de facto viisa

Ma tean et seda teemat on olnud ning ma lugesin need labi, aga yks asi jai mulle ikka nati arusaamatuks. Kusimus siis oleks, et kas need inimesed kes seda viisat Austraalias on taodelnud olid eelnevalt WHV-ga seal? Endal oleks plaan ka seda taodelda ning ei ole kindel kas ma saaks seda Eestis olles yldse teha st ei ole veel aasta koos elanud kui tahaks hakata taotlema. Aga jah kui keegi viitsib sellele vastata oleks vaga tore:) . . . . Toimetus lisas mõned suurtähed ja kirjavahemärgid, kuid muud düsgraafilised vead jäid originaalsuse säilitamise mõttes parandamata.

ei ole sul küll viisat vaja. Au on nüüd ju viisavaba. Kui aga tahab natuke ka raha teenida kuskil farmis vmt, siis on sul vaja WHV.

De facto viisat võib taotleda nii onshore (Austraalias) kui ka offshore (väljaspool Austraaliat). Taotlemise üks põhitingimusi on, et suudate tõestada, et olete taotluse esitamisele eelnenud 12 kuud koos elanud ja suhtes olnud (ühine elukoht, finantsid jms.). Kui kooselu pole olnud, siis aitab jah kui minna Austraaliasse WHV-ga ja siis 12 kuu möödudes anda sisse avaldus de facto jaoks. Aga nagu öeldud, see 12 kuud kooselu peab olema tõestatav ja interdependent. St. peaks olema ühine üürileping, pangaarve, jagatud kommunaalkulud jms.

Tundub, et DIAC (Austraalia migratsiooni asutus) peab eelkõige tähtsaks seda, et 12 kuud oleks koos elatud, suhe 2 inimese vahel võib olla ka olla kauem kestnud. Olen ise sama asja läbi teinud,kus suhe oli kauem kestnud, kuid koos elatud vähem kui 12 kuud ning sain partnerile de facto viisa.

Mina ja mu partner läksime riski peale välja, et teada saada kuidas protsess tegelikult käib :). Kui rahast pole kahju (viisataotluse tasust, mida viisa keeldumisel tagasi ei saa), siis võid proovida ka varem, kuid kui puudusi hästi põhjendada ei oska, siis arvatavasti keeldutakse viisa andmisest.

:D tanud vastuste eest peabki WHV tegema...kuigi meil on vist natukese raskem kooselu toestada kuna elame/elaks tema vanemate juures ja meil yhesonaga arveid yldse pole heh Anyway, aitah veelkord, sai selgemaks koik:)

Meeldiv, et said oma küsimusele vastuse.

Loodetavasti järgid Sa oma tulevikupostitustes ka trip.ee postitusreegleid, et toimetus ei peaks igat Su postitust grammatiliselt ja keeleliselt redigeerima.

Tänud ette!

Muidugi on see väga tore, et sa oma vastuse kätte said.