Dolomiitide tee Itaalias

Tere!
Soovin küsida arvamusi nendelt, kes on käinud Itaalias Dolomiitide teel sõitmas-matkamas!
Soovime sellel suvel minna seda avastama, aga oleme lõhkise küna ees, kuna ei tea, kumba teed valida!

Dolomiitide tee kulgeb kirjelduste järgi mööda teed nr SS241 ja see tundub olevat väga põnev, kuid...
Alates Canazeist kuni Bolzanoni näitavad kaartid hoopis ilusa vaatega teed nr SS242
Ehk siis kas ülemine või alumine tee?

Kas kellelgi on kogemusi/elamusi nende teedega jagada?
Aitäh
Tiina

Mõlemad on ilusad, nii Costalunga (241) kui Sella (242). Veel on väga ilusad Passo Giau, Falzarego, Gardena, Campolongo, Pordoi, Fedaia.

Siin üks võimalik kaart, millest lähtuda:

http://www.mototurismodoc.com/tour-in-moto/tour-moto-scheda.php?recordid=227

Kui valida küsitute vahel , siis mina valiks 241. Huvi pakkuv võiks olla Carezza järv, mida peetakse ilusaimaks ja ka nimetatakse vikerkaare järveks.
Ühinen ka eelkirjutaja soovitustega.
Tegelikult huvitab, millist marsruuti tervikuna kaalute ning millisest ilmakaarest: idast läände või vastupidi ?
Ise sõitnud alljärgnevalt sellist marsruuti eksperimentaalselt , sest sai "kogemata" valitud "vale" tee. Samas tuleb tunnistada, et elamused ei jäänud mitte kehvemaks kui SS48 / SR48 sõites.
A22 (Ora) - SS48 kuni Canazei - siit saigi mindud "valesti" SS641 peale, samas mitte vähem elamuste rohke, kuna sai sõita suht Marmolada mäe lähedalt ning esimeseks elamuseks Passo Fedaia, kust fantastiline vaade ida suunal. Samal teel järgmine põnev koht Sottoguda nn kanjon. Matkatee kuhu kahjuks ei jõudnud, ühendab Malga Ciapela' t ja Sottoguda Palue't, tundus vägagi põnev koht. Pärast seda suutsime jälle "valesti" minna ehk läbi SP20 Selva di Cadore peale ning sealt üles - SP638 peale. No see oli elamus, mis tipneb Passo Giau' ga ning mida peetakse ka motomeeste kuruks aga me ronisime sinna väikebussiga. Sealt allasõites jõudsime lõpuks SR48 peale ja Cortina D'Ampezosse, mida mööda oleks soovinud just alates Canazeist sõita, no läks teisiti ja mitte sugugi kehvemini. Lihtsalt ajaline kaotus tundus olema suurem kui planeeritud. Sealt jätkasime Dobbiaco suunal SS51, sest ajaline faktor hakkas liiga tegema, muidu oleks valinud tee ümber Kristalli mäe. Kuid SS51 oli samuti väga ilus ja mõnevõrra rahulikum/tasasem.
Edasi ootas meid Austrias Kõrg-Alpi tee, mida tingituna marsruudist sõitsime ka nö "tagurpidi" - lõunast põhja poole. St enamasti sõidetakse põhjast-lõunasse, kuna põhjapoolsed serpentiinid on oluliselt kangema kraadiga ja neid on tõusuna lihtsam võtta, alla tulles sealtkaudu saavad pidurid hirmsat vatti nagu meil juhtuski. Olgugi, et mootoriga pidurdust kaasa aidates ei saanud üle paari-kolme nõelasilma ülemises osas korraga teha. Teiseks: põhja pool õhtupoolikul jää oht, mida saime ka kogeda, võttis väheke õõnsaks küll.

Elan ise Lõuna-Tiroolis, Bruneckis/Brunicos -- kui külalised käivad, siis olen neid viinud kas sellele ringile:

https://www.google.com/maps/d/u/0/viewer?mid=1aCZGcEfL-p-RaFTPC6OvWvp1W04&hl=en_US&ll=46.50075495643624%2C11.594523499999923&z=11

või siis minu enda maitse järgi ilusam (ja kodule lähemal) olev WÜRZJOCH UND PUSTERTAL ring, mille kirjelduse leiate siit: http://www.suedtirol-travels.com/autotouren-autoreisen.html

Aitäh kõigile vastajaile. Sain mõtlemisainet natuke juurde!

Toredaid seiklusi!