Viimased kommentaarid

Ma küll ei tea, mis selle reisi hind on ja ka kirjeldust pole lugenud, aga äkki tasuks kaaluda pakettreisi hoopis Bergeriga või Germaloga? Mina olen käinud Bergeriga Vietnam - Laos - Kambodža reisil ja väga meeldis. Kuigi oleme noored inimesed ja korduvalt ka omal käel kaugeid reise teinud, siis selle pakettreisi juures ausalt ei häirinud mitte miski. Grupp oli väike ja koosnes väga ägedatest inimestest, programm oli mõistlik - oli ka palju vaba aega ja võimalik omal käel ringi uidata ja endale ise tegevust leida, giid tore jne jne. (Ja palun nüüd mitte süüdistada reklaamis või seotuses firmaga - täiesti suvaline isik olen :) )

Mis jutt see on, et taastujaid pole? Kasvõi siin jube enne jagatul levikukaardil on ära toodud nii surmajuhtumite kui ka paranejate arv eri piirkondades. "Taastunuid" on siiski oluliselt rohkem kui surnuid. Vabandust, aga mind ajab hetkel täiesti pöördesse, kuidas praegune olukord võimaldab hakata "teadjaks" praktiliselt igaühel ja samas need, kes teemasse ei süvene, võtavadki seda puhta kullana. Kui minu pensionärist ema eelnevat kommentaari lugema satuks, samal ajal teades, et tema tütar lendab järgmisel nädalal Taisse, siis mis tundeid see peaks temas tekitama? Seega palun säilitage ikka kaine mõistus ja püüdke mitte lahmida.

Kasutan teemat ja küsin, kas keegi on Tais kokku puutunud ka vees pesitsevate "mikromeduusidega", kes vees hammustavad ja paar tundi hiljem tekib sügelus koos muude lisadega min neljaks päevaks. Inglise keeles on nende nimi sea lice või jelly fish larvae.

Kõigepealt uuri, mis põhjusel lend hilines. Mina jõudsin ühe lennu hilinemise tõttu koju 24 tundi plaanitust hiljem, aga kompist tuli suu puhtaks pühkida, sest esimene lend hilines halva ilma tõttu (halb ilm oli seal, kust see lennuk lendu alustas, mitte seal kus mina peale läksin). 

Metrooga saab ka otse lennujaamast linna. 

Kui lennud on ühel piletil, siis pole kindlasti probleemi. Teile tullakse vastu ja ilmselt ka oodatakse teid ära jätkulennule. Minu pisike kogemus Dohas ümberisumisega on selline,  et lennujaam on suur ja vahemaade läbimine võtab aega, samuti on turvakontrollis päris märkimisväärsed järjekorrad olnud alati. Aga veelkord, kui lennud ühel bronnil, siis ma ei muretseks :) 

Nii äge blogi. Pean häbiga tunnistama, et suur osa tänasest tööpäevast kulus blogi lugemisele. Väga kift ettevõtmine teil ja no piltide järgi arvaks küll, et viiekümnest on teil ikka pigem väga palju puudu :) Mind huvitab aga hoopiski selline asi, et kui täpne eeltöö teil oli tehtud, enne kui kodumaa tolmu jalgelt pühkisite? 

Minul on tehtud sellisteks puhkudeks notariaalselt kinnitatud volikiri inglise keeles, kehtib kuni lapse täisealiseks saamiseni. See ei ole kallis, aga hoiab ära igakordse reisieelse mure, et kas saab üle piiri või ei saa. Siiani pole kuskil küsitud (Balkani ringreis autoga, Bulgaaria, Türgi, Bali, Itaalia), aga süda on rahul ja üks mure vähem. Soovitan!  

Tänan kõiki, kes kaasa mõtlesid :)Meil nüüd reis selja taga ja oleme õnnelikult Eestimaa jahedasse suveilma aklimatiseerunud. Oli väga tore reis. Veetsime Pekingis 4 ööd ja Shanghais 5 ööd. UUesti otsustades ilmselt vahetaks need ööde arvud ära, sest  Pekingist lahkudes oli juskui tunne, et oleks tahtnud veel ühte päeva. Samas oli Shanghais jälle selle võrra rohkem mõnusat chilli aega. Ühel päeval käisime ka Shouzus. Pekingist Shanghaisse sõitsime rongiga, see oli hea otsus ja teeksin seda uuesti. Linnades liiklesime metrooga ja jalgsi. Metroovõrgustik on väga suur ja ulatub pea igale poole, kuhu üldse võiks tahta üks turist minna. Kõik kohanimed on kirjutatud ingleise keeles, selles mõttes hätta ei jää. Ise mõtlesin nii, et kui on terve mõistus ja terved jalad, siis saab Hiinas omal käel hakkama igaüks (vähemalt suurlinnades) . 

Sinna ju veel aega tervelt 6 päeva. Selle aja peale peaks juba lapsel lahtine haav ammu paranenud olema. Kui laupäeval siduma lähete, siis küsi kõik need küsimused hoopis arsti käest :) 

martsy, kui sul on lennud ühe pileti peal, siis tuleb ilmselt lennujaamatöötaja lennule vastu ja kogub kokku kõik Balile edasi lendajad ning juhatab teid väravatest ja turvakontrollidest kiiresti läbi. Kui piletid on eraldi, siis aitavad ainult kiired jalad, sest lennujaam on suur ja meie pidime mõlemal korral seda läbides vantsima ühest otsast teise, lisaks ääretult pikad sabad turvakontrollis jne.

Ma ei saa aru, kuidas on võimalik, et selline sihtkoht nagu Bali ei tundu enam atraktiivne ja seda nö paugupealt. Ma saan aru, et Bali ei ole atraktiivne inimesele, kes on Aasia (Indoneesia) risti-põiki läbi reisinud, aga teemapüstitusest saan aru, et teemaalgataja ei ole veel väga palju maailma näinud. Igatahes, mida ma tahtsin kirjutada, on see, et sihtkoht tuleb enda jaoks ise atraktiivseks teha. Meil ka Balile minek ees novembris ja selles kontekstis ma saan teemapüstituse nö põhimõttest aru, aga ei saa aru sellest, miks siis lahendusena midagi ette ei võeta. Mina näiteks olen mõelnud, mis võiks olla sellised highlightid, mida ma tahaks Balil kogeda lisaks mainstream tegevustele, mida iga naabrimees on ehk seal juba teinud. Olen mõelnud, et minu jaoks võiks olla "need hetked" näiteks päikesetõusu ajal jalutada riisipõldude vahel, külastada kell 6 hommikul Ubudi turgu, proovida palju erinevaid kohalikke toite ja osaleda kokakoolides. Veel tahaks Gilidele sõita, et seal kilpkonnasid näha, kuid teemaalgatajs kohalolekuaeg selleks liiga lühike. Võibolla mõni kogenud reisisell irvitab pihku minu "eriliste hetkede" peale, aga see on minu reis ja minu unistused. Teemaalgataja võiks teha sellest reisist samuti OMA REISI ja viia täide oma unistused. Ilusat reisi!

Barbara kirjutas nii hästi, et ma tahan ka nüüd sinna minna...öörongiga loomulikult!

Minul Gilide kohta selline küsimus, et kas keegi seal kilpkonnasid on ka näinud? Näiteks snorgeldades või niisama vabas looduses...ja kui, siis millisel saarel? Meil on ees kahenädalane Bali reis ja mitte ei suuda otsustada, kas näpistada sealt mõned päevad ka Gilide jaoks. Kilpkonnade nägemine oleks üks kaalukas argument otsuse langetamisel.

Mina küll ei ütleks, et panga poolt pakutavad tingimused väga kehvad on. Eile just võrdlesin panga poolt pakutud kindlustust nt tingimustega, mida pakuks If ja nii suurt summat reisitõrkele polnud If-i lehel isegi mitte võimalik valida kui meil panga poolt on. Muidugi oli see lihtsalt selline uitmõtte ajel kiirotsing, kindlasti on paremaid reisikindlustuse pakkujaid ja eks ka If pakub eritingumusi kui maakleriga kontakteeruda. Meie reisime igatahes rahuliku südamega krediitkaardiga kaasneva kindlustusega.

Kas kellelgi teema jälgijatest on lend ka 6.11? Meie minemas 2 täiskasvanut ja 2 last. Just laste kaasatuse tõttu olen veidi mures...

Meil väga konkreetsed soovid reisidelt. Endale toome taldriku. Kulutame selle valimisele alati (liiga) palju aega, sest tahame erilist ja ilusat. Minu ema kogub teelusikid, millel on riigi sümboolikaga kaunistus, isa kogub võtmehoidjaid. Äi ootab kingiks kruusi. Laps tahab alati reisilt elevandikujukest. Maitseained, maiustused, kohalik alkohol, käsitöö jm selline sõltub pigem sellest, milline on pagasimaht ja kas hakkab midagi meeldivat silma.

Saime oma kahe nädala öömajade plaani paika. Hetkel jäi nii, et 6 ööd Sanuris, 2 ööd Lovinas ja 5 ööd Ubudis. Kuidas tripikad kommenteerivad erinevaid looma-ja linnuparke Balil? Näiteks kui võrrelda omavahel Bali Zood ja Safari and Marine Parki ja Bird Parki, siis kuidas neid kommenteerite? Lähtudes just sellest et lapsed on meil vanuses 5 ja 9, siis mida soovitate? Mis veel sellises vanuses lastele oleks selline kindel highlight Balil?

Juuli alguses sai Norras päevitada küll, augusti kohta ei tea rääkida. Meil oli riideid kaasas bikiinidest kuni talvejopeni välja :) Läbisõidu kohta tahan seda öelda, et oli päevi kus sõitsime vahelduva eduga terve päev (tegime peatusi vaatamisväärsuste juures ja kohvipause jne) ja õhtul vaatasime, et olime läbi sõitnud vaid 280 km. Samas oli ka 500 km läbisõiduga päevi, aga siis oli küll juba tooli maitse suus. Kaasa kindlasti konserve ja purgitoite jne, kuid üle ei maksa ka pingutada, sest kohalikku kokakunsti ka vaja ju nautida. Pigem võtta rohkem sellist "käigu pealt" nosimise kraami kaasa.

Mina soovitan küll Bergenisse minna. Minu arust oli igati armas suur "väikelinn". Selles mõttes, et linn ise on küll suur, kuid seal on mingisugune teatud hõng või aura...eriti Bryggenis :) Meie muidugi Lillehammerisse ei jõudnud, seega ei tea võrrelda...võibolla on see linn veel ilusam. Ehk siis tahtsin öelda, et mina valiksin esimese varianti pakutud marsruutidest.

Aa...ja alko kogust keegi ei kontrolli, sest piiripunkti kui sellist ei ole. Küll aga on mingi nn tolliala, kus võidakse su auto kinni pidada ja vaadata, mida ja kui palju siis ka üle piiri toimetad :)

Aitäh kõigile :) Vastuseid nagu ikka seinast seina. Eks nii palju kui on inimesi on ka arvamusi :). Keegi küsis ka, et mis transpordiga minna eelistan. Selle koha pealt on mul sügavalt ükskõik, kuna ei pelga ei pikki bussi- ega autosõite. Teisalt ei ütle ära ka lennuki mugavustest. Aga kuna sellised reisid ikka enamsti toimuvad mingi seltskonnaga, siis reisivaevused ununevad kiiresti, sest meelelolu on pidevalt üleval :) Pigem on tähtis see, et ei peaks mugavama reisi eest maksma mingit üle mõistuse kallist hinda...