trip-krainetrip-ukraine-dark
E-pilet ja check-in

Pole kunagi lennanud ja ei tea kuidas asi käib. Praegu müüakse neid pileteid e-piletina. Prindin selle välja ja lähen kohale ja mis edasi? Kus ma seda näitama pean või mida tegema? Otsin siin reise ning osadel on vahepeatus Riias ning 40 minutit ainult aega..kas selle ajaga jõuan kõik vajalikud asjad ära teha??

Kui Londonist tagasi tulen siis Riias on ümberistumise aeg 40 minutit ainult. Kas sellest piisab? Ja minnes on 1h25 min... Öeldakse ju et 2h peaks enne kohal olema :S

E-pilet on mugav ja soodne lahendus, aga sellega pead alati arvestama, et interneti check-in'i võid alati ära teha, pole probleemi. Aga neticheckinniga pääsed pardale ainult käsipagasiga. mis tähendab üldjuhul ühte kotti - seljakott vms. Ja seegi ei tohi kuigi suur olla. Kui see kõik on ok, siis anna tuld - sellega säästad kõige rohkem. Kui aga on suuremat pagasit kaasa võtta, siis pead igal juhul ports aega enne lendu jaamas olema ja ka siis kui e-check-in tehtud, teed checki uuesti ja kassas ja paned pagasi lindi peale. Üldjuhul suletakse checkinnid vahel ka 40min enne lendu, ehk siis nii lühikest vahet ümberistumiseks ei soovita mingil juhul jätta.. Lennukid võivad vabalt hilineda või kehva ilma tõttu mujal maanduda vms. Kui plaanid suuremat reisi ja tahad, et kõik korralikult läheks ja plaanipäraselt, siis jäta kahe lennu vahele min 1,5h aega, ca 2h on juba selline kindel panus. Odavlennufirmadega (kui neid plaanid kasutada) on piletite lennu hilinemise tõttu raisku läinud piletite hüvitamisega rohkem janti, kui asi väärt on. Ja kui plaanid odavlennufirmasid kasutada, siis loe KINDLASTI läbi nende lennuteenuse pakkumise leping. seal on teinekord kirjas väga erinevaid lisatasusid, mille muidu üllatusena avastad. Ryanair näiteks tahab lennujaamas chek-inni tehes selle eest €5 nina pealt maksu. Ja kui ära antav pagasiühik on üle 15 kilo, siis hakkab ka selle pealt kõvasti koorima. Need asjad tasub ennem selgeks teha ja alles siis piletihindu võrdlema hakata. Ja kui tahad veel asjades täitsa kindel olla (eriti ümberistumise kohal) siis saada küsimusega ekiri või helista lennufirmasse. Ja küsi nende käest järgi, et kuidas asjad on. Infotelefonid ja meilid neil kliendi jaoks väljas ju ongi :)

Head reisu!

Teiste firmade kohta ei oska öelda, aga easyJet võimaldab käsipagasiga reisides lennule registreeruda ka internetis. Prindid pardakaardid välja ja oled 40 minutit enne väljumist turvakontrollis. Lennujaama check-in'i kasutades pole piletit tegelikult vaja printidagi, piisab dokumendist.

Kui see suur saladus ei ole, siis äkki ütled ka, kust ja mis lennufirmaga lendu alustad? Teiseks, kas sul on reis n.ö. ühe piletina ostetud (sellisel juhul on lennufirma ülesanne garanteerida, et sa järgmisele lennule jõuad või organiseerida kompensatsioon või asendus, samuti saata sinu pagas lõpp-punkti).

Kui oled ostnud netist vaid pileti ja check-in'i netis pole teinud, siis lähed oma pileti väljatrükiga tavalisse chek-in'i, kus annad pagasi ära ja sulle antakse pardakaart, millega suundud lennukile. Olles aga end ka netis sisse chekkinud ja saadud pardakaardi välja trükkinud, ei pea sa reeglina minema uuesti chek-in'i isegi, kui sul äraantav pagas on. Ka Tallinna lennujaamas peaks olema eraldi ainult pagasi äraandmise lett - nt. see,kuhu antakse erikujuline pagas (suusad, kontrabassid, teivashüppe teibad jne.). Ühesõnaga, ei lähe mitte üldisesse check-in'i järjekorda, vaid ainult pagasit ära andma (loomulikult võid minna ka tavalisse check-in'i oma pagasit ära andma, aga siis kaotab neti-check-in oma mõtte) ja näitad oma pardakaarti. Kuna seal reeglina järjekorda ei ole, toimib asi kiiremini, kui tavalises check-in'is, kuna dokumente ei kontrollita, kohta lennukis ei otsita, pardakaarti välja ei trükita (kõik selle oled ise juba ära teinud). Tallinnas pole proovinud (kuna e-pilet suht uus asi), aga Riias töötab kindlasti. Ja nagu öeldud - kui sul on ainult käsipagas, siis marsi aga otse turvakontrolli oma väljatrükitud pardakaardiga.