Chiang Mai

Tere!

Me lähme kahe nädala pärast Taisse, Pattayasse. Sooviks veel külastada Chiang Mait, vaatasime, et AirAsiaga saaks Pattayast odava hinnaga Chiang Maisse. Plaanime sinna minna üheks päevaks, hommiku kell 7 läheb lennuk ja tagasi kell 20.

Sooviks Teilt soovitusi, mida teha ühe päevaga Chiang Mais.

Tere!

Käisin Chiang Mais kaks aastat tagasi. Mina läksin küll sinna Bangkokist ja kui plaanid hoopis sedapidi lähevad, et see teie algpunkt on (ilmselt lendate ju Bangkokki?), siis soovitan Chiang Maid külastada öörongiga, sest see on täiesti eraldi kogemus ja kindlasti huvitavam kui lennureis.

Nimelt lähevad öörongid välja õhtul Bangkoki rongijaamast (pilet on mõistlik eelmine päev ära osta, sest müüakse kiirelt välja ja hind oli sellel üliodav) ja rong viib teid läbi riigi. Kell 22 (äkki?) tuleb tore teenindaja ja teeb rongiistmetest hullult mõnusad ja hästi lõhnavad valge puhta pesuga voodid, kus on äärmiselt mõnus ja privaatne magada. Mina kogesin lisaks sellele, et rong oli mugavam kui enamik Tai hotelle veel seda, et ärkasin ilmselt päikesetõusu peale kell 5-6 ja järsku olid rongiakna taga kergelt udused riisipõllud ja see oli üks ägedamaid asju, mida ma kunagi näinud olen.

Chiang Mai aga on mõnus väiksemat sorti (võrreldes pealinnaga) linn, kus peamiseks vaatamisväärsuseks on tõenäoliselt öine bazaar ehk väliturg, mida tasub kindlasti külastada. Lisaks on võimalik Chiang Maist minna tiigritemplisse, kus on võimalik tiigritega aega veeta. Ka on linnas mitmeid väga olulisi templeid, mida tasub külastada küll, aga ütlen ausalt, et mulle kui mitte budistile, ei olnud väga vahet, et kas külastan just seda kuulsamat templit või mõnda järgmist. Põhimõtteliselt on nad üsna sarnased. Ka on Chiang Mais väga palju just kohvile keskendunud kohvikuid ning seal tasub siis erinevaid kohvijooke hoolega degusteerida.

Loodan, et mingit infot said :)

Barbara kirjutas nii hästi, et ma tahan ka nüüd sinna minna...öörongiga loomulikult!

Tõepoolest, Chiang Mai ning ka selle ümbrus vajab ja ka väärib kindlasti rohkem kui ühte päeva, et sealsest atmosfäärist natukenegi aimu saada.

  1. Öörongi soovitan ka mina, kuna looduse vaated, mis tee peale jäävad, on võrratud. Üle "kuristike", mööda riisiväljadest, loomakarjadest, mägedest, džunglitest, pisiküladest.

  2. Kui aega vaid üks päev, siis soovitan jalgsimatka mööda Pilgrimsi matkarada Doi Suthepi mäe otsa, kus on võimalik templit külastada, mille hoovist, terrassilt avaneb hingemattev vaade Chiang Mai linnale ja selle ümbrusele :) (Mägi on järsk, seega võtab võhmale, kuid kulub vaid tunnike-poolteist ka algajale matkasellile. Naised peaksid oma keha katma, kuna rada läbib munkade kloostrit.) https://www.tielandtothailand.com/hiking-monk-trail-doi-suthep-chiang-mai/ Mapsis saab aimu: https://goo.gl/maps/zEDrcFk2VFT2

Alla saate juba sõita lahtise taksoga (songthaew). Templi jalamil on võimalik ka smuuti vms. keha kinnitada :)

1 päev täiesti mõttetu. 3 minimaalselt. Seal on palju põnevaid templeid mis võtavad juba 1-2 päeva ( Doi Suthep, Wat palad jne ) ning 1-2 päeva võiks jääda ka vanalinna ja selle ümbrusega tutvumiseks.

Juhiks ka tähelepanu, et see nn Pattaya lennujaam Utapao on Pattayast mingi tund aega sõitu. See plaan üheks päevaks sealt põhja lennata on täiesti mõtetu, eelmistega nõus.