõidad kohale astutakse ligi pakutakse erinevaid variante ole ainult mees ja kauple. Kuigi kaardilt vaadates on Ben Beo kai Cat Ba keskusest paarisaja meetri kaugusel ei soovita jalgsi üritada, mägine, eriti tagasiminek linna saab vaevaline olema. Tagasi Hanoisse maksis pilet vist mingi 250k. Bussiga teisele poole saart sadamasse, sealt praamiga mandrile, edasi bussiga Hai Phongi bussijaama ning sealt juba Hanoi bussi peale. Hai Phongi Hanoi vahele oli ehitatud uus kiirtee buss kimas 110 km/h.

Tere E:T, kas Cat Ba kylastus sai teoks. Mul plaan minna augustis. Mõni soovitus. Kuidas on mõistlik liikuda Hanoist Cat Ba sse. Kas kasutasite nn. kohalikku bussi või võtsite organiseeritud tuuri? Mõni hotelli soovitus Cat Bal?

Reisisime omal käel.
Bangkokist lendasime ikkagi Hanoisse sest soodsaid pileteid Bangkokist Hai Phongi ei jõudnud ära oodata.
Bussi Hanoist Cat Ba'le ja tagasi tellisin Hanois otse hotellis. Nagu ma aru sain, siis enamik busse võtavad reisijaid otse hotellist peale ainult vanalinnas (nn. "Old Quarter". Hommikul vara oli buss meil järel ilusasti kokkulepitud ajal.
Tegemist oli combo variandiga (buss+laev+buss). Kogu sõit kestis umbes 3,5 tundi.
Hinda ma kahjuks enam ei mäleta. Reisisime kahe inimesega ja maksin korraga mõlema eest.
Hanoist sadamani oli suurem buss ja saarel juba väiksem vastas ootamas.
Mõlemas oli päris mugav olla. Kiirpaadis olid vähe kitsamad istmed aga ka enam-vähem.
Cat Ba hotellid on enamuses koondunud kõik ühte punkti. Nii et suurt vahet ei olegi millist võtta.
Ise olin Phong Lan hotellis. Kolm ööd 30 USD. Suur tuba, super merevaatega otse rõdult. Mina jäin igati rahule.
https://www.tripadvisor.com/Hotel_Review-g737051-d1832901-Reviews-Phong_Lan_Hotel-Cat_Ba.html
Mis mind aga üllatas oli see, et umbes kella 11 paiku õhtul suri linn täiesti välja. Tuled tänaval kustu, poed ja enamus söögikohad kinni. Ainult paar pisikest poest töötas ka hiljem.
Ha Long Bay tuuri võtsin otse hotellist, 15 USD/inimene. Seal oli hind isegi odavam kui Hanoist võttes oleks olnud. Laev oli korralik, söök hinna sees ja (minu jaoks) igati talutav.
Monkey Islandil oli lahe mööda kaljusid saare tippu turnida. Nii mõnigi piirdus poolele teele jõudmisega kuna ikka päris ohtlikuks läks lõpupoole.
Muide, sinna saarele minnes on soovitav rahakott ja väärtuslikumad esemed endaga kaasa võtta. On olnud kuulda, et sel ajal kui turistid saarel ringi kolistavad, kaob vahel mõnest laevale jäetud kotist midagi ära. Mulle küll näidati laevas valvekaamerat ning kinnitati, et kõik saab olema OK. Aga parem ikkagi karta kui kahetseda.
Kajakiga oli ka täitsa lahe sõita. Polnudki varem seda proovinud. See oli ka lahe tuuri hinna sees juba.
Rahadega tuleb Vietnamis hoolikas olla. Suht palju üritatakse kurssidega mängides sul nahka üle kõrvade tõmmata. Need meeletud nullid ajavad pea alguses segi küll.
Isegi mu reisikaaslane, kes aasia päritolu, suutis osta tänaval ühe pealetükkiva saiamüüja käest mõned saiakesed 13 dollari eest (maksis ta kohalikes dongides, tegelik väärtus umbes pool dollarit). Kui mina seda märkasin, oli juba liiga hilja ja lootust midagi tagasi saada enam ei olnud. Müüja kadus koos oma kompsudega nagu tina tuhka ühe minutiga. Rohkem me teda enam seal ei näinud.
Saarel ringi vaatamiseks on hea roller rentida. Cat Ba'l on rolleri rentimine lihtne ja odav. Passi pandiks ei nõutud. Võtsin ka selle oma hotellist. Vist oli 4 dollarit päev. Kütust tankida ainult tankurist. Pudelitega müüjad üritavad turiste tõmmata ja müüa hulga kallimalt.

Väga hea, sinust oli otsustamisel palju abi! Plaan on minna augustis.

E.T - veel yks kysimus seoses liikumisega Cat Ba ja Ha Longi vahel. Milline yhendus seal on ja kui tihe?