Dominikaanid ja Covid

Plaanis jaanuaris Dominikaane külastada. Olemas info, et riiki sisenedes covid passi ei nõuta, aga restoranides ja ühistranspordi kasutamiseks peab olema 2 korda vaktsineeritud. Covid on läbi põetud 4 kuud enne riiki sisenemist, aga kuskilt ei leia infot kas läbi põdemise sertifikaati ka aktsepteeritakse. Kust võiks küsida?

Kui vaktsineeritud ei ole, siis saab teha PCR-teste, mis kehtivad seitse päeva. Läbipõdemist väljaspool EL-i paljudes kjohtades ei arvestata. Lähim ja populaarne näide näiteks Suurbritannia.

0
0

Vabandust,et veidi algatatud teemast mööda,aga ei saa aru, kust tuleb nimetus Dominikaanid.Tegemist ju Hispaniola saarel asuva Dominikaani vabariigiga.Olen ka enne tripis märganud,et kasutatakse

nimetust mitmuses-Dominikaanid.Teadjad ehk valgustaks.

5
1

Ma ausalt öeldes tahtsin alguses vastata Dominica kohta. Et mine sa tea, äkki on selles riigis mitu saart. Kõiki neid Kariibi riike peast ei mäleta.

Aga Dominikaani Vabariigi kohta Dominikaanid öelda on sama nagu lennata Kuubadelt Jamaicadele ;)

4
0

No just,olen kaks korda käinud Dominikaani vabariigis ja ei ole täheldanud,et koha peal keegi riigi nime mitmuses kasutab.

Raudselt on riik ühel saarel ja jagab seda Haitiga.

1
0

Hisp keeles mitmuses ei saagi ju öelda Dominican.

OK, saab aga see pole enam hisp keel. 

Ahhh, las olla.

0
1

@ Jupstykk1

Hispaania keeles peaks see olema siiski Republica Dominicana, või lühidalt inglise keelest DR (Dominican Republic).  Kohalikud kutsuvad ka Dominicana’ks - ehk siis hispaania keeles naissoo sõna. Küll aga täiesti arusaamatu, miks seda Tripis kohati mitmuses kasutatakse - ei ole olemas Dominikaani saari (küll nt olemas Kaimani saared jt), vaid üks riik Dominikaani Vabariik, mis paikned Hispaniola saarel. Naljakas, kust see mitmus tekkis

2
1

Hei Liis8686

Otsi Iatast: https://www.iatatravelcentre.com/DO-Dominican-Rep.-passport-visa-health-travel-document-requirements.htm

Siia sisestad reisiandmed ja saad kohe vastuse küsimusele. Meil endal ka jaanuaris plaanis minna. 

Head planeerimist!

2
0

Elan siin. Üldiselt ei küsita enam kusagil tõendit, aga kuna ametlikult on kinnitatud, et peab küsima, siis aeg-ajalt võib juhtuda, et näiteks supermarketis siiski küsitakse.

Euroopa vaktsineerimistõend on mul senini igal pool kehtinud. 

Läbipõdemine ei huvita kedagi, ainult vaktsiin. Aga teisest küljest olen üsna kindel, et tegelikult sobiks enam-vähem ükskõik, mis ametliku välimusega paber..

Aga! Ei maksa ignoreerida, et võltsitud tunnistuse eest on võimalik saada kuni 10 aastat vanglat.

2
0

Aga kui lend Tallinn-Helsingi-Pariis-DV, kas siis tuleb ikka Eestis PRC test teha? DV ju iseenest testi ei nõua , aga teised riigid transiidi korras? Mida rohkem googelan seda segasemaks läheb, kas palun keegi selgitaks, mis loogika transiidi korras on testi tegemisel? Kas tuleb iga riiki eraldi vaadata? Tänan juba ette!

0
0

Loogikat ei ole. Igal riigil on oma reeglid. Kui lennud on ühel piletil, siis Soome ja Prantsusmaa transiidiks testi ei nõua. Pariisis on eelduseks see, et lend läheb samast lennujaamast.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased