Dominikaanist

Reis esialgselt bronnitud, kuid igaks juhuks ootan siit infot inimestelt, kes teavad sihtkohast kas siis oma kogemuste või tuttavate reisimuljete kaudu.

Plaan sõita Puerto Platasse ja seda detsembri viimasel nädalal ja viibida 2 ndl. Kuna kaasas ka lapsed siis pool puhkusest läheb kindlasti puhkamise ja peesitamise peale, kavatseme kindlasti ka lähemad vaatamisväärsused läbi käia. Hinge jäi kripeldama üsna soolane hind, mis on nelja liikmelisele perele 7100 euri. Samas, eks jõulude ajal ongi kõik reisid kallimad, samas tegu All inclusive hotelliga. Samas uurisin, et sama reisi eest tuleb veebruaris ja märtsis käia välja enam/vähem sama hind, ca. 1000 euri pere peale vähem.

Olen vaadanud ilmateateid, et dets. algus tundub seal vihmane, kuidas on dets. lõpp ja jaan.algus? Samas on seal merevesi soe ja ka õhtud, ööd soojad.

Ette tänades :)

Sõltub muidugi hotellist, aga Dominikaani AI oli üks parimaid, mida ma nautinud olen. AI hinnas olid tasuta kõik kohalikud alkohoolsed joogid (valik suurepärane), 4x a´la carte restoranis õhtustamist, muidu 24 h söömis- ja joomisvõimalus. Seega ei tasu eriti hinna pärast põdeda. Kindlasti tasub veel hotellis uurida, milliseid lisasid pakutakse (nad ei kipu kõiksuguseid tasuta asju suurelt välja reklaamima). Meie käisime näiteks ratsutamas ja see oli ka hotelli hinnas sees + mingi osa veeatraktsioone oli tasuta jne. Ise käisin hooaja lõpus ehk siis märtsis ja siis olid ilmad suurepärased.

Hotelliks Gran Ventana Beach Resort

Puerto Plata juures asub suur meremaailm, kus saab delfiinidega ujumas käia, haidega ujumas käia jne. Igast hotellist viivad sinna bussid ja pilet polnud ka kuigi kallis. Samuti soovitan käia River Raftingul (sõit sinna oli tüütu, aga elamus selle eest suurepärane). Kui huvi, külastage ka rummi tehast. Sinna saab iga poole tunni tagant kohaliku giidiga tasuta tuurile. Dominikaani AI ka minu kogetutest parim siiani. Ka hotelli minibaar oli hinnas...

Aasta tagasi Dominicanis La Romanas Hotell Bahia Principe AI ei ole kuskil nii rikkaliku söögivalikut näinud, kogu teenindus oli super, puhtus hotelli territooriumil. Meie hotelli rannas sai sõita pisikeste katamaraanidega ja kanuudega (tasuta)mis on kindlasti lahe tegevus lastelegi ...neid sai võtta siis kui tuju tuli. Kohalikud n n taksod olid minu arust täielik peavalu raha oskavad küsida ja palju, aga kui tingima hakkad siis ingl keelt keegi ei rääkiud enam. Lõpuks meil viskaski üle, et loobusime hotellist väljaskäimisest viimasel ndl. Kohalik elu on päris kirev ja väsitav. Tasub kindlasti võtta ette mingi merereis a la Bounti island, nii nad väidavad et kõik Bounti reklaamid on tehtud Dominicanis. Del este rahvuspark...Puerto Plata jääb põhapoole, et Kariibia meri jääb nägemata. Kui aega on, siis soovitan käia kindlasti lõuna pool Kariibi mere ääres ja just nimelt nendel pisikestel asustamatta saartel. Matkal sinna näete vabas looduses elavaid delfiine:) ja muid mereelukaid. Meile tehti peatusi keset merd madalikel, kus oli 1meetri jagu vett ja saime seal chillida. Nautige! Meeletult ilus koht!

Ca aasta, pisut rohkem praeguseks, tagasi Boca Chical ja AI****, käidud SinuReisikorraldajaga. Väga hea olemine ja toitlustus oli viimase peal. Hotelli poolt olid erinevad ekskursioonipakkumised lisaraha eest. kindlasti tasub kaaluda võimalust sukeldumiseks, kasvõi esmakordseks. Seda tasub uurida eelnevalt.

Gran Ventana on väga hea hotell.Hästi puhas ja ilus, rand ka hea.AI oli tõesti suurepärane,eriti meeldisid hommikused värsked mahlajoogid enda valitud puuviljadest,õhtused grillroad jne.,jne.Õlu on hea,aga kokteilid,mis baarides pakutakse,olid meie jaoks küll lihtsalt keemia.Ainuke joodav oli kohalik rumm koolaga,aga küsima peab Brugali,mis on parim,muidu pakutakse odavat rummi,mis ei maitse. Toad vaatega basseinile on väga ilusa vaatega,aga õhtuti on animatsioon nii vali,et sellega peab arvestama,enne 12 vaikust ei saa. Meie käisime Bacardi saarel,mis oli huvitav reis ja nägi maad. Olime jaanuaris,mis peaks olema suhtelist kuiv aeg,aga saime 14 päevast lausvihma 6 päeval ja veidi vähem veel mõnel päeval.Nii et,ilma kohta ei saa tänapäeval enam midagi erilist ennustada.Aga vesi oli soe,toit oli maitsev ja puhkus tore.