Develi Alanyas

Tere,

sooviksin teada infot Alanya ja hotell Develi kohta ja selle lähiümbruse. Kas seal lähedal on palju söögikohti (mis hindadega?), shopinguvõimalusi (või kus on parim oste soovitada Alanyas) ja milliseid kohalikke reisibüroosid soovitaksite (või otest reisikorraldajat), et külastada Aquaprki ja jeep safarit ja mis oleksid veel head ja külastamsiväärt ekskursioonid? Ning kust on osta kõige mõttekam Türgi sauna külastus? Ja kui palju antud ekskursioonid maksavad?

Kas on mõttekam kaasa võtta sinna eurosid või dollareid, või vahetada kohe hoopis Türgi liire?

Ja kui palju kulub keskmiselt restoranides söögi peale raha?

Kuna ees ootab mind esmakordne sõit Türki, siis olen suhteliselt puhas leht ja loodan, et abivalmid kaaskodanikud jagavad lahkelt informatsiooni.

1
2

Alania armas suuruselt nii Tartu sarnane linn.Sopata palju ja igal pool-ainult alati KAUPLE,sest Sulle määritakse sõna otseses mõttes kõike pähe.Iseenesest õige ärimaailm,kui tahad midagi müüa.Marketis hinnad suht meie hindade sarnased,samuti bussiliiklus-odav.Kõik,mis puudutab turiste kallis!!! Vett võid osta Eestist kaasa,kuna vesi hotellides väga kallis!Super-ekskursioon on Roheline Kanjon(täielik muinasjutt,söök,jook juba laeval hinna sees) Ühendu Novatoursi esindajatega.Raha kõige parem euro ja kohalik liir(YTL).Noh dollariga ka saab.Sauna küsi tänavalt ja kauple ALATI.Develi aga pidi suht jama olema-süüa EI SAA.Kesklinnas on jogurtikebab väga hea ja kalarestoranid! Veelkod alati KAUPLE ja jälle KAUPLE! Toredat reisi! Perek.Västrik Tartust (käisime ise juuli lõpus Alanyas)

0
0

olen käinud Türgis 3 korda ja minu arvates käib seal kauplemine ikka peamiselt dollarite, mitte eurodega, sest nad arvestavad kurssi suht üks ühele ja seega on turistile soodsam kasutada dollareid. Näiteks kui suveniiri vidin maksab näiteks 1 dollarit siis on ta ka eurodes 1 euri, sest sentidega seal ei jamata. Kurss on aga soodsam ju dollaril -seega soodsam tuleb dollarites osta!. Veelgi soodsam on vahest liire kasutada - jällegi vahetuskursi vahe tõttu. Hindade arvutamisel seal ju arvuteid ei kasutata, vaid öeldakse peast. seega võta kaasa peamiselt dollareid ja igaks juhuks natuke eure (piiri punktis võivad nad nõuda just EURosid). Kohapeal vaheta osad dollarid liirideks, sest liirides on reeglina kõige soodsam kaupu osta.

0
0

aga mul on kirjas, et develis on hommikusöök hinna sees? mismõttes süüa nagu ei saa? kas EI OLE midagi võtta või lihtsalt seal ikkagi ei saa süüa?

0
0

Minu lapsed tulid teisipäeval sealt develist.Nad on tudengid ja jäid reisiga väga rahule.Develis said hommikusöögi küll.Liha just polnud, aga ütlesid, et selle palavaga rohkem ei tahtnudki. Hotell oli hea koha peal, mõni minut randa jne. Ära muretse võta vabamalt, lähed ju puhkama.

0
0

Käisin augustis ja just Develi hotellis.täiesti normaalne hotell,hea asukohaga, rand, linn- kõik käe jala juures! hommikusöök: juustusaiad meega ja arbuus- maitsev. Õhtul võid ka süüa, aga kallis, sama raha eest saad restoris palju uhkema kebabi.Ümber nurga teiselt tänavalt saad osta rull kebabi, maksis vist 3 liiri, restoranis 17.Kondentsioneeri eest tuleb eraldi maksta, nädal oli 60 liiri.Sadamas on mõnus kohvik, vaade merele, kui kolm õhtut seal kohvi jood, saad sooduskupongi restorani. Kõik ekskursioonid võid osta tänavalt reisibüroodest ja palju odavamalt Rafting on super! Küprose reisibüroost(tänavalt) 25 liiri, Novatoursist 35 eurot! Head reisi!

0
0

Keegi siin soovitas Eestist vett kaasa võtta, no ma ei tea :D.

Kui Tallinna kraaniveega oled harjunud, ei ole see hotellikraanivesi oluliselt hullem. Kui kohalik kraanivesi ei meeldi, siis poest ostes saad 0,5 ja 1,5 l veepudeli kätte vahemikus 35 - 70 kurušit. Loomulikult on ka kallimat vett, sh hotellides.

Develi hotell mu oma kogemuse järgi on väike armas hotellike, suht askeetlik, aga puhas ja samas on kõik vajalik olemas. Nii et kui eesmärk ei ole just nädal otsa hotellis lesida ja õgida, siis Alanyas asukoha mõttes on see hea valik.

Paljudele Su tõstatatud küsimustele leiad vastuse, kui loed varasemaid postitusi. Lihtsalt toksi otsingusse sõna "Türgi", "Alanya" vms ja voila! kasulikku infot kui palju :)

Head reisi!

0
0

konditsioneeri eest 60 liiri lisatasu, see on ju hullulut kallis. Ise olin loteriiga juulis Antalyas 2hotellis, kus konditsioneer oli hinna sees, ilma selleta oleks küll ära lämbunud, kahel päeval viskas seal ikka 45 kraadi väljas. Nüüd õnneks enam nii palav pole. Kahjuks pole nüüd enam nii odavaid loteriipakkumisi, nagu oli juulis 3790,- loteriiga 2 hotell koos hommikusöögiga. Tahaks ise ka veel oktoobris Türki tagasi minna ja ka just Alanyasse ja Develi hotelli. Türgi on väga ilusa loodusega maa, inimesed ka normaalsed, pole midagi pealetükkivad.

0
0

aitäh kõigile vastajatele :)

0
0

No selge see,et nipalju kui inimesi-niipalju ka erinevaid arusaami.Kuid,kui 3800.- eek ja ainult hommikusöök(kuklike jne.),siis mida te kostate 5999.- kui on hommiku-ja õhtusöök sees rootsilauaga.Ise ostes lähebju kallimaks nädal aega ja juua tahad ka eriti kui temp.on ca 40-45 C.Loomulikult minnakse sinna randa,päikest,loodust nautima-mitte hotellituba.Siiski vaidlen vastu eurodega saab igalpool kaubelda dollarites mitte ja loom.YTL-s. Käi seal,kus kohalik rahvas ja saad megaodavalt!Ja ööklubid,soppamine-turg vabalt! HEAD REISI!

0
0

Veel niipalju Antalya ja Alanya on kaks eri linna.Antalya turismimeka,seega ka rohkem rahvast jne.,ka muulasi.Alanya rahulik-mõnus.KRAANIVETT aga ei soovita keegi kuskil reisidel juua(kes see tropp oli)??? Võib aga...

0
0

Hotell Super asukohaga-kõik käe jala juures.Hommikusöök on tõesti askeetlik aga kõhu täidab.Hotelli personal hästi sõbralik ja abivalmis.Üks suur pluss,et hotelli tohib viia marketist ostetud vett ja sööke[eriti koogid on seal superhead],sest paljudes hotellides on see keelatud ja rahvas pidi kogu aeg tegelema toidu peitmisega.Hotelli kõrval-vastas on kohe kohalik turismibüroo,kust me võtsime enamus ekskursioone.Veepark on kohe hotelli taga.Kui tekib küsimusi siis [email protected]

0
0

develi on hea asukohaga hotell.rand on siinsamas sadama piirkonda ka u 20 min jalutada seal asuvad ka enamus ööklubisid.hotell on vaikses põiktänavas,toad puhtad hommikusöök on tüüpiline türgile juust,muna.tomatid,kurgid,oliivid,dzemm ja ega palavaga ju rohkem taha ka.söögikohti on aga linnas piisavalt kui tahad õhtust süüa.hotellipersonal oli küll väga sõbralik ja abivalmis,jäin väga rahule,kes luksi otsib valigu midagi muud.

0
0

Develi hotell on heas kohas, aga tegelikult ei ole see nii roosiline midagi, toas pead sa maksma konditsioneeri eest lisaks 35 EUR i, telekat ei ole paljudes tubades, suvel kui meie seal olime ei olnud sooja vett päevad läbi ja kellele sa kaebad, siis linad mis vahetati olid augulised ja käterätikuid ka ei vahetatud lihtsalt pandi korda ja uuesti käiku ! Mõelge siis kas tahate sinna minna.

0
0

tõesti, kui Türki puhkusele minnes prioriteediks on televiisorivaatamine, siis tuleb kindlasti valida hotell, kus televiisor on olemas (vabandust iroonia pärast but it was stronger than me). Sooja vett tõepoolest ei pruugi olla kohtades, kus kasutatakse päikeseenergiat ja päev läbi on pilves. Konditsioneeri eest tuleb minu teada tasuda enamikes Türgi hotellides (kallites hotellides siiski mitte). No ja odavates hotellides nad ei vahetagi linu iga päev. Siin ju on enne mitmel korral rõhutatud, et luksuslikke tingimusi sealt ei maksa otsida - seega milleks selline draamatekitamine? Ilusat puhkust sinnaminejatele :)

0
0

Kui sa ise pole nendes kõikides hotellides ööbinud siis ei maksa ilkuda nende kallal,kes seda teinud on,eksole.Kui keegi mainis teleka puudumist toas siis ta lihtsalt konstateeris fakti mitte ei virisenud.Ööbisime ise 4* hotellis kus toa minibaaris oli ainult mineraalvesi ja sedagi kellegi eelmise külastaja jäetud.Mainisin seda üldse esimest korda siin tripis ja ei virise selle üle.Püüa sinagi edaspidi tolerantsem olla ja seda põhjuseta kriitikat vähem teha ...

0
0
1
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased