Dominikaani Vabariik

Vaatasin siin tripis postitusi, aga päris sellist vastust, mida otsin, ei saanud.
Plaan minna kaheks nädalaks veebruaris Dominikaani. Kui läbitavad sihtpunktid oleks Santo Domingo, Punta Cana ja Puerto Plata ükskõik, millises järjekorras, siis milline sihtpunkt oleks kõige parem rannapuhkuseks? Kuidas liikuda ühest punktist teise? Kas on üldse mõistlik sellist marsruuti püstitada ja kus oleks kõige rohkem midagi vaadata? Arvestades, et surfajad või muu veespordiga tegelejad me enam ei ole, siis kõik muu, mis vaatamist vääriks, huvitab rohkem.

Uuemaid postitusi kahjuks pole, aga ehk loeb keegi, kes varem käinud ja on hea nõuga abiks.

kaidud septembris, olime Punta Cana-Uvero Alto ja La Romana kandis. Kuna reis oli lastega, siis eriti ringi me ei kainud, enamasti "resortis". Motlesime kull, et voiks Santo Domingos ara kaia, aga vahemaad on paris pikad ja transport vaga kallis. Naiteks kord kaisime kaubanduskeskuses, 20min sinna ja tagasi, maksis 50 dollarit. Kui soovid transporti, siis soovitan Dominicanplus.com, jaime vaga rahule, koik toimis vaga hasti ja ule sellegi, nimelt pidime La Romanast edasi lendama aga seal polnud uhtegi lendu, autojuht kusjuures laks kohe asja uurima ja viis teise lennujaama. Olime Catalonia Punta Cana resortis, vaga hea ja ilus, teine oli Sirenis Aquagames Uverop Altos, mis oli ok, aga siiski meeldis vahem, viimane resrt La Romanas Be Live Collection, mis jaab teisega vorrel;des Kariibi mere aarde, ja rand palju parem, seega soovitan seal ka ara kai, kui rannapuhkust soovid. Vaatamisvaarsusi eriti palju Dominikaamis pole, sain kohaliku tuttavaga kokku, kes ei soovitanud uksi ringi liikuda

Tänud vastajale. Hakkan juba kahtlema oma valikus. Ainult rannapuhkust kaks nädalat on natuke palju. Ise mõtlesin, et kui peatuda hoopis Puerto Platas ja seal ümbruses ringi vaadata, põhjarannik pidi ilusam olema. Aga samas on kindlasti pealinnas rohkem vaadata. Ehk jagab keegi veel oma kogemusi ja muljeid.

Sai käidud 2013 aasta märtsis ja soovitan soojalt omal käel ikka veidi ringi liikuda, kohalik transport ei ole üldse kallis. Punta Canasasse ei läinud sest see tundus veidi turistikas, kuid kindlasti on ka seal väga ilus ja just siis ainult rannas olemiseks.
Olime 1,5 päeva Santo Domingos, sai kõik vajalikud asjad vaadatud ja edasi sealt läksime omal käel üles põhja Samana poolsaarele. Transpordiks kasutasime kohalikke väikebusse, elamus missugune, kõikjal oldi väga sõbralikud. Olime 3 päeva Las Terrenases ja sealt edasi Las Galerasesse. Mõlemas kohas väga ilusad rannad, , lisaks sai käidud El Limoni küla juures koske vaatamas ja Las Galerases sai ka vaalasid näha, see aga vaid vist jaanuarist kuni märtsini. Kokku olime 10 päeva, oleks kindlasti võinud kauem olla rohkem veel ringi vaadata.

Millisel rannikul soovitate detsembris/jaanuaris rohkem aega veeta ning ringi liikuda, põhja või lõuna? Kas ilm võib olla erinev? Resortides peesitada ei plaani, aga päikest tahaks ikka. Maandume Punta Cana lennujaamas, sealt liiguks kohe edasi, aga kuhu poole?