Chișinăust (Kišinjovist) Odessasse

On kellelgi kogemust Moldovast maad pidi Odessasse sõitmisega? Pean silmas  rongi või bussi. Kas piir on kiiresti läbitav ka suve keskel? Või on selline 1992 aasta Poola piir?

Leidsin, et võimalik on rongiga minna, aga ei leidnud kohta, kust osta juuli lõpuks pileteid. Või siis bussiga on mõtekam?

Rongiga minnes tuleb arvestada seda, et rong väljub Moldovast Transdnistria kaudu, sealset piiri Moldova ei valva ja seetõttu ei saa ka riigist väljumise templit. Ukrainasse sisenemisel see probleemi ei tekita, aga taas Moldovasse minnes võib tekkida. Alternatiivid on buss ja eraauto (www.blablacar.com kaudu), mõlemaid variante on mitu korda päevas.  

Sõitsin eelmise aasta suvel bussiga Chisinaust Odessase. Oli see vast sõit! Kestis üle 6 tunni, maad on alla 200 km. Buss väljus Gara de Nordist. Bussiajad on kättesaadavad siit: http://terra.md/ro/timetable/default.aspx.


 Ette pileti ei ostnud, hommikul 9 paiku läksime kohale ja kella 11 bussile saime piletid. Tõsi, viimased kaks kohta. Buss tuleb seal ette suvalisel kellaajal, me läksime väljumiskoha juurde nii umbes pool tunde enne väljumisaega ja saime bussijuhilt riielda, et varem ei tunud. Kõik inimesed olid juba oma kohatadel ja oodati meie järele. St, et buss läheb välja siis, kui kõik reisijad on kohal või kui buss täis saab, mitte plaani järgi. Plaan on lihtsalt informatiivne:) Osa busse läheb Transnistriast läbi, osa mitte.  Rong sõidab paraku vaid nädalavahetustel. Kui klapib, minge kindlasti rongiga, meie korteriperemehe jutu järgi on need "euroopalikud", ja piletite saamisega polevat ka raskusi. Piir nagu Poola piir just ei olnud, vähemalt liinibussiga, millel oli piiriületuse eesõigus (nii maksimaalselt tunnike kulus). Sõiduautod muidugi passisid pikalt. Nii et kiiresti pole see läbitav kindlasti. 

Rong oleks hea mõte küll. Kui ma nüüd Buldoozast õigesti aru sain, siis tekib probleeme Moldova piirivalvega sel põhjusel, et mulle tekib sisse Ukraina sisenemine ja väljumine, samas väljumist Moldovast ei ole sisse löödud? Kas on mingeid muid võimalusi normaalselt Odessasse saada ja hiljem tagasi? (lennuki jätaks esialgu kõrvale)