Club Bella Mare 4* "Exclusive"

Kirjutan meie negatiivse hotellikogemus siia. Seda hotelli pakub siis GoAdventure. Proovisin panna sama kommentaari ka GoAdventure lehele aga seda sinna loomulikult ei pandud :-)

Käisime Türgis Alanya lähistel juunis 2011. Kohutav hotell. 4 tärni on ikka täielik liialdus. 2* või äärmisel juhul 3-* aga rohkem küll mitte.

Kirjutatud, et 2011 renoveeritud??? No vaevalt küll... Peretuba, kus meie olime, see remont oleks tehtud nagu paarkümmend aastat tagasi. Dushikabiini klaas katki ja veerand klaasist eest ära, must, räpane, mingid putukad toas. Esimesel öösel olid lapsed täiesti ära näritud "ma ei tea, kelle poolt". Olen palju reisinud ja olnud isegi 2* tärni hotellis ja ma ei saa öelda, et see parem oleks olnud. Isegi Egiptuse 3* hotell viis aastat tagasi oli selle kõrval väga kõva sõna. Koristamine oli omaette ooper! Põrandad olid kivist (kuigi väidetakse, et parkett....). Kodulehel kirjas olev ruumide koristus iga päev.., nojah... voodeid tehti tõesti iga päev aga see oli ka kõik. Põrandaid pole seal vist kunagi pestud. Siuke mustuse ja tolmukiht, uhhh, rõve (ka mööblil). Ja ka see aeg ei pestud ega pühitud põrandaid mitte kordagi. Shokolaadipaber ja veel laste poolt paar mahaaetud asja, olidki seal kuni reisi lõpuni. Me põhimõtteliselt ei võtnud neid üles. Tahtsime näha, kaua aega võtab, enne kui ära võetakse. Meie silmad seda igatahes ei näinud. Ei saa ju olla, et üks koristaja neid ei näe!? Samuti voodipesu..., kodulehel kirjas, et vahetatakse 3 korda nädalas. No ma ei tea, meil ei vahetatud see aeg mitte kordagi. Vähemalt väikese lapse tekitatud plekk teisel päeval oli voodilinal kuni meie äratulekuni... Igaljuhul väga must ja räpane, vastik. Terve hotelli peale oli paar inimest, kes inglise keelt rääkisid. Ülejäänud on ainult möh-möh oma türgi ja vene keelega. Nagu Venemaale oleks sattunud. Pisiasjade pärast ei viitsi üldse virisema hakatagi :-) Ainuke asi, mis enam-vähem ok oli, oli see, et söök oli söödav, mõni asi isegi suisa väga hea. Aga muu ei kannata absoluutselt kriitikat. Ja ma ei ole üldse nõudlik inimene :-)

Mis minu jaoks muidugi veel naljakas. Kui saatsin Madele (reisiesindaja Alanyas) sõnumi ja ütlesin, et see siis "Exclusive" hotell? Siis tuli vastuseks, et exclusive tähendab seda, et seda hotelli müüb Eestis ainult üks firma... No ma ei tea, mul küll sellest sõnast natuke teine ettekujutus aga see selleks :-)

Idanaabrid müüvad seda hotelli ammu juba kolme tärniga: http://www.tury.ru/hotel/id/14957/Club%20Bella%20Mare%20(ex.%20Sun%20Garden)%203* Mida nii väga erilist sellisest hotellist siis otsida? Hind paneb asja paika, mitte tärnid!

Ja mine sa tea, ehk seepärast oligi hotellil nimevahetust jälle tarvis (endine Sun Garden ju!): http://www.travelpod.com/hotel/Sun_Garden-Alanya.html

Vaatasin huvi pärast GoAdventure viimaseid hindu. Türki 12.07 7 ööd, väljumisega Tallinnast TEMIZ 3* BB (Аlanya), hind on 326 EUR CLUB BELLA MARE 4* AI (Аlanya), hind on 388 EUR SEFIKBEY HOTEL 3* AI (Кemer), hind on 423 EUR PORTO AZZURRO DELTA (EX. RIVA DELTA) 5* AI (Аlanya), hind on 508 EUR

Kui hotellipaketi hind jääb 3* BB hotelli ja 3* AI hotelli vahele, siis on ka hotelli tase seal kusagil vahepeal, olgu ta siis misiganes tärnid.

Ja kui me nüüd vaatame seda vana müügikampaaniat (Bella Mare!): http://trip.ee/content/m-gikampaania-suvi-emakesele-rocca-al-mare-keskuses-6-80511.html-1

Liigagi hea hind. Viie tärni loterii (AII) oli ainult 23 Euri kallim :)

Lisaksin ka enda tagasihoidliku kogemuse siia Club Bella Mare , reisikorraldaja GoAdventure.

Alustagem siis sellest, et tuppa astudes hüppas meie "2010 aastal renoveeritud" toast vastu hallituse parmott! Oma riideid me kohvrist välja ei võtnud terve reisi vältel. Riidekapp haises ja oli räpane.

Remondist ei ole isegi mõtet rääkida. Seda lihtsalt ei olnudki. Mädanevad põrandaliistud ja seinad ...

Puhtus - puudulik. Põrandaid seal tõesti ei pühita.Paks tolmukiht oli kõikjal.

Hotellitoa uks oli täpselt selline, et saad uksepraost sisse piiluda, ja hea tahtmise juures, ukse eest tõsta.

Vannitoas dušši alus, oli täpselt sellises konditsioonis, et ei saanudki aru kas peale pesu said nüüd puhtamaks või mustemaks. Ei ole mõtet loota, et hotellis on seepi vms. Nendega sind ei varustata.

Hotelli personal on keeleoskamatu, ja kindlasti osaliselt, ka enda mugavusest. Sest tehes nägu et ei saa aru, võib juhtuda et probleemne klient ka loobub.

Made, tore inimene, juttu rohkem kui asi väärt on aga abi temast pole. Ta on ülihästi kursis sellega, mis seisukorras see hotell on, kuid arvatavasti on ka tema tänaseks päevaks võtnud hoiaku "ja-mis-siis"

Kuna hotell ise on niivõrd jama, siis kaugus linnaga, tundub eriti häiriv. Viimane buss tuleb linnast kell 22.00.

"Programm" mis kestab seal 24/7. Hommiku võimlemine, basseini puhastus, murumängud ja õhtusöögi meelelahutus on läbiviidud multifunktsionaalsete ainult venekeelt kõnelevate noormeeste poolt. Kui sulle juhuslikult ei paku pinget transvestiidiks riietatud kiljuv mees õhtusöögilauas, siis meelelahutus pole sinu jaoks.

Kuna hotell asub otse sõiduteeääres, siis basseini ääres lamades, saad nautida möödavurisevate ja signaalitavate autode müra, muidugi juhul kui disko hetkeks kinni pandud on.

Ma ei ole ja pretensioonikas linnapreili, aga mõni teine 3* hotell teeb ikka sellele luksusele küll üks-null ära.

Minu jaoks oli see esimene ja viimane reis läbi GoAdventuri!

FantaOrange ja Ann123, kas käisite koos ühel ja samal ajal?

Mina käisin Mai kuus, ja kui vaadata Anni kirja, siis tema Juunis.

Meist eelnevast grupist vahetasid ühed hotelli, ning meie reisist olid neid rahulolematuid veel, kes ka peale reisi GoAdventurisse sellekohase kirja saatsid.

Ja tulemused? Pean silmas peale kirjade saatmist?

Mina käisin juuni alguses. Mina pole Goadventurelt mitte mingit tagasisidet saanud. Sinna saatsin kirja kohe, kui tagasi jõudsin ehk siis peaaegu kuu aega tagasi.

Seal oli jah selline natuke imelik meelelahutus :-) Transvestiitideks riietuvad noormehed- neid oli seal päeval basseini ääres, kui ka õhtuti.

Nii siis , käisime Türgis 28.06-05.07.2011 Kurort Mahmutlar ja hotell Club Bella Mare 4 tärni , noh ütleme , et 4 tärni see kindlasti ei ole , olen olnud 3 tärnilises ja see oli tunduvalt parem kui see hotell, söögiga jäime rahule küll , nädalaga sai kõik ära proovitud ja paneks hinnaks 4 , Liha ei olnud küll mitte ühtegi korda (ma mõtlen korraliku sea- või loomaliha) olid kanapihvid, kanakebab, kanamaks , kanasüda, kana,kana,kana ühesõnaga, tuunikala oli ka paar korda kuid see oli nii kuiv , et teist korda ei tahtnud seda isegi proovida,puu- ja juurvilja valik oli väga korralik. Meie pere ei ole nõudlik (olime 2 lapsega) ,kuid meil viskas ka kopsu üle maksa kui peale koristust (mis kusjuures ei olnud iga päevja ja koristusega, seda raske nimetada) kadusid kõik rätikud ära ja me pidime neid taga ajama kaks päeva , see tähendab, et iga kord kuulati meid üle ja lubati kohe kohe sellega tegeleda ja see kestis 2 päeva , ja toodi alles siis kui ma isiklikult tõstsin häält terve rühma ees (kes asja saabusid) ja nõudsin rätikuid kohe! Toad - see on omamoodi ooper , mööbel on vana ja kole, tubades läppand lõhn, põrandal on vanad plaadid mis on kogu aeg märjad ja külmad . See oli - Nõuka aegne sanatoorium! Animaatorite kohta tahtsin küll midagi head kirjutada , sest tegid oma tööd küll , kuid üks asi vihastas ikkagi , nimelt tegid nad iga õhtu lastele mini-diskot , lapsed said tantsida , kõik küll kordus iga päev kuid lastele meeldis õppisidki puhkuse lõpuks kõik tantsud ära ja iga õhtu oli siis selline reklaam . Ostke meilt mini-disko CDplaati ainult 5$ eest- kõik laulud , noh otsustasimegi lastele türgi meeleolu kaasa võtta, tellisin Cd , maksin ilusti raha ja kuna võimalust kontrollida polnud saime seda teha alles kodus , ja mis te arvate, mis seal plaadil oli! 3 täiesti suvaliselt lindistatud laulu mitte midagi sarnast MINI-DISKOGA , Ärge usaldage neid!!! lapsed olid küll väga pettunud. Kurort asub väga kaugel , Alaniasse tuleb sõita bussiga 40minutit mitte 15 nagu nad väidavad, pilet maksab 2,5 liiri. ATV -matk(40eurot in) on täielik jama , Piraadilaev lastele maksis 35eurot 1 in , kuid arvestage sellega , et laevas peate raiskama veel minimum 15-20$ jäätis,mais, tatod, liivajoonistused,krõpsud, sokolaad on tasulised , neid pakkutakse pidevalt ja uskuge mind kui ühele lapsele ostetakse siis hakkavad teised ka vinguma , midagi ikka pead ostma , tagasitulles merelt pidime bussi ootama 40minutit , tolmu sees , silla all, kus ei olnud võimalust isegi istuda. Liiklus on jube. Ühe asjaga olime täiesti rahul meri on supper ja hotelli asukoht mere suhtes ka hea. Teised eestlased kiitsid veel dziibisaffari, muud head ma ei kuulnud.Nii , et nõrk kolm. Pildid on ka tehtud , kuid kardan , et neid kustutakse ära.

Ma nüüd räägin teile ühe tõestisündinud loo Türgist ja selle maa hotelli tärnidest :)

Üks kena näitsik (reisikonsultant), kes valdab araabia keelt nii kõnes kui ka kirjas, käis Türgis valimas viietärni hotelle endi firma tarvis. Üks päev ühes hotellis, teine päev teises hotellis jne...

Kolmandal päeval ta sattus ühte viietärnisesse hotelli, mis talle kohe üleüldse ei tundunud viietärnisena. Astus tema siis hotelli adminnide juurde ning nõudis paberit (loe: sertifikaati!), et hotelli vastavust tärnidele kontrollida. Temale visati nina ette paber, kus oli araabia keeles kirjas, et hotell saab viietärniseks siis, kui välja on ehitatud rannabaar + tehtud on täielik san remont jne, jne... Ja kui siis see blondiinist reisikonsultant selle "paberi" oli läbi lugenud ning küsis hotelli esindajalt, et vabandage väga, mis see siin kirjas siis on, siis sai ta vastuseks hotellitöötaja "rohelise näo" ning see "tärnide paber" kadus välgukiirusel lauasahtlisse tagasi.

Sellest moraal, ohtlik on olla ka blondiin ning samas osata ka araabia keelt ;)

Kas on keegi veel käinud hiljem,kui juuni kuus Club Bella Mare Hotellis Alanyas.Omal plaan minna septembris.Äkki oli ikka varem probleemid selles,et inimesi oli paigutatud renoveerimata osasse.Hotell on 2011.a. ju osaliselt renoveeritud.Ootaksin kasvõi ühte positiivset kommentaari.Plaan minna läbi Ahhoi Reiside,kuid see büroo vahendab ju ka teisi büroosid.Ette tänades.

Viibisime selles samas hoellis oktoobri alguses 2011 ja läheks hea meelega tagasi sinna hotelli ja ei ole üldse nõus nende kommentaaridega, mis on toodud seal ees pool. Kui siis ainuke asi jah, et peamiselt ei osatud inglise keelt. Parketti põrandatel küll polnud, aga põrandad ei olnud ka mustad. Neid keda siin nimetati transvestiitideks kandsid selliseid riideid ainult show-ga seoses, mitte nagu mõni siin mõista annab, et isegi basseini ääres olid kleidid seljas. See, et hotell ja rand tee ääres asuvad ei häirinud. Pigem oli kuulda lainete loksumist kui autode signaalitamist ja müra. Ise siin enamus kirjutavad, et nad ei ole paljunõudlikud, aga kui isegi auto müra häirib, mida ei pane isegi tähele basseini juures, siis sorri andke andeks "vähenõudlikud" inimesed. Mis puudutab mini-diskot, siis hea on üldse, et seal hotellis on mõeldud lastele ka. Mis kõige tähtsam lastele see meeldis väga. Enne mini-disko algust olid lapsed juba lava peal ootamas, millal disko algab. Mis puutub mustusse, siis koristaja käis päev otsa lapi ja harjaga ja pühkis koguaeg. Läksid sa öösel või hommikul vara välja ikka oli koristaja väljas. Ümber teised tantsivad ja laulavad, aga koristaja teeb tööd. Mina küll eriti vene keelt ei oska, aga näe hakkama sain. Ei olnud nii, et üldse inglise keelt ei osatud, oli vähemalt mõni sõnagi, mida nad oskasid ja hätta me ei jäänud. Mina julgen küll seda hotelli soovitada ning ma valiksin igal juhul selle sama hotelli iga kell uuesti. Lennukis istus meil kõrval üks naine, kes ütles, et on käinud paljudes hotellides türgis, aga Club Bella Mare on teistest peajagu üle.

Tere Käisime samas hotellis mais 2012 ja pean ütlema, et hotellis on remonti tehtud, teenindus oli hea, oli puhas, meile meeldis. Soovitan.

Tere. Meie käisime samas hotellis 16.juuni 2012. Hotelli territoorium ja toad olid puhtad ning korralikud/ilusad, söögid olid ka head. Kahjuks oli muu hotelliga seonduv mulje negatiivne: hotellis mõni üksik töötaja suutis inglise keelt rääkida, kogu suhtlemine oli vene keeles; meelelahutus on vene keeles ja nutma ajavalt labane, mehed naiste riietuses, homo ja seksi naljad, "mees klohmib naist" etendus jms; hotellis sain ka ühe töötaja (tundus vene rahvusest naisterahavas ja ülemuse mõõtu vist) käest sõimu ja ülbet suhtumist kui läksin abi paluma, et olin lausa oimetu suurest ehmatusest (antud teemat oleks saanud ka sõbralikult lahendada); bassein laste liumägedega on tore, aga liumägi on enamuse ajast kinni; reisikorraldaja esindaja poolt lubati Jeep safarile eesti grupp teha, aga kuulsin, et seda siiski ei tehtud ja oli vene grupp hoopis, peale selle oli sellel safaril ka avarii, jeep oli kokkupõrke tulemusel külili läinud ja oli ka mitmeid kannatanuid.

Käisime seltskonnaga juuli kuus 2012. Kindlasti see ei ole 4tärni hotell. Toad ilma remondita, hallitus seina peal. Koristatakse alles siis, kui kolmandat korda tuletad meelde. Ja isegi siis ei vahetada voodipesu, aga põrandalt pannakse tagasi voodisse. Ühepärane toit. Mida ei sööda ära lõuna ajal, seda pakkutakse õhtu söökiks teises maarinades jne. Õudne koht, ebameeldiv personaal ja kõige hullem oli animatsioon. Meie otsustasime, et rohkem mitte kunagi ei kasuta Go Adventuri teenusi.

Olime Club Bella Mares mais 2011 ja ma ka kirjutasin hotelli kohta arvamuse ka nende kodukale, no küll selle arvamuse redigeerimine võttis aega tookord. Sõbralikuks soovituseks ütleks järgmist: kui teile meeldib hallitus ja mustus, teile meeldib öösel külmetada tekita, trügida meie kallite nn “kaasmaalastega” sööklas toidu pärast ja kuulata 24h nende räuskamist, teil on ükskõik, kas hotelli personal saab aru teist või ei, olenemata millist keelt te räägite (eesti, inglise, vene), teile sobib, et ühekordsed plasttopsid on korduvkasutatavad välibaaris ja ka sööklas, SIIS – pole midagi, mis võiks teie puhkuse selles kohas ebameeldivaks muuta. Rand ja päike on seal mõnusad. PS! Rand ei sobi lastega peredele – on ohtlikult kivine. Tekkidega oli ikka väga kitsas ja ilma tekita oli külm ilma naljata. Muidugi kui selle teki viimaks saad, siis on kaugelt näha, et tekike on oma paarkümmend aastat oma tööd juba teinud. Sai puhatatud nimetatud asutuses 7.05–14.05.2011 (Postitatud 14.05.11)

Meie tulime nimetet hotellist vähem kui nädal tagasi, ehk siis olime seal 14.-21.08 ja jäime küll rahule. Meie peretoal polnud viga midagi, toitude üle ka nuriseda ei saanud ja hakkama saime mina inglise ja mees vene keelega. Jah, hotellis on suuremjagu venelasi, aga kes varem ka reisinud, siis ei tohiks ühtki üllatust eest leida. Animaatorid olid vahvad ja oli lastega seal tegelemas hetkel koguni üks Eesti tüdruk. Tubade koristamise üle ka ei vingu, iga päev tõmmati lapiga, voodipesu vahetust selle väikese asja jooksul ei eeldanudki ja ei olnud erilist vajadust selleks. Puhtad rätikud saime, soe vesi oli kogu aeg olemas ja vetsupaberipuudust kah ei olnud. Reisid võtsime juba täie teadlikkusega kohalikelt. Otsisime üles Pasha Alanya ja saime suurepärased retked suurepärase hinnaga. Kahjuks sai nädal liiga ruttu otsa :S Panin pilte ka :D

Kui ikka reisile minna, siis ju tegelt hea enne teha hotelli taustauuring. Meie käisime eelmine aasta okt alguses Türgis GoAdventurega ja kui selle hotelli tausta ja kommentaare uurisin, siis välistasin kohe selle hotelli. Meie valituks osutus hoopis Pemar Beach Hotell, seda soovitan küll kõigile, eriti lastega peredele. Enamus hotelli külastajaid olid eurooplased (mitte venelased), hotelli söök eriti rikkalik ja territoorium hea ja suur oma rannaga kohe mereääres.

Go Adventurega reisimine

Mõned muljed viimasest reisiostust. Avastasin varajasetellija soodustuse viimasel päeval, et oh… Go Adventure pakub Türki Alanyasse Club Bella Maresse 450 all inclusive. Ja no just viimasel päeval tekkis võimalus reis osta. Helistasin uurisin, et kas on kohti ja kuidas lastega reisimine.....Lõpuks selgus, et jäin pakkumisest ilma, sest kontor töötab pühapäeval kella 17.00ni. Kodulhel on telefon ja broneerimine 24 tundi ja mingit muud infi ple. Hiljem selgus jummal tänatud et ilma jäin ja valisin teise hotelli, sest kui 21 Alanyasse jõudsime kuulsin, et kes olid sinna hotelli ostnud olid ümbermajutatud teise hotelli, sest hotell oli kinni :)))))))). Kuni Alanyani oligi kõik supper. Transfeeri buss uus ja uhke, kuid juht tola.Seiklesime hilisõhtuses Alanyas 1,5 tundi bussiga, sest juht ei teadnud hotellide asukohta. Oleks veel seigelnud,aga kui hakkasime teist korda meie hotellist mööda sõitma, siis ytlesin et pange maha meid siin, et hotell ju siinsamas.Ka õhtusöök oleks muidu lörri läinud, aga hotell tuli vastu, sest olime lastega. 21.30 asemel jõudsime hotelli 23.00. Siis selgus, et lapsed plegi meiega 1 pere ja et kuna hotellis ei olnud peretuba ja sai bronnitud 2 tuba, siis 1 tuba oli kaks korrust allpool ja seda seetõttu, et Go Adventure ei olnud märget juurde teinud, et family. Ka siin õnneks tuli hotell vastu ja õnneks oli tuba vahetada.Kõrghooajal ilmselt ei oleks. Lennu kohad sain ka nuiamise peale kokku. Olid perekonnad eraldi pandud. Lennukis vahetasid kohti. GoAdventure kodulehel on kirjas,et võimaluse korral siiski registreerivad lennule enne lennujaama. Mitme küsimisepeale seda ka sain. Meie hotellis olime minu pere ja veel 1 eesti proua. Hommikuks oli siis kokkulepitud infotund. Sinna tuli umbvene giid, kes ei rääkinud sõnagi eesti keelt. Ekskursioone seetõttu temalt ei võtnudki, sest oleks naguinii vene gruppi pandud.Oli tal kaasas küll nö tõlk, aga no mida ta siis tõlkis kui ta ei kuulanudki meie vestlust…Mis mõtet siis maksta…võtsime tänavalt ja oli supper. Seetõttu kaotasid nad ka teise potensiaalse kliendi, et keelt ei oskand. Eesti keelse giidi pidi saama siis kui eesti grupp täis tuleb. Nelli oli giidi nimi. Muidugi ei tähenda see, et ta oma tööd halvasti teeks.Ilmselt vene grupile lausa idelaane, sest mõistab ka türgikeelt rääkida. See ei ole kaebamiseks, vaid teadmiseks.