Dubai-Abu Dhabi rendiautoga

Minek märtsi lõpus sinnakanti ja kindel plaan auto rentida.
Küsin-mis kütuse hind,kuda parkimisega(eriti randade juures)
Kas oleks mõistlik sõita ka India ookeani äärde?

Kütus maksis ca 0,47 eurosenti liiter.
Parkimisega probleeme ei olnud.
India ookean suht lähedal, alla 200 km, seega võib sõita ikka.

Auto rentimiseks läheb kindlasti vaja rahvusvahelist juhiluba. Tavalise Eesti juhiloaga autot rentida ei saanud (2015 jaanuaris).
Abu Dhabis on randade juures parklad olemas aga need on tasulised. Kuna takso on odav, siis on tihtipeale odavam minna taksoga randa kui parkimise eest tasuda.

Küsin veel:
Kas mingid kiirtee maksud ka on?
Millised Dubai rannad on?Lamamistoolid-umbrellad ikka on või ja mis hinnaga?Mis kanti hotell võtta-et saaks nii randa,süüa,käiks lähedal ikka mingi melu jne.
Need resordid erarannaga on ikka päris kirved

Keegi ei vasta aga küsin ikka
On kellegil kogemusi GPSi -naviga,kust kaardi saaks soodsalt?Garmin küsib 110.-euri mis päris kirves.Kas kohalik autorent pakub ja mis hind?
Või tuleb üle pika aja paberkaardiga hakkama saada?

miks siis just paberkaardiga, google maps ajab ju ka asja ära kui enne kaart üle käia, siis on offline ka olemas.
Kiirtee makse ei ole, Dubais on 5 Saliku tollipunkti, mille läbmine igas suunas on ca 1 eur, osasi neid annab ka vältida kui väike ring teha. Rendiauto puhul on Saliku kleebis kohe olemas autol ja summa pannakse pärast otsa. https://www.google.com/maps/d/viewer?mid=zOGlmQZF_-Wc.kckqfNn4GZ7I&hl=en_US Toolid jne on raha eest kui on, suur tasuta rand on Jumeiras linna poolt minnes paar km enne Bur Al Arabi, samuti on tasuta Marina Beach, seal parkimine 5 euri tund parklates, aga söida rannaäärt mööda Sheratonist ja Hiton DoubleLTreest mööda ning kohe peale seda on tühermaa, kus saab tasuta parkida ja otse Doubeltree körvalt vabalt randa. Vana Jumeira alguse randa ja Beach parki, mille sildid ka Jumeira alguses Bur Dubai poolt tulles enam ei ole, seal käib järjekordse saare ehitus.
Abu Dhabis Marra info " Abu Dhabis on randade juures parklad olemas aga need on tasulised" on vale, sest Corniche Beachi kaardil vasakul löpus on suur tasuta rand, kus vetelpäästjad ja valve ja üle suure maantee pirakas tasuta parkla.

Ma rentisin gps autorendist.hind kuskil 1 voi 2 euror paevad.seal oli mini jaoks liiga palju radareid ja nad voravad trahvi krediitkaarti pealt automaatselt ära.sõitsin koju ja trahvid laksid kaarti pealt maha.

Kui auto internetist tellida,siis lisavarustuse lahtrist saad gps-i la kinni panna.neil pole igale autole gps-i s'est paljud kasutavad telefoni.Ma sain nadalavahetuse paketiga raha kokku hoida.

Ja ära siis rahvusvahelist juhiluba unusta! Ka minul kogemus, et "tavalise Eesti juhiloaga" ei õnnestunud detsembris 2014 sealkandis autot laenutada.