Dubai lennujaam

Tere!


Ees on minek Dubaisse ja niimoodi, et mina lähen eestist üksi ja abikaasa tuleb oma tööreisilt sinna. Tahame lennujaamas kokku saada, see tähendab, et peab üksteist sealt kuidagi üles leidma, sest meie lendude vahe on ainult 2,5h.  Aga kui vaatan seda lennujaama siis tuleb kerge värin sisse, see ju nii suur ja 3 ernevat terminali...
Kuidas seal nende terminalide vahel liigeldakse, kas seal maa all mingid teed või mismoodi ja äkki keegi oskab öelda ka, et kas seal lennud lähevad suvaliselt mingisse terminali või on seal kuidagi ära jaotatud, näiteks euroopa lennud 1 terminal, aasia lennud 2 terminal jne..

Vabandan ette, kui analoogne teema on juba olnud ja tänan, kes viitsib ja oskab vastata!

Kadri

Lennufirmad on jagatud terminalide vahel ja suvaliselt ei lähe seal midag. Lühike ülevaade - http://www.dubaiairports.ae/before-you-fly/which-terminal/check-by-airline

Süsteem on üsna lollikindel. Terminal 2-te lähevad sellised eksootilisemad lennufirmad ja mõned charter-lennud ka. Kui lennufirmad (just vedajad ise, mitte firmad, mille koodiga võib pilet olla) on teada, siis seal edasi on järgmine link, kust näeb kõik firmade nimed ka vastavalt terminalile ära.

Te ei pea ju mehega eraldi kokku saama ja siis hakkama väravat otsima? Saategi väravas kokku. Kas mitte T2 Emirates ja T1 kõik ülejäänud?

Kui mina seal 5a tagasi olin, siis T2 äkki saabusin euroopast ja T1 või T3 väljusin aasiasse, enam ei mäleta neid terminali numbreid, aga erinevad nad olid. Nende vahel sõitis metroo, ühest terminalist teise suht kiirelt sai. Üks terminalidest oli väga eksootiline, kuna tolajal lennujaamast välja ei saanud, siis sai seal ringi jõlgutud ja üks terminalidest oli erinev teistest, kus nagu valgeid eriti ei olnud.

Eks täna võib olla asi muutunud, kuna enda kogemused väga vanad juba.

Hetkeseisuga Terminal 1 on rahvusvaheliste standardlennufirmade (s.o. mitte odavlennufirmad) lendudele - Turkish Airlines, Aeroflot jne;  Terminal 2 on enamasti tšarter ja odavlennufirmade päralt - Flydubai, Pegasus jne; Terminal 3 vaid Emirates'i ja Qantase lendudele. 

Terminal 1 ja 3 on ühenduses maa-aluse tee kaudu, seega on võimalik nende kahe terminali vahel jalutada. Terminal 2 ja 1&3 vahel sõidavad transfeerbussid, kuid viimasel ajal paistab et tasuta transfeerid on saadavad vaid neile, kellel on edasilennupilet vastavast terminalist.