katariina

Reisisell, liitus Tripiga 10 aastat tagasi. Tahab minna:
0 meeldimist
3 postitust / 6 kommentaari
3 (0.5%) külastatud sihtkohta
Viimased kommentaarid

Meil väga konkreetsed soovid reisidelt. Endale toome taldriku. Kulutame selle valimisele alati (liiga) palju aega, sest tahame erilist ja ilusat. Minu ema kogub teelusikid, millel on riigi sümboolikaga kaunistus, isa kogub võtmehoidjaid. Äi ootab kingiks kruusi. Laps tahab alati reisilt elevandikujukest. Maitseained, maiustused, kohalik alkohol, käsitöö jm selline sõltub pigem sellest, milline on pagasimaht ja kas hakkab midagi meeldivat silma.

Saime oma kahe nädala öömajade plaani paika. Hetkel jäi nii, et 6 ööd Sanuris, 2 ööd Lovinas ja 5 ööd Ubudis.
Kuidas tripikad kommenteerivad erinevaid looma-ja linnuparke Balil? Näiteks kui võrrelda omavahel Bali Zood ja Safari and Marine Parki ja Bird Parki, siis kuidas neid kommenteerite? Lähtudes just sellest et lapsed on meil vanuses 5 ja 9, siis mida soovitate? Mis veel sellises vanuses lastele oleks selline kindel highlight Balil?

Juuli alguses sai Norras päevitada küll, augusti kohta ei tea rääkida. Meil oli riideid kaasas bikiinidest kuni talvejopeni välja :)
Läbisõidu kohta tahan seda öelda, et oli päevi kus sõitsime vahelduva eduga terve päev (tegime peatusi vaatamisväärsuste juures ja kohvipause jne) ja õhtul vaatasime, et olime läbi sõitnud vaid 280 km. Samas oli ka 500 km läbisõiduga päevi, aga siis oli küll juba tooli maitse suus.
Kaasa kindlasti konserve ja purgitoite jne, kuid üle ei maksa ka pingutada, sest kohalikku kokakunsti ka vaja ju nautida. Pigem võtta rohkem sellist "käigu pealt" nosimise kraami kaasa.

Mina soovitan küll Bergenisse minna. Minu arust oli igati armas suur "väikelinn". Selles mõttes, et linn ise on küll suur, kuid seal on mingisugune teatud hõng või aura...eriti Bryggenis :)
Meie muidugi Lillehammerisse ei jõudnud, seega ei tea võrrelda...võibolla on see linn veel ilusam.
Ehk siis tahtsin öelda, et mina valiksin esimese varianti pakutud marsruutidest.

Aa...ja alko kogust keegi ei kontrolli, sest piiripunkti kui sellist ei ole. Küll aga on mingi nn tolliala, kus võidakse su auto kinni pidada ja vaadata, mida ja kui palju siis ka üle piiri toimetad :)

Aitäh kõigile :)
Vastuseid nagu ikka seinast seina. Eks nii palju kui on inimesi on ka arvamusi :). Keegi küsis ka, et mis transpordiga minna eelistan. Selle koha pealt on mul sügavalt ükskõik, kuna ei pelga ei pikki bussi- ega autosõite. Teisalt ei ütle ära ka lennuki mugavustest. Aga kuna sellised reisid ikka enamsti toimuvad mingi seltskonnaga, siis reisivaevused ununevad kiiresti, sest meelelolu on pidevalt üleval :) Pigem on tähtis see, et ei peaks mugavama reisi eest maksma mingit üle mõistuse kallist hinda...