Cuscost Limasse bussiga

Tere

Oskab keegi öelda kui kaua sõidab bussiga Cuscost Limasse. Kui palju võiks olla pilet hind (kas on oluliselt odavam kui minna lennukiga) ja kas on otsebussid või tuleb kusagil ümber istuda.

Ka huvitavad mind bussipiletite hinnad üldse Peruus. Kui odavad need ikka on. Tean, et bussides võib olla 4 erinevat varianti mugavuseks ja seega ka hinnad erinevad. Samas mind huvitab pigem üldisem hinnatase.

Ette tänades

Kui sa sõidad Cruz del Suri cruzeroga, siis see hind tuleb enamvähem sama kui lennukil, võimalik, et isegi pisut kallim. Bussipiletid üldisemalt on vahemikus nutuselt odavad kuni nutuselt kallid :D. Cuzco - Urubamba maksis vist 4 soli (kohaliku bussiga nn "koos kandadega") Nazca - Lima maksis vist 400 soli (Cruz del Sur koos lõuna ja õhtusöögi ning "inflight" bingoga). Pileteid mul enam alles ei ole, seega ei saa kindlasti väita, et hindu õigesti mäletan. Kui sa tahad vahepeal peatuseid teha siis on mõtekas bussiga sõita (Puno oli päris tore, Arequipa oli üldse kõige sümpaatsem linn kus ma Peruus käisin, Nazca oma joontega etc.). Kui sul on vaja Limasse lihtsalt saada, siis lenda, isegi kui sa maksad rohkem, siis sa säästad poolteist päeva aega sellega.

0
0

x

0
0

suured tänud vastajatele. Ilmselt otsustan lennu kasuks.

panin mingi esialgse plaani kokku. Peamiselt LP ja eestikeelsete reisikirjade abiga. Oskab keegi kommenteerida, et kas tegu on väga utoopilise plaaniga või on ja vabalt teostatav. Kavatsen reisida ühistranspordiga ja ei oska sõnagi hispaania keelt... Midagi väga ette ei viitsi plannerida (välja arvatud lennupiletid ja ilmselt ka sõit Ballestase saartele kui vähegi saab)

29.aug - 30.aug Eesti - Lima-Paracas 31.aug Paracas 1.sept Sõit Islas Ballestas (Ballestase saared). 2.sept Nasca 3.sept Nasca – Camana Kuidagi peaks saama Cotahuasisse? 4.sept Canon del Cotahuasi – maailma sügavaim kanjon. – kuidas sinna saada. On keegi seal omal käel käinud? 5.sept Arequipa 6.sept Kuidagi peaks liikuma Colca kanjoni poole. 7.sept Colca kanjon. Chivay väikeküla on lähim punkt kanjononi, kus käiakse kondoreid vaatamas. Chivays on ka hea võimalus ujuda vulkaanist sirisevas soojas mineraalvees 8.sept Tagasi Arequipass ja ettevalmistused El Misti otsa ronimiseks 9.sept El Misti otsa minek (5822 m) 10.sept Sõit Punosse 11.sept Titicaca järv. Näiteks Isla Taquile 12.sept Puhkepäev??? 13.sept Sõit Cuzcosse 14.sept Sacred Valley 15.sept Machu Picchu? 16.sept Machu Picchu? Putucusi mägi? Tagasi Cuzcosse 17.sept Lend Limasse?

Ja sealt edasi lend Iquitosse?

Jam kuidas saada Canon del Cotahuasi – maailma sügavaim kanjon. On keegi seal omal käel käinud? Mingidki juhised.

ette tänades

0
0

Midagi jääb sul sealt vahelt kindlasti tegemata, Peruu bussid on meeldivalt aeglased, eriti kui sa sõidad mere äärest üles mägedesse. Ma ei tea küll mäkke ronimisest midagi, kuid mulle tundub, et aklimatiseerumiseks on sul vähe aega. Tegin ise enamvähem sama trajektoori (jättes välja kõik kanjonid, ja Paracas + Isla Ballestas läbi) + Iquitos 28 päevaga ja oli ikka jube sebimine. Äkki oleks sul mõistlikum see ring teist pidi teha? Ehk lendaksid Limast Cuzcosse, aklimatiseeruksid seal alguses Sacred Valley külastamisega (Pisaq on kohtu kuhu ma tahaks uuesti minna näiteks ja Ollantaytambo) pärast seda on kanjonid ja El Misti füüsiliselt oluliselt lihtsamad. Tagasi tulles saaksid loominguliselt asju vahelt ära jätta, kui aeg hakkab näpistama, sest Iquitos on küll koht, kus tuleks vähemalt paariks päevaks ära käia.

0
0

x

0
0

Kas ma saan aru, et sa soovid Iquitosest dzunglisse minna? Sel juhul soovitaksin sul jätta see kõrvalepõige ära- tundub, et ülejäänud marsruut on sul ikkagi lõuna pool ja valida sealtkandist mõni dzunglisse suundumise koht. Ise valisime Puerto Maldonado. Samadel põhjustel mis kalle2, soovitaksin alustadagi oma rännakut dzungliga. Ega ma muidugi ei tea- ehk ongi sul just erisoov Iquitose kaudu dzunglisse minna. Hindu ma enam ei mäleta, aga valisime Cuzcost Limasse jõudmiseks bussi. Ilmselt sai meile siiski otsustavaks rahaküsimus. Ilmselt seal siiski hinnavahe bussi kasuks oli. Buss sõitis muidugi meeletu aja ja ületas paar tundi ettenähtud aega, aga samas oli mugav ja noh... Ütleme, et elasime üle:) Liigitame selle elamuste lahtrisse:) Alustasime oma reisi plaaniga Eesti-Lima-Iquitos, aga koha peal muutsime sujuvalt ümber Lima-Puerto Maldonado ja siis hakkasime sealt kesk-Peruu poole tagasi harutama. Mägine piirkond jne. Tagasiteel saab ju tõesti midagi vahele jätta, kui ei jõua. Näiteks olin väga vaimustavaid kirjeldusi lugenud Ballestase saarte kohta, aga kohapeal veidi pettusin (ehk olid ootused liig suured) nendes massiekskursioonides. See on muidugi puhtalt mu isiklik arvamus.

0
0

Kuna ütlesid, et ei oska sõnagi hispaania keelt, siis väga soe soovitus- osta eesti-hispaania vestlussõnastik. Hääldusreeglid pole ülikeerulised ja natukesestki oskusest on väga suur abi.

0
0

Suured tänud kõigile vastajatele! Sellest kõigest on mulle väga suur abi.

Igatahes teen oma plaani risti vastupidiseks. Seega kavatsen lennata otse Limast edasi Cuscosse. Iquito tahaks päris retke lõppu jätta ja seal niisama vedeleda. Minna tahan sinna eelkõige looduse pärast, sest olen linnuvaatleja ja seal on väga põnevaid liike ja linnukohti. Siin on mulle küll soovitatud Iquitosest alustada, et saada aklimat. Peruu aklimati saaks kindlasti väga hea, kuid kõrguse aklimati vist ei saa, sest see ju dshungel ja kõrgus merepinnast 110 m umbes. Cusco ise aga umbes 3600 (ma ise olen varem olnud vist 3000 peal kõige kõrgemal). Seega proovin siis seal saada aklimati. Alguses niikuinii väga rabeleda ei kavatse, sest see sinna ikka meeletu pikk sõit ju. Alguses tahtsin Machu Picchu jätta retke kõige lõppu efekti pärast, kuid nüüd saan selgelt aru, et ülevalt alla sõita on mõistlikum ja nii saan oma plaani paindlikult teha, sest kõige tähtsam asi on juba alguses tehtud.

Colca kanjon jääb ilmselt ajapuudusel ära. Ballestase saared tahaks ka kindlasti teha ja kui leian sobiva, siis isegi pelaagilise ookeniretke - eelkõige lindude pärast. Neil peaks seal olema ka ookeaniretki, mis lähevad kuni 20 km kaldast. Olen korra teinud Vaiksel ookeani 50km pikkuse retke kaldast väikse paadiga ja see oli meile suurim looduseelamus üldse. Eelkõige lindude pärast, aga ka vaalad, delfiinid jms elukad olid väga toredad ja väikesele paadile väga lähedal.

Esmaspäeval ostin endale vestlussõnastiku ja kaardi. Seega hädapärane olemas. Siia kirjutasingi postituse seepärast, et LP järgi võtaks selline "gringo retk lõunasse" aega 2 nädalat. Aga kui ma kaarti hakkasin vaatama, siis see tundus mulle kahtlane juba. LP kaart pole muidugi suurem asi - annab vaid üldpildi.

Suured tänud veelkord kõigile vastajatele!

0
0

ja seal VÄGA palju bussidega reisinud. Plaan on Sul tore, ja ilus reis tuleb. Aga ma soovitan soojalt - ära bussi pealt kokku hoia - odavamad bussid peatavad tee peal suvalistes kohtades ja võtavad inimesi peale, paljud neist - noh olgem ausad - on ikka väga kahtlane seltskond. Võta hea ja mugav buss. Ise reisisin palju öösiti, et aega kokku hoida - see on ka nii või naa, bussijuhid kihutavad hirmsati ja aeg-ajalt kukub neist mõni kuristikku. Usalda sisetunnet ja ära reisi odavate bussidega. Mõnikord kartsin ikka väga väga. Aga NB Peruu bussijuhid ei kima nii hullult, kui Ecuadoris - kui see lohutab.
Millal Sul minek on? Ise lähen uuesti juunis. Kui elad Tallinnas, võime ka kokku saada ja võin täpsemalt nõu anda.

0
0

Colca kanjon on muidugi super, aga võtab väga palju aega, et sinna jõuda. Üldse on kogu Peruu super, ainult, et vahemaad võtavad reisimiseisu ära. See, et bussid paar tundi hilinevad on normaalne, arvestades mägiteid ja teeolusid. Näiteks tipptunnil Lima linnast välja jõudmine võib võtta rohkem kui 3 tundi aega. Ise kogetud.

0
0

Vabandust, et kuupäevade kohta küsisin, Sul on need kõik olemas.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased