Soovin see suvi minna mägimatkale ja ronida Dolomiitidesse

TereSoovin see suvi minna mägimatkale ja ronima Dolomiitidesse. Eelmine aasta sai käidud Sloveenias Triglavi rahvuspargis ronimas. 5 päeva mägedes, 4 tippu, kaasaarvatud Triglavi enda vallutus. Pole kaugeltki professionaal aga mitte ka amatöör päris. Loodan leida siit asjakohast infot ja soovitusi. Kõrgused võiks jääda 3000 m ümber +/- aga võiksid olla põnevad.Mida peaksin sellise plaani juures teadma ja millega arvestama!Aitäh

Eelkõige otsin informatsiooni, mis võiks olla abiks raja valikul. Soov oleks veeta mägedes 4-5 päeva. Millised on ööbimis võimalused? Kuidas osata valida rada, mis oleks ühelt pool matkav aga teisalt pakuks ka reaalset ronimist? Või on leida mingi konkreetne sait, mis võiks abiks olla. Olen omal käel uurinud aga natuke segaseks jääb ikkagi, sestap mõtlesingi küsida siit, kuna tean, et siin leidub palju tripikaid, kes on seal ehk seigelnud! Sloveenias mägedes viibisin 5 päeva, sai ronitud 4 tipu otsa ja kokku kujunes matk 90 + km ja selline koormus oli just jõukohane, kuna ei tegele sellega igapäevaselt. Mägironimine tuli plaaniväliselt tookord aga kogu ülejäänud reisi panime paika just siit leitu põhjalt, ka Horvaatiat külastades! :) Ette tänadesMarek

0
0

Lihtsaim on minna mõne grupiga, näiteks Nipernaadi käib seal enam-vähem igal aastal: https://nipernaadi.ee/itaalia-marmoladaKui siiski ise minek, siis ööbimiste koha pealt on kaks võimalust:- Oled "all" mõnes kämpingus ning iga päev lähed mõnda erinevat rada ronima. Ilma autota on see päris raske, sest radade algused jäävad kaugele; mõned bussid küll liiguvad, kuid harva ja vähestesse või ebaobivatesse kohtadesse; ning kämpingust jalgsi alustades on võimalused väga piiratud. NB, üheks variandiks radadeni jõudmisel on ka tõstukid (paljud neist töötavad ka suvel).- Või siis lähed ära "üles", ööbid mägionnides ning liigud onnist onni. Pole just odavaim lõbu, aga teisest küljest: kämpingus ööbimine, iga päev tõstuki- või bussipiletite ostmine ning suure osa päevast selle peale kulutamine, et põnevamate kohtadeni jõuda, pole ka just mõistlik. Ning igale poole ilma üleval ööbimiseta ei jõuagi. Sellisel juhul võid valida ka mõne väljakujunenud matkaraja - mälu järgi Alta Via 1 jt; kaks rada (ferratadega ja lihtsam) on ka Brenta dolomiitides.Metsikult telkimine on sealkandis keelatud.Planeerimise osas võid eelnevalt Internetist kaardid ära tellida, näiteks Tabacco 1:25 000 (1:50 000 on täielik kräpp minu hinnangul). Seal on omajagu käidud, ehk leiab ka Eestist kasutatud kaarte, kui küsida nt matkafoorum.net-ist või Nipernaadist.

2
0

Väga hea. Sellist infot ma otsingi. Igatahes suured tänud esmase info eest, püüan nüüd siis sellest lähtuvalt edasi liikuda! Abi oli suur! Plaanin ööbida mägedes, nii sai ka Sloveenias tehtud ja liikusime majast edasi!

1
0

Mitmeid matkaradu leiad ka siit:https://www.sentres.com/en/south-tyrol/mapKaardid, kirjeldused jne.

2
0

Tänan!

2
0

Marmolada võiks ju ka möödaminnes vallutada. Ise ronisin tippu 1997. aastal.

1
0

Mõned mõtted veel. Dolomiitides keerleb matkamine suuresti Via Ferratade ümber ning need ongi paljudel eesmärgiks. Muidugi saab ka lihtsalt niisama, ilma ronimata, matkata, kuid siis peab hoolega marsruuti planeerima, et tee peale mõni lõik ei satuks, mida ei suuda läbida. Seega soovitaks esimese asjana välja mõelda, kas ja kui palju tahate ronida. Ferratade jaoks on mõistagi varustus vajalik.Kaartidele on kantud vaid ferratade nimed, mitte raskusastmed - hea oleks enne kohale minekut Internetist või kusagilt mujalt järele vaadata, mida see rada endast täpsemalt kujutab. Muidu kohapeal selgub, et tegemist on mingi eriti lihtsa lõiguga, kuhu poleks olnud mõtet tullagi; või vastupidi, rada on liiga keeruline.Kirjutasin, et "üles" ära minnes saab ööbida mägionnides (Rifugio). Tegemist on hotellidega, saab süüa ja hädapäraselt pesta; soe dush on juba selline luksus, mida igalt poolt ei leia. Hinnad ootuspäraselt kallid. Tipphooajal võib olla vajalik voodikoha garanteerimiseks koha broneerimine, võib lihtsalt poole päeva pealt hotelli ette helistada. Minu teada öömajata kedagi ei jäeta ning siis, kui voodikohad otsas, saab kusagil põrandal ööbida. Vajalik on enda voodilina kaasa võtmine (kergest sünteetiliselt materjalist õhuke lina, mis on magamiskoti moodi kokku õmmeldud).Lisaks on mägedes tasuta lihtsaid ööbimiskohtasid (bivacchi, bivacco). Reeglina on need jubedad metallkuudid, mis eriti ööbima ei kutsu. Plusspoolel on see, et neid on mägedes tihedamalt kui Rifugiosid ning nii saab marsruudi valikul olla palju paindlikum. Mõistagi tuleb kaasa võtta magamiskott ja matt ning ka midagi süüa ning raskem seljakott võtab matkanaudingut vähemaks.Nüüd läksid ka endal mõtted matka peale.. On veel huvilisi?

2
0

Suured tänud fafafa.....näib, et sa oled asjaga väga hästi kursis. Uuriksin võimalusel veidi lähemalt, et osata paremini planeerida. Lähen juuli 2-4 nädal Sloveenia Itaalia reisile.

0
0

Reisin autoga...nagu eelmine aasta. Rohkem liikumisvabadust

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased