Deklareerimine - fotokas, kaamera, läpakas

tere

Reis läheneb ja järjest rohkem tekib küsimusi. Kas nimetatud asjad tuleb deklareerida sinna minnes või mis summas peab seda tegema?! Mõte oleks ehk kaamera hoopis kohapealt osta, aga kas ehk siis tuleb hiljem tolli maksta?! Samas fotoka ja läpaka võtaks kaasa, kuidas sellega lood on?

No panic. Mitte kui midagi ei tule deklareerida kui see on omaks tarbeks ja mitte edasimüügiks. Tagasitulles võib tekkida probleem ainult juhul kui on originaalpakendis ülikallis toode. Eesti piirivalve armastab nuhkimisega tegeleda, Riia lennujaamas ei huvita sinu koti sisu kedagi.

Tegelikult ma kahtlen, et teie reis USAst otse Tallinna või Riiga tuleb. Ju ikka algul maandub Londonis või kuskil mujal. See jääb teie piiriks Euroopa liidus ja deklareerimine toimub seal. Mida sa Londonist tulles siin Euroopa liidu sees vead, ei ole enam eriti eestlase ega lätlase asi.

Riias nokivad küll - kogemus Türgist tulles.

Lennates NY - Helsingi, ei ole ennem tolliga pistmist, kui alles Eestis. Kui just ise ei taha Soomes lennujaamast väljuda.

suusad.ee jutt kehtib ainult sel juhul kui pagasi vahepeal välja võtad...kui pagas liigub otse, siis oled Tallinnas naksti meie "haigete" tolliametnike hambus.

Haiged on nad jah, kohe haiglaselt haiged :S

Void vabalt kaasa votta. Oma isiklikke asju sa ei pea deklareerima. Kui tahad siit poolt kaasa osta, siis kui sa just hulgi ei osta, pole hullu. Aga siiski, soovitan ka, mitte originaal pakendisse jatta (votakski nagunii palju ruumi ara).